پروین قائم مقامی: دوست دارم نقش‌های جدی را هم تجربه کنم

پروین قائم‌مقامی که به واسطه دخترش (بهاره رهنما) و ایجاد تغییر در زندگی‌اش، به عرصه بازیگری وارد شد، اینک این حرفه را به‌طور جدی دنبال می‌کند.

به گزارش ستاره ها و به نقل از خبرآنلاین؛ پروین قائم مقامی با سریال «خانه اجاره‌ای» پا به عرصه بازیگری نهاد و حالا به یکی از بازیگران پرکار سریال‌های طنز تلویزیون تبدیل شده است.

«مرد هزار چهره»، «مسافران»، «در حاشیه ۱ و ۲» و «ساختمان پزشکان» از جمله مجموعه‌های کمدی‌ است که قائم‌مقامی در آن‌ها به ایفای نقش پرداخته.

این بازیگر که تا به امروز تقریبا همیشه نقش مادر را بازی کرده است، اعتقاد دارد که همه مادران شبیه هم هستند و از یک سری خصوصیات و ویژگی‌های مشترک بهره می‌ برند.

از زمانی که وارد حوزه بازیگری شده‌اید، همیشه نقش مادر را بازی کرده‌اید. نقشی که در سریال «ساختمان پزشکان» ایفاگرش هستید چه تفاوتی با مادرانی دارد که پیش از این بازی کرده بودید؟

همه مادرها در یک سری ویژگی‌ها با هم مشترک و به هم شبیه هستند. مادری هم که من در «ساختمان پزشکان» نقشش را بازی می‌کردم، در خیلی از خصوصیات شبیه همه مادرها بود.

خانواده‌اش را دوست داشت و نسبت به زندگی و عاقبت اطرافیان و به خصوص پسرانش حساس بود. شاید تفاوت اصلی‌اش با خودم در این بود که خیلی سروصدا و شلوغ‌کاری داشت و البته در زندگی دیگران و به خصوص عروسش سرک می‌کشید.

از این چند مدل رفتار او که بگذریم، اشتراکات زیادی با خودم داشت و خیلی شبیه بودیم.

دوست دارم نقش‌های جدی را هم تجربه کنم
پروین قائم‌مقامی، در همه کارهای تلویزیونی‌اش، نقش مادر را برعهده داشته است

چگونه شد که به تیم بازیگران «ساختمان پزشکان» اضافه شدید؟

آقای صحت درباره نقش محبوبه با من صحبت کردند و درباره ویژگی‌های شخصیتی و رفتاری او توضیح دادند. از نقش خوشم آمد و قبول کردم که بازی‌اش کنم.

به عنوان یک بازیگر دوست دارم نقش‌های جدی را هم تجربه کنم و توانایی‌های خودم را محک بزنم. با این حال، از نقش‌های طنز هم ناراضی نیستم و آن‌ها را دوست دارم
وقتی سریال روی آنتن رفت، از نتیجه کار راضی بودید؟

 بله، ساختمان پزشکان خیلی خوب گل کرد و مخاطبان زیادی داشت. خودم همه قسمت های سریال را می ‌دیدم و از تماشایش لذت می ‌بردم. مردم هم لطف داشتند و اظهار محبت می کردند.

چرا همکاری‌تان با صحت در سریال‌های بعدی ادامه پیدا نکرد؟

حتماً قسمت نبوده است و گرنه خود من از همکاری با او کاملاً راضی هستم و اگر دوباره برای بازی دعوتم کند، بدون لحظه‌ای تردید قبول خواهم کرد.

با وجودی که از ورودتان به عرصه بازیگری زمان زیادی نمی گذرد؛ اما عمده کارهای‌تان متعلق به ژانر کمدی است. این حضور پررنگ در عرصه طنز به انتخاب خودتان بوده یا بر اساس پیشنهاداتی که شده است؟

اتفاقاً خودم دوست دارم نقش‌های جدی را هم تجربه کنم. به هر حال، به عنوان یک بازیگر دوست دارم توانایی‌های خودم را محک بزنم.

با این حال، از نقش‌های طنز هم ناراضی نیستم و آن‌ها را دوست دارم. هر نقشی لطف خودش را دارد و این را هم باید در نظر داشته باشید که بازی در نقش‌های کمدی در مقایسه با رُل‌های جدی خیلی سخت‌تر است و پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد.

کار طنز خیلی ظریف است و باید توانایی کنترلش را داشته باشی.

نگران نیستید که در قالب مادرهای مهربان اما کمی عصبی و شلوغ کلیشه شوید. مثلاً نقش‌تان در سریال «در حاشیه» شبیه محبوبه «ساختمان‌ پزشکان» نبود؟

همه مادران در نهایت شبیه به هم هستند و البته تفاوت‌هایی را با هم دارند. شاید میان این دو نقشی که نام بردید، شباهت‌هایی باشد؛ اما قطعاً از بعضی جهات اختلافاتی هم دارند.

هیچ وقت نمی‌شود که دو نقش کاملاً شبیه هم باشند. البته خودم هم همیشه تلاش کرده‌ام تا در انتخاب‌هایم دقت داشته باشم و نقش‌های شبیه به هم را نپذیرم.

دوست دارم نقش‌های جدی را هم تجربه کنم
پروین قائم‌مقامی، بازیگر نقش محبوبه در پشت صحنه «ساختمان پزشکان»

شما به واسطه دخترتان وارد عرصه بازیگری شدید. حالا و پس از گذشت سال‌ها، بازیگری چقدر برای‌تان جدی شده است؟

الان که خیلی جدی شده است. ورود من به بازیگری بیشتر برای ایجاد تغییر در روند زندگی‌ام و از تنهایی درآمدن بود. اما حالا واقعا به بازیگری علاقه دارم و به عنوان یک علاقه و حرفه به آن نگاه می‌کنم. دوست دارم فرصتش فراهم شود تا بتوانم در نقش‌های مختلف و متفاوت ظاهر شوم.

این روزها مشغول چه کاری هستید؟

فعلا به خاطر کرونا خانه‌نشین هستم و ترجیح می‌دهم کار نکنم.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!