عده‌ای منافع خود را در تخریب هاشمی و خاتمی می‌بینند

برخی تحمل دیدن محبوبیت هاشمی و خاتمی را در بین مردم ندارند و این مساله را به ضرر خود و منافعشان می‌بینند/بسیاری از بزرگان نظام از سوی این گروه اقلیت مورد هتک حرمت قرار گرفته‌اند.

یک فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه عده‌ای منافع خود را در تخریب هاشمی و خاتمی می‌بینند به همین دلیل به بهانه‌های مختلف به آن‌ها حمله می‌کنند، گفت: آن‌ها تحمل دیدن محبوبیت هاشمی و خاتمی را در بین مردم ندارند و این مساله را به ضرر خود و منافعشان می‌بینند.
حسین انصاری راد در گفتگو با خبرگزاری کار ، با اشاره به حجم تخریب‌هایی که اخیرا نسبت به سیدمحمد خاتمی و آیت الله هاشمی از سوی برخی اصولگرایان وارد می‌شود، عنوان کرد: این‌ها نه تنها به هاشمی و خاتمی بلکه به ناطق نوری، علی لاریجانی و سید حسن خمینی هم حمله کرده و بسیاری از بزرگان نظام از سوی این گروه اقلیت مورد هتک حرمت قرار گرفته‌اند.
وی ادامه داد: هاشمی و خاتمی از رهبران جبهه اصلاحات محسوب می‌شوند و کسانی بودند که نقش عمده را در دفاع از سیاست‌های روحانی برعهده داشته و دارند. افراطیون وقتی می‌بینند نمی‌توانند مستقیما علیه ملت صحبت کنند و خود را در معارضه مستقیم با آن‌ها قرار دهند سمبل‌ها و شاخص‌های روشن ملت همچون آقایان خاتمی و هاشمی را مورد هجوم قرار می‌دهند. امیدوارم آقای روحانی بتواند با موفقیت این بار سنگین را به منزل مقصود برساند.
انصاری با اشاره به اینکه اقدامات روحانی دقیقا مطابق چیزی است که مردم از او انتظار دارند و به همین دلیل به او رأی دادند تصریح کرد: روحانی در انتخابات بحث تعامل و رابطه سازنده با دنیا را با صراحتی که دیگر کاندیدا‌ها از بیان آن امتناع داشتند مطرح کرد. اصلاح طلبان حامی روحانی نیز معتقد به حل تنش‌ها در عرصه خارجی بوده و هستند. بنابراین مردم فردی را انتخاب کردند که به مطالبات آن‌ها پاسخ دهد.
وی افزود: به نظر می‌رسد نحوه ظهور روحانی پس از انتخابات بیش از آن چیزی بود که از وی انتظار می‌رفت. وی نشان داد که فهم درست و استنباط دقیقی از مشکلات کشور و نوع روابط خارجی دارد و بعنوان یک دیپلمات از مهارت کافی در این زمینه برخوردار است به گونه‌ای که کابینه وی نیز در همین چارچوب انتخاب شد.
انصاری راد گفت: روحانی ازحمایت رهبری و مردم برخوردار است. در حالی که جماعت غوغاگر افراطی که همواره در جهت تخریب عمل می‌کنند هرگز این میزان از محبوبیت و اعتماد را تجربه نکرده اند.
وی با بیان اینکه قطعا افرادی پشت افراطیون هستند که منافع خاصی را دنبال می‌کنند گفت: بسیاری از جماعت تندرو را جوانانی بی‌تجربه تشکیل می‌دهند که گویی از سوی افرادی رهبری می‌شوند این عده نمی‌توانند از منافع خود چشم پوشی کنند و یا اینکه گرفتار جهالتی هستند که نیاز به معالجه اساسی دارند به نظر می‌رسد مسئولان عالی کشور قادر باشند که این جماعت را سرجای خود بنشانند و کشور را از معضل و توطئه‌ای که این افراد سالیان دراز است طراحی می‌کنند، خلاص کنند.
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.