حال و روز این بازیگر مشهور خوب نیست!

«دوستانی در سینما داریم که در دفاتر فیلم‌سازی نشسته‌اند و می‌گویند رویگری مریض است و نمی‌تواند بازی کند»؛ اینها جملات تامل‌برانگیز و ناراحت‌کننده‌ای است که از زبان بازیگر دل‌شکسته سینما و تلویزیون در این گفت‌وگو مطرح شد.

به گزارش ستاره ها و به نقل از خراسان: رضا رویگری ۵۷ سال از عمر خود را برای سینما صرف کرده و نقش‌های ماندگاری را به یادگار گذاشته و همه از پیر و جوان با صدای «ایران ایران» او خاطره دارند. او که هر روز ورزش می‌کرد، می‌گوید که ممنوع‌الکاری و حرص و جوش‌ها سبب شده سکته کند و تهمت و افترا او را اذیت می‌کند.

*کجاست آن موقع که رضا رویگری «مختارنامه» را بازی می‌کرد

باز گفته‌اند رویگری فوت کرده که تماس گرفته‌اید؟! کجاست آن موقع که رضا رویگری «مختارنامه» را بازی می‌کرد؟! مشکل دارم و با عصا آهسته‌آهسته راه می‌روم، به لحاظ حرکتی دست و پای چپم مشکل دارد و باید به فیزیوتراپی بروم.

*مدیر برنامه ام پول هایم را خورد و رفت!

پول‌هایم را خورد و رفت. ۳۳ سکه مرا خورد! سکه‌هایی که در مراسم مختلف به من می‌دادند، دست او بود و گفت آن سکه‌ها را برایم شمش می‌کند که همه را خورد! کلی هم پول از من گرفت.

*زندگی‌ام را از دست دادم

من که سکته کردم و بیمار شدم و حال خوشی نداشتم، زندگی‌ام را از دست دادم. خانه، زمین و ماشینم را از دست دادم و الان چیزی ندارم و مستاجرم. اصلاً حال خوبی ندارم. بیماری جای خودش، افسردگی هم اضافه شده است.

*انگار نه انگار که رضا رویگری وجود و نیاز به کمک دارد

داشتم ولی سال گذشته یادشان رفت مرا بیمه کنند و امسال تمام مخارجم را خودم پرداخت کردم. الان بیمه‌شدن فایده‌ای ندارد.

آن موقع که باید پرداخت می‌کردند، نکردند. الان سرود «ایران ایران» را هر کس بخواهد بخواند چند میلیارد باید به او بدهند.

همان نقش کیان ایرانی «مختارنامه» و کارهای درخشان دیگری که انجام دادم، مگر کم بود؟ اما انگار نه انگار که رضا رویگری وجود و نیاز به کمک دارد.

*عده ای می‌گویند که رویگری مریض است و نمی‌تواند بازی کند

گاهی اگر نقش‌های کوچک یا مراسمی باشد مبلغی می‌دهند و بازنشستگی ندارم.

الان وضعیت جسمی مرا می‌بینند و خیلی‌ها نقش نمی‌دهند.‌ دوستانی در سینما داریم که در دفاتر فیلم‌سازی نشسته‌اند و می‌گویند که رویگری مریض است و نمی‌تواند بازی کند.

*میرباقری فراموش کار نیست

هنوز با من تماس نگرفته و البته این روزها درگیر ساخت است. حتماً با من تماس می‌گیرد. میرباقری آدمی نیست که کسانی را که دوستش دارند، فراموش کند. من «شاهگوش» و تئاتر «معرکه در معرکه» را هم با او کار کردم.

*بعد از مختارنامه چهار سال ممنوع الکار شدم

بعد از «مختارنامه» تلویزیون محبت کرد و مرا چهار سال ممنوع الکار کرد. دلیلش را نمی‌دانم. فکر کنم یک نفر برایم پرونده‌سازی کرده بود.

از شخصی پرسیدم که من در «مختارنامه» بد بازی کردم یا کار بدی بود که مرا ممنوع‌الکار کردید؟ گفت نه، ایرادت این بود که خیلی خوب بازی کردی و زیادی محبوب شدی!

فهمیدم نباید طرفدار داشته باشم. نمی‌دانید مردم چقدر مرا دوست دارند. این یک ثروت است.

*غصه گذشته را می‌خورم که چقدر سرحال بودم

آجرهای دیوار روبه‌رو را می‌شمارم، تلویزیون تماشا می‌کنم، آرشیوی از کارهایم تهیه کرده‌ام، الان «مختارنامه» را می‌بینم تا بفهمم ضعفم کجاست. اندکی غصه گذشته را می‌خورم که چقدر سرحال بودم.

*سیمرغ مرا مردم کوچه و خیابان با حرف‌هایشان می‌دهند

یک دانه‌اش هم در خانه ما جا نمی‌شود چه برسد به ۳۰ مرغ! سیمرغ مرا مردم کوچه و خیابان با حرف‌هایشان می‌دهند و ارزش این سیمرغ بیشتر از سیمرغی است که بگذارم لب طاقچه و پزش را بدهم.

۵۷ سال است دارم کار می‌کنم یک صدآفرین نگرفتم! من قد دریافت سیمرغ نبودم و لیاقتش را نداشتم.

*دست‌های پشت پرده لطف می‌کنند و نمی‌گذارند بازی کنم

بله، تماس گرفتم و حتی قرارداد هم بستم ولی نقش را به یکی دیگر دادند! دست‌های پشت پرده لطف می‌کنند و نمی‌گذارند بازی کنم.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!