نظر حمیدرضا آذرنگ درباره برگزاری جشنواره فیلم فجر

حمیدرضا آذرنگ: ویروس منحوس کرونا یک ضرر هنگفت را به تئاتر و سینما وارد کرده است و تئاتر را به سمت نابودی کشانده است

به گزارش ستاره ها و به نقل از ایسنا؛ حمیدرضا آذرنگ که امسال نخستین فیلم بلند سینمایی خود با نام «روزی روزگاری آبادان» را ساخته است، با اشاره به وضعیت فعالیت هنری در دوران کرونا گفت:

ویروس منحوس کرونا یک ضرر هنگفت را به تئاتر و سینما وارد کرده است و تئاتر را به سمت نابودی کشانده است؛ زیرا تئاتر به حضور فیزیکی مخاطب احتیاج دارد و در این شرایط امکان اجرای هیچ نمایشی نیست.

همه آدم‌ها به جایی رسیده‌اند که می‌گویند زندگی را نمی‌شود تعطیل کرد. شاید اگر رعایت پروتکل‌ها انجام می‌شد و مراقبت‌های لازم صورت می‌گرفت، در حال حاضر این اوضاع را مقابلمان نداشتیم.

امسال که جسارت کرده‌ام و فیلم ساخته‌ام

امسال که جسارت کرده‌ام و فیلمی ساخته‌ام، نمی‌توانم بگویم جشنواره فیلم فجر برگزار شود یا خیر؛ اگر بگویم حتما باید جشنواره برگزار شود بعضی‌ها می‌گویند چون فیلمی ساخته اینگونه می‌گوید… و اگر بگویم نه، گروه‌هایی که در این شرایط بحرانی زحمت کشیده‌اند دچار آسیب می‌شوند.

با این وجود معتقدم می‌توان مانند برخی از جشنواره‌های معتبر دنیا که به عدم برگزاری نرسیدند و به نوعی برپایی جشنواره در این دوران را مدیریت کردند، تدابیری اندیشید تا جشنواره سی ونهم فیلم فجر در نهایت احتیاط و مراقبت برگزار شود تا دوستانی که زحمت کشیده‌اند، نتیجه زحمتشان بی‌ثمر نباشد آنهم در این شرایط که ما حتی اکران‌های موفقی هم نداریم.

امیدوارم با صلاحدید مسئولان، جشنواره سی و نهم به خوبی و خوشی برگزار شود و با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی نتیجه خوبی داشته باشد.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!