واتساپ دو قابلیت جدید به پیام‌رسان خود اضافه می‌کند

به‌تازگی گزارشی از واتساپ منتشر شده است که از اضافه شدن دو قابلیت برای بهبود تماس گروهی و افزایش امنیت این پیام‌رسان خبر می‌دهد.

به گزارش ستار ها و به نقل از زومیت؛ گفته می‌شود توسعه‌دهندگان واتساپ قصد دارند دو ویژگی جدید را به نسخه بعدی آن اضافه کنند.

تماس گروهی

مورد اول برای کسانی که مرتباً تماس‌های گروهی را از دست می‌دهند جذاب خواهد بود، درحالی‌که احتمالاً مورد دوم به‌طور اختصاصی کاربران Google Pixel 4 را هدف قرار داده است.

با انتشار این به‌روزرسانی، کاربران می‌توانند از طریق یک درخواست جدید به تماس‌های گروهی که هنوز در حال انجام است وارد شوند.

اگر یکی از مخاطبان کاربری را که اکنون دردسترس نیست به تماس گروهی دعوت کند، آن فرد پس از آنلاین شدن می‌تواند به درخواست او پاسخ دهد.

این ویژگی ظاهرا برای ساده‌سازی هرچه بیشتر تماس‌های گروهی فعال شده است. همچنین با فعال شدن آن، واتساپ ازلحاظ عملکردی به زوم و اسکایپ نزدیک‌تر می‌شود.

کاربران این پیام‌‌رسان دیگر می‌توانند حتی اگر شروع یک تماس گروهی را از دست دادند، در بخشی از آن حضور داشته باشند.

امنیت واتساپ

قفل بیومتریک (اضافه شدن حسگر تشخیص چهره)

در نسخه‌ی آینده واتساپ اندروید یک ویژگی اضافه خواهد شد که ابتدا به سیستم‌عامل iOS رسیده بود.

قرار است در آینده‌ای نزدیک، نام بخش قفل اثرانگشتی به قفل بیومتریک تغییر کند. دلیل تعویض نام این بخش، اضافه شدن حسگر تشخیص چهره به روش‌هایی است که می‌توان به وسیله‌ی آن قفل واتساپ را باز کرد.

هنوز هیچ بازه‌ی زمانی برای دردسترس قرار گرفتن قابلیت جدید واتساپ اعلام نشده است اما به‌نظر نمی‌رسد که باید زمان زیادی برای آن‌ها منتظر بمانیم.

 

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!