روایت کارگردان «گیج‌گاه» از انتخاب جمشید هاشم‌پور و حامد بهداد

عادل تبریزی کارگردان فیلم «گیج گاه» درباره جشنواره فیلم فجر و ریسک حضور این فیلم در آن توضیحاتی داد.

به گزارش ستاره ها و به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ عادل تبریزی کارگردان «گیجگاه» که با این اثر متقاضی حضور در جشنواره فیلم فجر است درباره جشنواره امسال گفت:

این فیلم بدون هیچگونه جناح بندی سیاسی، اجتماعی و … ساخته شده است و با اینکه در دهه هفتاد می گذرد از دریچه ۲۵ سال پیش با هدف تلنگر به جامعه امروز و همه اتفاقاتش، نگاه می کند.

وقتی ایده اولیه به ذهنم رسید و هنوز فیلمنامه نشده بود برای اولین فردی که مطرح کردم حامد بهداد بود و به شدت دوست داشت و پس از نگارش فیلمنامه به صورت مشترک با ارسلان امیری دوباره به بهداد ارائه کردیم و از علاقه اش کم نشده بود البته برای من مهم بود حتما بازی کند.

از سویی باید جمشید هاشم پور در این فیلم بازی می‌کرد چون اگر بازی نمی کرد فیلم را نمی ساختم و فیلمنامه را بایگانی می کردم چرا که گزینه دومی وجود نداشت.

همچنین تجربه های دستیاری در سینما و آموزه های فراوانی که از مسعود کیمیایی در هدایت بازیگر، مدیریت صحنه و … داشتم که واقعا جای تشکر و قدردانی دارد باعث شد با وجود پربازیگر بودن فیلم ، به ارتباط درست و حرفه ای برسیم و به شدت در ساخت آن خوش گذشت و خاطره بسیار خوبی برای همه شد.

یک انرژی بین همه رد و بدل شد و عاشقانه در کار و فیلمنامه شکل گرفت و در عشقی که من به «گیج گاه» داشتم سهیم شدند.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!