جزییات سریال کمدی «اوباما» درباره «ترامپ»

در خبرها اعلام شد که باراک اوباما و همسرش قرار است سریالی را درباره ترامپ بسازند؛ اما این سریال چه رویکرد و ساختاری را در دستور کار دارد؟

به گزارش ستاره ها و به نقل از الجزیره؛ شبکه نتفلیکس رسما اعلام کرد، با مشارکت شرکت «Higher Ground Productions» که متعلق به باراک اوباما (رییس جمهور سابق آمریکا) و همسرش میشل اوباما است، یک مجموعه کمدی را در انتقاد به سیاست‌های دونالد ترامپ و دولت شکست خورده‌اش می‌سازند.

این سریال که ساختاری انیمیشن ـ رئال دارد و بخش هایی از آن در قالب مستند ارائه خواهد شد.

نام این سریال که روایتی از شکست دونالد ترامپ و دولتش است، «The G Word» یا «حرف گ» است.

الجزیره در توضیح دلیل انتخاب این نام آورده است:

این سریال به حرف «G» در اول کلمه لاتین «Government» به معنای دولت اشاره دارد. آوردن حرف اول کلمه «دولت» در نام سریال، به این امر اشاره دارد که کلمه «دولت»، لزوما کلمه خوبی نیست و لزومی ندارد آن را کامل تلفظ کرد.

این سریال در پی پاسخ به این سوال است که آیا دولت، نهادی غیرقابل اعتماد یا برعکس قابل اعتماد است.

سریال «The G Word» سلطه طلبی و قدرت دولت آمریکا و پیچیدگی‌های آن را به تصویر کشیده است و تاثیری که این حکومت بر مردمش می‌گذارد را بررسی می‌کند.

سریال «حرف گ» بر اساس کتاب «خطر پنجم: لغو دموکراسی» نوشته روزنامه‌نگار آمریکایی مایکل لوئیس ساخته شده است. باراک اوباما و همسرش در سال ۲۰۱۸ حق چاپ این کتاب را خریده‌اند.

این کتاب درباره شکست ترامپ در اداره کشور آمریکا است و بی‌کفایتی این دولت در حوزه اقتصاد و دیگر بخش‌ها را از منظر طنز روایت می کند.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!