اجبار کاربران «واتس اَپ» به اشتراک‌گذاری اطلاعات شخصی

واتس اَپ به جز حوزه اتحادیه اروپایی، کاربران دیگر نقاط جهان را مجبور به اشتراک‌گذاری شماره تلفن خصوصی و اطلاعات شخصی‌شان با فیسبوک می‌کند.

به گزارش ستاره ها و به نقل از سایت تِک اسپات، آخرین به روزرسانی حریم خصوصی iOS اپل، شرکت‌هایی مانند فیسبوک را به جدال «حالت پرواز» سوق داده است.

«واتس اَپ»(WhatsApp) تصمیم گرفته در صورت ادامه استفاده از این سرویس، به استثنای افرادی که در اتحادیه اروپا زندگی می کنند، سیاست جدیدی را بر کاربران خود تحمیل کند.

به همین دلیل «واتس اَپ»(WhatsApp) تصمیم گرفته در صورت ادامه استفاده از این سرویس، به استثنای افرادی که در اتحادیه اروپا زندگی می کنند، سیاست جدیدی را بر کاربران خود تحمیل کند.

این هفته، «واتس اَپ» متعلق به فیسبوک هشدار پاپ آپ را به کاربران ارائه داد که به نظر می رسد برای افرادی که می خواهند به استفاده از این برنامه ادامه دهند، بسیار شبیه به یک اولتیماتوم است.

مردم باید تا 8 فوریه با شرایط جدید خدمات موافقت کنند یا در ماه آینده دسترسی به «واتس اَپ» آن ها قطع خواهد شد.

این مقاله می گوید که مردم باید تا 8 فوریه با شرایط جدید خدمات موافقت کنند یا در ماه آینده دسترسی به «واتس اَپ» آن ها قطع خواهد شد.

 ازین رو پیام رسان «واتس اَپ» اعلام کرده کاربران به موجب مقررات جدید این شرکت باید موافقت کنند که فیسبوک و شرکت های تابعه از اطلاعات شخصی آنها ازجمله شماره تلفن شخصی شان استفاده کنند.

«واتس اَپ» در سال ۲۰۱۴ توسط فیسبوک به مبلغ ۱۹.۳ میلیارد دلار خریداری شد و در حال حاضر زیرمجموعه این شرکت محسوب می شود.

«مایک بوچر» سردبیر سایت «تک کرانچ» در واکنش به این خبر جدید واتس اَپ گفت اگر نگران حریم خصوصی خود هستید، پیام رسان های تلگرام و سیگنال گزینه های خوبی هستند.

این اقدام واتس اَپ که در واقع از شرکت بالادستی اش فیسبوک آب می خورد با انتقاد شدید کاربران در سراسر جهان مواجه شده است بخصوص اینکه این پیام رسان کاربران حوزه اتحادیه اروپا را از این قاعده مستثنی ساخته است و بخشی از این انتقادات متوجه تبعیض آشکار در این مقررات جدید است.

البته دلیل اصلی مستثنی شدن اروپا این است که اتحادیه اروپا قوانینی دارد که سرسختانه از حریم خصوصی شهروندان اروپایی محافظت و دفاع می‌کند از این رو واتس اَپ و فیسبوک هم نمی‌خواهند این حجم عظیم از کاربران را ازدست بدهند، به همین دلیل مجبور به مستثنی کردن اتحادیه اروپا شده اند. همین امر نشان می هد جدیدت کشورها در حفاظت از حریم خصوصی شهروندانشان می تواند اینچنین شرکت هایی را به اعملنکردن قوانین تبعیض آمیز و استفاده از اطلاعات شخصی افراد، مجبور کند.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!