قیمت هفتگی طلا در بازار لندن ۳.۴ درصد کاهش یافت

قیمت هفتگی طلا در بازار لندن۳.۴ درصد کاهش یافت. این ششمین بار در هفت هفته گذشته است که قیمت طلا در این بازار کاهش می یابد.

به گزارش گروه اقتصادی ایرنا به نقل از رویترز، قیمت طلا دیروز در بازار نیویورک به دلیل حجم بالای سفارشات فروش، ۱.۵ درصد کاهش یافت و به پایین ترین سطح خود در سه ماه گذشته رسید، حجم وسیع فروش طلا نشانگر این است که احتمال دارد در آمریکا برای اجتناب از ناتوانی در پرداخت دیون، قانون گذاران به اجماع برسند. 
این پیش بینی سبب فرار سرمایه گذاران از بازار طلا شده است.
قیمت پایان روزی طلا دیروز در بازار لندن با ۱.۵ درصد کاهش نسبت به روز قبل به یک هزار و ۲۶۶ دلار و ۸۰ سنت در هر اونس رسید.
جمعه گذشته، قیمت طلا در بازار لندن برای چهارمین روز متوالی کاهش یافت که طولانی ترین دوره کاهش قیمت از اواخر ژوییه (تیر) بود.
قیمت پایان روزی طلا در بازار کامکس نیویورک ۲۸ دلار و ۷۰ سنت در هر اونس کاهش یافت و به یک هزار و ۲۶۸ دلار و ۲۰ سنت در هر اونس رسید.
جاناتان کرینسکی تحلیلگر ارشد فنی بازار در شرکت میلر تاباک گفت: نمودارهای فنی اکنون بیانگر این است که قیمت طلا به محدوده ای میان یکهزار و ۱۱۰ تا یکهزار و ۱۲۰ دلار در هر اونس کاهش می یابد که کمتر از قیمت یکهزار و ۱۸۰ دلاری ماه ژوئن- کمترین قیمت در سه سال گذشته – است.
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.