پرونده مرگ انصاریان دوباره باز شد

حاشیه‌های به وجود آمده در پرونده مرحوم علی انصاریان باعث شده است پرونده مرگ او دوباره در قوه قضائیه باز شود!

به گزارش ستاره ها و به نقل از رکنا؛ مرگ علی انصاریان مرد همیشه خندان فوتبال و سینما هنوز از یادها نرفته است و روی دل همه سنگینی می کند.

علی انصاریان در ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ به دلیل ابتلا به کرونا درگذشت. البته فوت او بدون حاشیه نبود و حرف و حدیث های متعددی در رابطه با مرگ وی مطرح است به طوریکه بعد از گذشت ۴ ماه پرونده مرگ او در دادگاه تازه باز شده است.

پس از درگذشت انصاریان عده ای مدعی شدند که برخی پزشکان و اعضای کادر درمان در روند درمان وی کم کاری کرده اند و مرتکب قصور پزشکی شده اند.

از زمانی که علی انصاریان به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شد، رسانه ها به این اتفاق توجه ویژه ای کردند. پس از درگذشت انصاریان عده ای مدعی شدند که برخی پزشکان و اعضای کادر درمان در روند درمان وی کم کاری کرده اند و مرتکب قصور پزشکی شده اند.

ماجرا از این قرار بود که بعد از مدتی از درگذشت علی انصاریان، داماد خانواده انصاریان دست به یکسری افشاگری ها علیه دکتر هاشمیان (یکی از پزشکان معالج علی انصاریان) زد. این افشاگری ها به قدری گسترده شد که کار به تشکیل کارزار برای بررسی علت فوت انصاریان کشیده شد.

ماجرای قصور پزشکی در روند درمان علی انصاریان علاوه بر این توسط میثاقی مجری تلویزیون مطرح شد و محمد حسین میثاقی نیز در تلویزیون مباحثی در رابطه با فوت مرحوم علی انصاریان مطرح کرد.

با این حال اکنون کار به جایی رسیده است که دکتر محمدرضا هاشمیان به دلیل این اتهامات نسبت به داماد خانواده انصاریان، محمد حسین میثاقی و برادر داماد خانواده انصاریان به دادگاه شکایت کرده و منتظر نتیجه جواب مانده است.

دکتر محمدرضا هاشمیان-فوق تخصص ICU به تشریح اتفاقات چند ماه گذشته پرداخته و ماجرا را بیشتر تشریح کرده است.

چه کسی دستگاه ونتیلاتور علی انصاریان را جدا کرد؟
دکتر محمدرضا هاشمیان در مورد اتفاقات و حواشی ایجاد شده پس از فوت علی انصاریان اظهار داشت:

جوسازی اولیه توسط فردی به نام «مجید بابا علی» در فضای مجازی ایجاد شد و من نیز به دلیل محبوبیتی که علی انصاریان داشتند و دارند، مورد هجمه زیادی قرار گرفتم. در ادامه حواشی دیگری ایجاد شد که با توجه به اینکه ما امکان ارائه گزارشات جزئی پرونده پزشکی را به مردم نداشتیم، وقتی ایشان فوت کردند آنها را اعلام کردیم که موجب ناراحتی مردم شد.

وی در مورد قطع ونتیلاتور علی انصاریان در بیمارستان ادامه داد:

در حالی گفته شد ونتیلاتور علی انصاریان را قطع کردیم که در بیمارستان آشنایان، دوستان و پزشک معتمد آقای انصاریان حضور داشتند و شاهد بودند که چنین اتفاقی رخ نداده است. همچنین در آن جا فقط یک پزشک وجود نداشت و بیشترین تعداد پزشکی که برای یک بیمار در کشور در نظر گرفته شده، مخصوص آقای علی انصاریان بوده است. با این حال با شایعه سازی های شکل گرفته در فضای مجازی، عده ای  گمان کردند که فوت علی انصاریان به دلیل قصور پزشکی بوده است.

تحقیق از میثاقی در دادسرا صورت گرفت نتیجه بعد از انتخابات ۱۴۰۰

دکتر هاشمیان گفت: حدود ۲۰ روز پس از پخش شایعه قطع ونتیلاتور، ماجرا جدی تر شد و من از کسی که شایعه را پخش کرده و البته از میثاقی که این مسئله را دامن زده بود به دادگاه به صورت رسمی شکایت کردم، اکنون هم منتظر نتیجه شکایتم از دادگاه هستم.

