چه کسی بهتر از علی‌آبادی انگلیسی صحبت می کند؟

رئیس سابق اوپک و رئیس اسبق سازمان تربیت بدنی، از مدعیان خواست تا رودرروی هم انگلیسی صحبت کنند.

مجله مهر :بازشدن پرونده پرماجرای سخنرانی انگلیسی علی آبادی در نشست اوپک ، این بار با درخواستی جالب از سوی خود او. گفتگوی مفصل «خبرگزاری تسنیم» با رئیس سابق سازمان تربیت بدنی در دولت نهم، یک نکته جالب داشت. علی آبادی که با اظهاراتش در این گفتگو نشان داده دیگر تمایلی برای همراهی با احمدی نژاد ندارد و به جرگه نزدیکان سابق و منتقدان امروز رئیس دولت های نهم و دهم پیوسته است، درباره موضوعات مختلفی صحبت کرده است. از دستور برکناری دایی از سرمربیگری تیم ملی فوتبال توسط شخص احمدی نژاد گرفته تا اطاعت از دستور رئیس جمهور برای شرکت در انتخابات ریاست فدراسون فوتبال.
اما جالب ترین بخش صحبت های علی آبادی در این گفتگو، اظهاراتش درباره سخنرانی جنجالی در نشست اوپک بود. سخنرانی انگلیسی علی آبادی که 18 خرداد سال 90 و در نشست اوپک ایراد شد و با واکنش های فراوانی روبه رو شد.
خبرنگار از علی آبادی پرسیده:« زمانی که شما در اجلاس اوپک به عنوان سرپرست وزارت نفت حضور پیدا کردید، درست است که متن انگلیسی‌ که خواندید به صورت فارسی نوشته شده بود؟» و این پرسش با پاسخ جالب علی آبادی همراه شده است:«این دروغ محض است و کسانی که مدعی این حرف هستند خوب است بیایند و با هم انگلیسی صحبت کنیم. در این صورت حتما آن افراد خجالت خواهند کشید. با اینکه مثل آقایان در انگلیس و آمریکا درس نخوانده‌ام اما انگلیسی‌ام در حد خوبی است و افتخار دارم زیر نظر اساتید ایرانی و در دانشگاه ایرانی درس خوانده‌ام و یک مهندس ساختمان و مهندس معمار موفق بوده‌ام.»
به نظر می رسد سخنان علی آبادی، بوی دعوت به مبارزه می دهد. مبارزه ای که هریک از طرفین آن مدعی هستند که بهتر انگلیسی صحبت می کنند. فکر می کنید چه کسی مدعی می شود که بهتر از علی آبادی به زبان انگلیسی صحبت می کند؟ آیا علی آبادی برنده این مبارزه رودررو خواهد بود؟
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.