بیت‌آشور:اگرلازم باشددرون دروازه هم می‌ایستم

بازیکن جدید تیم ملی کشورمان تاکید کرد به او گفته‌اند در پست دفاع یا هافبک راست بازی خواهد کرد.

استیون بیت‌آشور، مدافع تیم فوتبال سن‌خوزه پس از پیروزی چهارشنبه شب تیمش مقابل کولاردو رپیدز و پیش از سفر به ایران در پاسخ به این پرسش که «با توجه به اینکه پدر و مادرت در ایران متولد شده‌اند ولی خودت در سن‌خوزه بزرگ شده‌ای چقدر خودت را ایرانی می‌دانی؟» گفت: بله، پدر و مادرم در ایران متولد شده‌اند و من اینجا به دنیا آمده‌ام ولی به ایرانی بودنم خیلی افتخار می‌کنم. این فرصت خیلی بزرگی است که به ایران بروم، برای تیم ملی ایران در جام‌جهانی بازی کنم و عملکرد قابل قبولیس داشته باشم.
به گزارش تسنیم،وی در خصوص بازی نکردن برای تیم ملی فوتبال آمریکا گفت: می‌خواستم برای آمریکا بازی کنم ولی موقعیت سختی پیش آمد. یک عمل جراحی داشتم و با عدم آمادگی کافی به اردوی آمریکا رفتم و در نهایت مجبور شدم اردو را ترک کنم تا مجددا عمل جراحی انجام دهم. مربیان تیم ملی آمریکا هم به من گفتند عمل جراحی‌ات را انجام بده، شرایطتت که بهتر شد با تو تماس می‌گیریم. بعد از عمل جراحی هم با من تماس گرفتند و گفتند خوشحالیم که تو را می‌بینیم. به هر حال در آن مقطع تیم آمریکا خوب بازی می‌کرد و با بازیکنانش به بردهای خوبی هم دست می‌یافتند. من هم این موضوع را کاملا درک می‌کنم که وقتی تیمی خوب و هماهنگ بازی می‌کند نیاز به نغییر ندارد.
استیون که حالا از سوی کالوس کی‌روش به تیم ملی ایران دعوت شده است دقیقا نمی‌داند در پستی که بازی خواهد کرد چه بازیکنانی حضور دارند. وی در این مورد اظهار داشت: به من گفته‌اند که یا در دفاع راست یا در هافبک راست بازی خواهم کرد. در هر پستی که سرمربی تیم بخواهد بازی می‌کنم حتی اگر لازم باشد درون دروازه می‌ایستم. در کل عاشق بازی در خط حمله تیم هستم ولی به عنوان یک مدافع هم اصلا دوست ندارم توپی از من رد بشود. خیلی اهل رقابتم و وقتی دفاع می‌کنم راحت سرجایم نمی‌ایستم و دوست دارم در کارهای تهاجمی تیم هم شرکت کنم.
بیت‌آشور غذای مورد علاقه خود را لوبیاپلو عنوان می‌کند و دست پخت مادرش را به دستپخت پدرش ترجیح می‌دهد. او با اشاره به اینکه تا کنون 3، 2 دفعه به ایران سفر کرده است تصریح کرد: آخرین باری که به ایران سفر کردم 5 سالم بود که حدود 20 سال پیش بود برای همین خیلی مشتاقم به این ایران برگردم.
بازیکن 26 ساله سن‌خوزه که از تعداد دقیق بازیکنان دوملیتی حاضر در تیم ملی ایران اطلاع دقیقی ندارد در خصوص عکس‌العمل احتمالی هم‌بازی‌های جدیدش در تیم ملی گفت: ما همگی یک تیم خواهیم بود و اگر اختلاف سلیقه یا اختلاف نظری هم بین بازیکنان وجود داشته باشد به طور حتم در زمین مسابقه کنار گذاشته خواهد شد. هدف ما پیروزی مقابل تایلند خواهد بود.
بیت‌آشور در پاسخ به این پرسش که «آیا از بازیکنان قدیمی ایران کسی را می‌شناسی» گفت: به طور قطع همگی ما علی دایی را می‌شناسیم. خود من یکی از طرفداران پر و پا قرص مهدی مهدوی‌کیا بودم و وقتی خداد عزیری در سال 2001 به تیم سن‌خوزه پیوست از اینکه او را می‌دیدم احساس خوبی داشتم.
بازیکن جدید تیم ملی کشورمان در خصوص دو فرهنگی بودنش تاکید کرد: مهرداد اسم ایرانی‌ام است و به هر 2 فرهنگ افتخار می‌کنم. پدر و مادرم متولد ایران هستند و به جایی که آنها از آنجا آمده‌اند افتخار می‌کنم. فارسی را هم خیلی بهتر از زبان آشوری متوجه می‌شوم.
بیت‌آشور تصریح کرد: شور و شوق خاصی دارم که می‌خواهم به ایران بروم. خیلی دوست دارم آنجا باشم و به اصلیتم خیلی افتخار می‌کنم. امیدوارم ایرانی‌ها هم از من خوششان بیایند.
تیم‌های ملی آمریکا و ایران در حال تدارک برگزاری دیداری دوستانه هستند و فدراسیون‌های فوتبال 2 کشور هم علاقه خود را برای برگزاری این دیدار اعلام کرده‌اند. مدافع ایرانی- آمریکایی سن‌خوزه در خصوص این پرسش که «اگر قرار باشد ایران با آمریکا بازی کند دوست داری مقابل این تیم بازی کنی و اصلا مقابل این تیم گلزنی کنی؟» عنوان کرد : ببینیم چه می‌شود و امیدوارم موفق به این کار شوم.
بیت‌آشور در پایان در مورد اینکه علاقمند است ایران با چه تیم‌هایی در جام‌جهانی هم‌گروه شود خاطرنشان کرد: هنوز خیلی زود است چنین اظهار نظری کنم و باید پیش از هر چیزی توانایی‌های خودم را به اثبات برسانم.
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.