احتمالاً نتیجه شکایت من از داماد خانواده علی انصاریان و محمدحسین میثاقی پس از برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ خواهد آمد.

البته چون این شکایت مربوط به صداوسیما می شود، اطلاع داده اند که میثاقی را برای پاسخگویی به دادسرا فراخوانده اند و یکبار در دادسرا حضور یافته است که همانطور که گفته شد بعد از انتخابات نتیجه نهایی آن اعلام خواهد شد.

تهدید به قتل دکتر علی انصاریان توسط چه کسی بود؟!
 فوق تخصص ICU بیمارستان مسیح دانشوری در مورد اقدامات داماد خانواده علی انصاریان (اژدری) علیه وی گفت:

با موج سازی های آقای اژدری، صفحات (تقلبی) در فضای مجازی ساخته شد، حتی کسانی تحت تاثیر این موج سازی ها  مرا تهدید به قتل کردند و یکسری حملات تند دیگر انجام دادند.

ماجرا به اینجا ختم نمی شود و ایشان (داماد خانواده علی انصاریان) متاسفانه یک لایو بسیار توهین آمیز که در آن کلمات ناصحیح مربوط به مسائل طبی مطرح می شد پخش کردند.

ایشان به راحتی تصویری از آقای علی انصاریان منتشر کردند که در کنار آن دستگاه نانی ویزیو وجود داشت، بیماران با این دستگاه می توانند هم غذا بخورند و هم لحظه ای که غذا می خورند امکان جدا شدن از دستگاه را دارند، در آن لحظه که دستگاه نانی ویزیو به انصاریان وصل نبود و می خواست غذا بخورد و باید هم مثل همه بیماران کرونایی غذا می خورد، ایشان تصویری ثبت و منتشر کرد و حاشیه ساز شد.

یک عکس ناراحت کننده از علی انصاریان!

علی انصاریان نسبت به انتشار تصاویرش در فضای مجازی در آن شرایط بسیار ناراحت می شد.

لازم به ذکر است که  علی انصاریان با ورود به بیمارستان شخص دیگری را که بسیار به او نزدیک بود به عنوان همراه خود به بیمارستان معرفی کرده بود، ما نیز با آن شخص برای امورات علی انصاریان در ارتباط بودیم و اطلاع نداشتیم که آقای اژدری با انصاریان ارتباط دارد.

همه کاره علی انصاریان در بیمارستان چه کسی بود؟‍
دکتر محمدرضا هاشمیان در مورد همراه علی انصاریان در بیمارستان گفت:

علی انصاریان با یکی از دوستانش که خانمی بودند به بیمارستان مراجعه کردند و حتی تاکید داشت که این خانم مسئولیت کارهای وی را در بیمارستان بر عهده دارد و و باز تاکید داشت که تمام موارد پزشکی مربوط به ایشان را تنها به این خانم بگوییم.

پزشک اولیه و ثانویه بیمار نیز با همین تاکید علی انصاریان با این فرد در ارتباط بودند و همه شرح حال ها و اطلاعات بیمار را با ایشان هماهنگ می کردند.

پرونده مرگ انصاریان دوباره باز شد/ تهدید به قتل دکتر انصاریان/ احضار مجری تلویزیون به دادسرا/ چه کسی ونتیلاتور را جدا کرد؟/ همراه انصاریان چه کسی بود؟

نتیجه کمیته پزشکی درباره پرونده مرگ علی انصاریان
دکتر هاشمیان استاد دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد:

آقای اژدری (داماد خانواده علی انصاریان) در لایو حرف هایی مبنی بر کم دادن دارو به بیمار و قصورات پزشکی به میان آوردند، در صورتی که هفته گذشته در بیمارستان، کمیته پزشکی قانونی تشکیل و از طرف دانشگاه بحث های کارشناسی سنگینی در این مورد انجام و موضوع عدم قصور کادر درمان از طرف دانشگاه اعلام شد.

به دلیل درگیری شدید بیمار با کرونا در زمان مراجعه به بیمارستان نتوانستیم موفق عمل کنیم و درمان بسیار سنگین بود.

