تهدید وزارت ارتباطات برای اپراتور‌های متخلف؛ روزانه تا سقف ۵۰میلیارد تومان جریمه می‌شوید

طبق تصویب هیات وزیران، در صورت عدم رفع اختلال از سوی اپراتورهای مختل کننده‌ ارتباطات اینترنتی کاربران، سازمان تنظیم مقررات موظف است روزانه تا سقف ۵۰ میلیارد تومان اپراتورها را جریمه کند.

به گزارش ستاره ها؛ هیات وزیران در جلسه بعدازظهر روز یکشنبه به ریاست روحانی رئیس جمهوری، مصوب کرد که در صورتی که کارور‌ها (اپراتورها) خارج از روال‌های تعیین شده قانونی، محدودیت، اختلال یا انسداد در نرم افزارها، تارنما‌ها (وب‌گاه‌ها)، برنامه‌های کاربردی و سایر خدمات مبتنی بر فضای مجازی به وجود آورند، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات (سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی) موظف است با جمع آوری مستندات فنی، ظرف (۲۴) ساعت محدودیت، اختلال یا انسداد را به کارور‌ها اعلام و همزمان مراتب محدودیت، اختلال یا انسداد را در پایگاه اطلاع‌رسانی خود منتشر کند.

همچنین درصورتی که کارور‌ها ظرف مدت ۲۴ ساعت از زمان اعلام سازمان نسبت به رفع محدودیت، اختلال یا انسداد اقدام نکنند، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی موظف است تا زمان رفع تخلف روزانه تا سقف ۵۰۰ میلیارد ریال کارور متخلف را جریمه کند و کارور موظف است با اعلام سازمان، مبالغ را به حساب خزانه‌داری کل کشور واریز نماید.

اگر پس از یک هفته از اعلام سازمان مذکور، کارور نسبت به رفع محدودیت، اختلال یا انسداد اقدام نکرد، این سازمان مجاز است علاوه بر جریمه تعیین شده، نسبت به تعلیق یا کاهش مدت اعتبار پروانه کارور حداکثر به مدت دو سال اقدام کند و در صورت مرتفع نشدن اختلال پس از دو هفته از نامه سازمان، برابر قانون مجازات اسلامی نسبت به اقامه دعوی در مراجع قضایی از سوی سازمان یاد شده اقدام خواهد شد.

گفتنی است؛ به دنبال اختلال روز‌های اخیر در دسترسی به کلاب هاوس، سازمان تنظیم مقررات وزارت ارتباطات با ارسال هشداری به سه اپراتور اصلی کشور به آن‌ها ۲۴ ساعت فرصت داده بود تا اختلال مشهود در شبکه اجتماعی کلاب هاوس را برطرف کنند.

این هشدار با نامه حسین فلاح جوشقانی، رئیس سازمان تنظیم مقررات خطاب به مدیرعامل سه اپراتور همراه اول، ایرانسل و مخابرات ایران ابلاغ شد.

 

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!