پخش «شکرستان» در نوروز 1400/ ننه قمر و اسکندر 13 ساله شدند

فصل جدید مجموعه انیمیشن «شکرستان» به تهیه کنندگی مسعود صفوی در نورو ز1400 از شبکه نسیم پخش می شود.

به گزارش ستاره ها و به نقل از فارس؛ اگر امسال را هم حساب کنیم دیگر «شکرستان» یک نوجوان ۱۳ ساله ای است که از سال ۸۷ متولد شد.

مجموعه انیمیشنی که شاید یکی از اولین و پر قدمت ترین انیمیشن های ایرانی است که اتفاقا محبوبیت ویژه ای نیز نزد مخاطبان پیدا کرد. حالا و با گذشت سالها به رسم هر ساله مجموعه ۱۵ قسمتی شکرستان قرار است در نوروز ۱۴۰۰ میزبان خانه هایتان باشد.

شکرستان به تهیه کنندگی مسعود صفوی از اول فروردین و در ۱۵ قسمت ۱۵ دقیقه ای، هر شب ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه نسیم پخش می شود.

** شخصیت هایی که به مرور زمان رشد کردند

در روزهای ابتدایی شکرستان، با چند شخصیت انیمیشنی کار خود را شروع کرد اما رفته رفته به تعداد این شخصیت ها افزوده شد و در کنار آن هر کدام از این شخصیت ها در طول زمان پخته تر شدند.

** داستان هایی در یک سرزمین خیالی

داستان شکرستان در یک سرزمین خیالی می گذرد. سرزمینی که از شخصیت هایی خیالی پُر شده است و قصه هایی در راستای داستان های کهن ایرانی و برگرفته از ضرب المثل های قدیمی است.

** شخصیت هایی که ویژگی های منحصر به فردی دارند

 پادشاه، وزیر، بهلول، ننه قمر، اسکندر، شعبون، ‌رمضون و … از شخصیت های اصلی این انیمیشن هستند و هر کدام ویژگی های منحصر به فردی دارند. پادشاه سرزمین شکرستان فردی نادان و ناکارآمد است که هیچ کار مثبتی از او سر نمی زند و همیشه بیشتر خراب کاری می کند. وزیر نیز به عبارتی دست راست پادشاه است و او را در رسیدن به اهدافش یاری می کند.

بهلول که از همه بیشتر می فهمد اما همه فکر می کنند او دیوانه است.

ننه قمر نیز تنها زن کهنسال این سرزمین است که به همراه نوه اش اسکندر که قنداقی است زندگی می کنند.

** شکرستان را با مرتضی احمدی می شناختند

راوی در این مجموعه انیمیشن حضور ویژه و پررنگی دارد. از سال ابتدایی تولید شکرستان مرحوم مرتضی احمدی به عنوان راوی حضور داشت و بعد از فوت وی در سال ۹۳، شهاب حسینی در چند قسمت روایت شکرستان را عهده دار شد و بعد از او همت مومیوند این وظیفه را به عهده گرفت.

در این سالها شاید بهترین فردی که به عنوان راوی در شکرستان حضور داشت، مرتضی احمدی بود و صدای او یک جورهایی روی مجموعه نشسته بود و طوری شد که شکرستان را با احمدی می شناختند.

** صفوی: موضوع قسمت ها نوروزی است

تهیه کننده مجموعه انیمیشن شکرستان درباره تغییراتی که در فصل نوروزی شکرستان ایجاد شده است گفت:

در فصل جدید با توجه به اینکه در نوروز پخش می شود موضوع های ما نیز نوروزی است و به این مناسبت ارتباط مستقیم دارد و فضای شادتری را برای مخاطبانمان مهیا کردیم. همچنین از چندین شخصیت قدیمی در این فصل استفاده کردیم که در گذشته کمتر دیده شده بودند.

راوی این ۱۵ قسمت همت مومیوند است و او سومین راوی این مجموعه بعد از مرحوم مرتضی احمدی و شهاب حسینی به شمار می رود.

** توقفی ۵ ساله در شکرستان

اما از سال ۹۳ و با فوت مرتضی احمدی به مدت ۵ سال تولید شکرستان متوقف شد و بعد از مدتی این مجموعه انیمیشن دوباره تولید شد.

** معرفی دوبلورهای شکرستان

بر اساس تعدد شخصیت های این مجموعه دوبلورهای بسیاری هم با آن همکاری کردند. اکبر منانی وزیر، شوکت حجت اسکندر، فرانک رفیعی ننه قمر، ابراهیم شفیعی، تورج نصر، جواد پزشکیان، اردشیر منظم، سعید شیخ زاده، شهروز ملک آرایی از دوبلورهای این مجموعه بودند.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!