توضیح جالب نیروی انتظامی درباره توزیع عروسک باربی بین کودکان

معاونت اجتماعی ناجا هیچ‌گونه هدیه‌ای برای توزیع در بین کودکان تحت پوشش شیرخوارگاه آمنه خریداری نکرده و این هدایا از قبل توسط خیرین تهیه و در زمان بازدید به پیشنهاد مسئولین مرکز مذکور در بین کودکان توزیع شد.

رئیس مرکز اطلاع رسانی ناجا تاکید کرد: رسانه‌های جمعی با حمایت و تشویق راه را برای اقدامات خداپسندانه هموار کنند و اخبار صحیح و واقعی را به اطلاع مردم برسانند.
به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ مهدی یارندی در واکنش به درج مطالبی در برخی رسانه‌ها گفت: در سومین روز از هفته نیروی انتظامی مصادف با «نظم و اقتدار، کارآمدی و خدمت گزاری»، معاون اجتماعی ناجا به همراه تنی چند از مسئولین این معاونت به منظور ملاقات با کودکان بی سرپرست و بد سرپرست در شیرخوارگاه آمنه حضور یافتند.
وی افزود: در این بازدید که با حضور خبرنگاران صورت گرفت تصاویری از سوی برخی از خبرنگاران حاضر تهیه و در سایت‌ها منتشر گردید که در یکی از آنها عکس کودکی که عروسک «باربی» در دست دارد مشاهده شد که در ابتدا، این عکس در ذهن مخاطبین و اصحاب رسانه چنین تداعی می نماید که گویا نیروی انتظامی این اقلام غیرفرهنگی را تهیه و در بین کودکان توزیع کرده است.
رئیس مرکز اطلاع رسانی ناجا تصریح کرد: متاسفانه برنامه 20:30 شبکه دو هجدهم مهرماه تحت تاثیر جو رسانه‌ای موجود، در فضای سایت مذکور قرار گرفته و در یک اقدام غیر حرفه‌ای فیلمی را که از سوی این معاونت تهیه و برای پخش از یکی از شبکه‌های سیما در اختیار واحد مرکزی خبر قرار گرفته بود را با عکس منتشر شده ترکیب و با همان تحلیل سایت‌های خبری پخش کرد، حال با عنایت به نادرست بودن این موضوع توضیحات زیر برای تنویر افکار عمومی اعلام می شود:
1- معاونت اجتماعی ناجا هیچ‌گونه هدیه‌ای برای توزیع در بین کودکان تحت پوشش شیرخوارگاه آمنه خریداری نکرده و این هدایا از قبل توسط خیرین تهیه و در اختیار شیرخوارگاه بوده است که در زمان بازدید به پیشنهاد مسئولین مرکز مذکور در بین کودکان توزیع شد.
2- از سوی معاون اجتماعی ناجا عروسک باربی به کودکان داده نشده و ظاهراَ این عروسک از قبل در اختیار این کودک قرار گرفته بود که در زمان حضور بازدیدکنندگان به جای آن یک خرس عروسکی به این کودک داده می‌شود که فیلم و تصاویر موجود نیز موید این مطلب است.
3- در پایان انتظار می‌رود رسانه‌های جمعی با حمایت از این گونه اقدامات خداپسندانه راه را برای تداوم آن هموار نموده و در راستای رسالت خطیر خویش اخبار صحیح و واقعی را به اطلاع مردم عزیز و نیک اندیش و خیر خواه برسانند.
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.