پیروانی: ما که فارسی بلد بودیم چه کردیم

کارشناس فوتبال ایران گفت: واقعا مطرح شدن این انتقادات درست نیست و ما که فارسی بلد بودیم چه کاری انجام دادیم که اکنون این صحبت‌ها را می‌کنیم.

افشین پیروانی در مورد دیدار تیم ملی ایران مقابل تایلند، گفت: تیم ملی پس از مدت‌ها تشکیل شده و بازیکنان به مصاف تایلند می‌روند. سختی‌ها و مشکلات زیادی در این بین وجود داشت اما حسن کار اینجاست که به مصاف تایلند می‌رویم و آنها نمی‌توانند حرف زیادی مقابل ما برای گفتن داشته باشند.
به گزارش فارس ، وی در مورد اینکه امروز چهره‌ای جدید از تیم ملی‌ می‌بینیم و بازیکنان تازه‌ای مثل مهرداد بیت‌آشور و دانیال داوری به تیم ملی دعوت شده‌اند، خاطرنشان کرد: روی این بازی هر اسمی می‌توان گذاشت خدا را شکر این روزها چیزی که زیاد است کارشناس است و در مورد همه چیز اظهارنظر می‌شود. شما دیدید فوتبال آلمان در سال‌های 2000 تا 2002 دچار رکود شد آن زمان حساسیت در فوتبال این کشور شرایطی را به وجود آورد که فقط حضور بازیکنان آلمانی‌زبان را قبول می‌کرد اما پس از مدتی وقتی فضا کمی آزادتر شد دیدیدم بازیکنانی مثل مهمت شول، مسعود اوزیل و یکی دو بازیکن غنایی آفریقایی به تیم ملی این کشور آمدند و وضعیت بهتر شد.
پیروانی تاکید کرد: این حرف‌ها که گفته می‌شود فلان بازیکن دورگه است را قبول ندارم. اینها اگر دورگه بودند و به ایران علاقه نداشتند راضی به حضور در تیم ملی نمی‌شدند. من این بازیکنان را ندیدم اما از آنها تشکر می‌کنم که می‌خواهند به تیم ملی کمک کنند. فریدون زندی، اشکان دژاگه و سایر نفراتی که تصمیم گرفتند در ایران فوتبال بازی کنند کار بزرگی انجام دادند. برخی هر روز مصاحبه می‌کنند و حرف‌هایی می‌زنند که اگر من جای آن بازیکنان بودم از این مسئله ناراحت می‌شدم. اتفاقا افتخار می‌کنم این بازیکنان به فوتبال ایران آمدند و از آنها تشکر می‌کنم.
وی افزود: مربی تیم ملی تفکر خاص خودش را دارد. شاید من عقیده داشته باشم که رضا نوروزی و محمد غلامی باید به تیم ملی دعوت شوند اما این مسئله سلیقه است و هر مربی نظر خاص خودش را دارد. اینکه بهانه‌گیری می‌شود اصلا زیبنده نیست. صحبت‌هایی مثل اینکه بازیکنان لژیونر فارسی بلد نیستند قانع‌کننده نیست ما که فارسی بلد بودیم چه کردیم؟ در زمان ما ژاپن بازیکن برزیلی داشت راموس و یک دفاع چپ این تیم که سال‌ها بازی‌های خوبی را انجام می‌داد اصلیتی برزیلی داشتند. گیر دادن و انتقاداتی به این شکل اصلا درست نیست. من مهرداد بیت‌آشور را از لحاظ فنی ندیدم اما به او احترام می‌گذارم باید شخصیت افراد را در نظر گرفت. این روزها دکانی باز شده و هر کسی مصاحبه می‌کند و موضوعاتی مثل فارسی بلد نبودن و داشتن دو ملیت را بهانه می‌کنند. به عنوان فوتبالیست این مملکت دوست دارم این حرف به گوش بازیکنان جدید برسد و به شخصه به خاطر حضور آنها تشکر می‌کنم.
پیشکسوت فوتبال ایران، در مورد اینکه ایران بازی‌های تدارکاتی زیادی نداشته است اظهار داشت: یک سال مانده به شروع مسابقات به جای آنکه به لیسبون برویم و بخواهیم اردو بزنیم بهتر است بازی‌های تدارکاتی بزرگ انجام دهیم. کره با برزیل، استرالیا با فرانسه و ژاپن با تیم‌های بزرگی بازی دوستانه داشته است ما هم باید چنین کاری را انجام دهیم. البته نظر سرمربی تیم ملی محترم است اما به عنوان یک بازیکن ملی که تجربه جام جهانی را دارم اعتقادم این است که انجام اردوهای بلندمدت در نزدیکی مسابقات بسیار تاثیرگذارتر است تا اینکه بخواهیم اکنون به اردوهای بلندمدت برویم چرا که به خاطر فاصله زمانی زیاد تاثیرات این اردوها از بین می‌رود. بهتر است حالا که جهانی شدیم با تیم‌های بزرگ اروپایی و آفریقای جنوبی بازی دوستانه انجام دهیم.
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.