آن‌ها اعلام کردند که چون بیمار دیرهنگام به بیمارستان مراجعه می‌کند، شرایط آمدنش با آمبولانس و ویلچر بوده و وضعیت مساعدی نداشته است. همچنین همانطور که گفته بودم درگیری ریوی و کبدی شدیدی داشته و داروهایی که همکاران من به ایشان داده بودند تاثیری نداشتند، تیم پزشکی ما  دُز داروها را بررسی می کردند، متاسفانه به دلیل وخامت حال ایشان و مراجعه دیرهنگام به بیمارستان ایشان فوت کردند.

ما به دلیل درگیری شدید بیمار با کرونا در زمان مراجعه به بیمارستان نتوانستیم موفق عمل کنیم و درمان بسیار سنگین بود.

ناگفته نماند کلیه امکاناتی که برای ایشان جمع آوری کردیم در کشور بی نظیر بود و هیچ شخص وی آی پی دارای چنین امکاناتی نبوده است.

بیمارستان فرهیختگان و گروهی که در آن بیمارستان حاضر شده بودند مورد تایید شخص آقای علی انصاریان بودند و اینجانب به عنوان پزشک مدعو از طرف علی انصاریان و عموی ایشان بر بالین ایشان برای درمان حاضر شدم.

به هر حال اتفاقاتی که در لایو داماد خانواده علی انصاریان افتاد و توهین هایی که به من شد کارزاری را آغاز کرد، کارزاری که ممکن است چند نفر بدون آن که از اصل ماجرا آگاه بوده باشند از آن حمایت کرده باشند.

بنابراین من از آقای اژدری و برادر داماد علی انصاریان به دلیل تشویش اذهان عمومی و خطاب کردن بنده با الفاظ رکیک شکایت کردم. بنده هیچ وقت به بیماران خودم بی توجهی نمی کنم و اجازه نخواهم داد جوسازی هایی در این رابطه علیه من و همکارانم اتفاق بیافتد.

علت دقیق مرگ علی انصاریان 

این فوق تخصص ICU بیمارستان مسیح دانشوری در مورد علت فوت علی انصاریان گفت:

درگیری شدید ریه و کبد به دلیل ابتلا به کرونا باعث مرگ ایشان شد. کرونا بیماری است که تاکنون برایش هیچ درمان ثابتی تجویز نشده است. به دلیل علاقه ای که به آقای انصاریان داشتیم، بدون چشم داشت مالی برای ایشان خدمت کردیم و هیچ پولی از خانواده اش دریافت نکردیم، اما این که بخواهند با گذاشتن لایو و بی احترامی به کادر درمان به ما توهین کنند به هیچ وجه قابل چشم پوشی نیست.

از قوه قضائیه درخواست داریم تا به شکایت ما توجه کند تا از گزند هرگونه اتهام و تهمت جدا شوم.

علی انصاریان ۱۱ روز دیر و با آمبولانس به بیمارستان آمد!

دکتر محمدرضا هاشمیان ادامه داد:

فردی که اکنون اقدام به شایعه پراکنی می کند بهتر بود تا در ۱۱ روزی که علی انصاریان در منزل با کرونا دست و پنجه نرم می کرد تلاش می کرد تا علی انصاریان را به بیمارستان ببرد تا از او مراقبت شود.

اکنون با یک سی تی اسکن می توانیم میزان درگیری ریه را تشخیص دهیم، بنابراین اگر آقای انصاریان می فهمیدند که باید سی تی اسکن شوند یا پزشک معالج و همراهان ایشان و همین آقایی که شایعه پراکنی کرده او را برای سی تی اسکن راهنمایی می کرد، او را از دست نمی دادیم.

آن قدر درگیری ریوی انصاریان شدید شد که با آمبولانس به بیمارستان آمد

با این حال آن قدر درگیری ریوی انصاریان شدید شد که با آمبولانس به بیمارستان آمد و با وجود ارائه بیشترین امکانات درمانی برای او متاسفانه موفق به بهبودی وی نشدیم.

هرکس ادعا و شکایتی نسبت به روند درمان علی انصاریان دارد می تواند به پزشکی قانونی مراجعه کند و حتماً این سازمان به شکایت های افراد رسیدگی می کند.

اگر قرار باشد هر کسی نسبت به افراد قبل از اینکه هیچ گونه اتهامی نسبت به آن ها اثبات شود، در فضای مجازی شائبه ایجاد کند درست نیست.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!