حذف شعار «مرگ بر آمریکا» در اختیار ولی‌‌فقیه است

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: آمریکا ۲۰۰سال است که با خوی سلطه‌گری در دنیا بر رفتار کدخدامنشانه حرکت می‌کند و در نتیجه ما باید با مقاومت در مقابل او اقدام کنیم.

 
به گزارش فارس، حجت‌الاسلام علی سعیدی صبح امروز در پنجمین کنگره یادواره شهدا و ایثارگران روحانی و طلبه اظهار کرد: در طول زمانی که از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته است یک سری تفاوت‌هایی در سیره سیاسی امام راحل و رهبر معظم انقلاب شاهد هستیم که البته همگی براساس حکمت و عزت نظام بوده است.
تفاوت در سیره سیاسی رهبران ناشی از امور ثابت و متغییر است
وی بیان داشت: یکی از سؤالاتی که امروز مطرح است علل و عوامل تفاوت در سیره سیاسی رهبران الهی در طول زمان است؛ ما در سیره و رفتار انبیاء نیز تفاوت می‌بینیم در نوع رفتار پیامبر اعظم (ص) نیز به همین طریق تفاوت‌هایی را شاهد هستیم. نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران ابراز داشت: امیرالمومنین (ع) در سه مقطع عصر نبوی، عصر خلفا و عصر حکومت خود سه نوع رفتار متفاوت داشتند و امروز هم در سیره سیاسی رهبر معظم انقلاب با امام راحل تفاوت‌هایی وجود دارد. وی افزود: برای تبیین این تفاوت‌ها باید این‌گونه مطرح کنیم که در برابر ما و رهبران الهی همواره دو دسته از امور قرار داشته است یک سری امور ثابت و دیگری امور متغییر.
استراتژی نظام اسلامی ثابت ولی تاکتیک آن متفاوت است
سعیدی گفت: اموری که با گذشت زمان و تغییر شرایط مکانی هیچ تغییری نمی‌کند ثابت بوده ولی اموری هستند که با توجه به تغییر شرایط زمانی و مکانی و عوامل دیگر تغییر می‌کند. وی عنوان کرد: اولین امور ثابت که در بین رهبران الهی یکسان بوده خدامحوری و نوع نگاه به خداوند است. دومین اصل، اصل جهاد و مبارزه با دشمن است، نفی سبیل و ایستادگی در برابر جریانی که در برابر هسته اسلام معاندند نیز جزء اصول ثابت است.
نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران متذکر شد: اصل دین مداری و جامعیت دین و همچنین استقامت در راه هدف یک اصل ثابت در بین همه رهبران الهی است. وی بیان داشت: اصل پرداخت هزینه برای دین و اصل اتمام حجت از جمله اصول دیگری است که در بین همه رهبران الهی ثابت بوده است. سعیدی اذعان داشت: از جمله امور متغیری که در بین رهبران الهی وجود داشته است می‌توان به شیوه انجام رسالت، شیوه وضع احکام و روش مقابله با ناهنجاری، شیوه‌های تبلیغ و شیوه‌های مبارزه و جهاد اشاره کرد.
ولی فقیه با نظر به فرآیند شیوه رسالت تاکتیک خود را مشخص می‌کند
وی با تأکید بر اینکه در شیوه انجام رسالت فرآیند فردسازی، ملت‌سازی، دولت‌سازی و امت‌سازی مطرح است، گفت: ولی فقیه باید بر این اساس و روند حرکت کند و آن را مدیریت نماید. سعیدی گفت: اصل جهاد ثابت است ولی شیوه مبارزه و جهاد متغییر بوده و به تناسب زمان و مکان از سوی ولی فقیه زمان تعیین می‌شود. نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران بیان داشت: از جمله دیگر مواردی که باید به آن در عرصه سیاسی توجه کرد، این است که چه عواملی باعث می‌شود که ولی فقیه برای حفظ اصول، تاکتیک خود را تغییر دهد.
وی در پاسخ به این سؤال مطرح کرد: اولین عامل تعیین‌کننده، تعداد نفرات و مقدار امکانات و تجهیزات است. سعیدی ابراز داشت: امامان معصوم همواره آرمان‌خواه بوده‌اند ولی این مستلزم تحقق الزامات و انجام آرمان‌های آن‌ها نیز بوده است.
تغییر تاکتیک تنها در دست ولی‌فقیه زمان است
وی خاطرنشان کرد: تغییر در وضعیت پیروان از جمله دیگر عوامل مؤثر در تغییر در تاکتیک رهبری است؛ چنانچه در پیروان یک رهبر تغییر حاصل شود، تاکتیک و روش اتخاذ شده در مقابل آن‌ها باید تغییر کند. سعیدی عنوان کرد: برخی امروز به سخن امام راحل استناد می‌کنند و می‌گویند امام موافق حذف شعار مرگ بر آمریکا بود ولی سؤال ما از این افراد این است که حذف شعار مرگ بر آمریکا جزء کدام اصول است ثابت یا متغیر.
وی ابراز داشت: حذف شعار مرگ بر آمریکا جزء اصول متغیر است و تغییر تاکتیک و روش نسبت به آن تنها از سوی ولی فقیه زمانه صورت می‌گیرد. نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران اذعان داشت: سومین عامل تأثیر گذار بر تاکتیک میزان تهدید است و چهارمین عامل رفتار جبهه مقابل است. وی با تأکید بر اینکه پنجمین عامل قوت است، توضیح داد: یکی از عوامل تغییر تاکتیک قوت رهبری است.
سعیدی گفت: نفوذ ما در دنیا نفوذ بالایی است از سال ۲۰۰۱ شش جنگ در منطقه خاورمیانه برای تغییر در این منطقه از سوی آمریکایی‌ها اتفاق افتاده که ایران در مقابل همه آن‌‌ها ایستاده و آمریکا را در هر ۶ جنگ شکست داده است. وی بیان کرد: امروز نگاه به حل مشکلات کشور از دو جنبه نگاه به بیرون کشور و نگاه به درون کشور مطرح است. حل مشکلات کشور از نوع نگاه به بیرون همان است که امروز عده‌ای می‌گویند باید مشکلات کشور با دیپلماسی حل و فصل شود.
سعیدی افزود: دومین، نگاه کسانی است که معتقدند حل مشکلات کشور باید از درون حل و فصل شود. سعیدی ادامه داد:‌ اعتقاد این عده بر این است که نفوذ ما باعث شده امروز دشمن اظهار تمایل کند و برای مذاکره با ایران ارتباط برقرار کند چرا که مذاکره با ایران برای دشمن یک نیاز تلقی می‌شود. نفوذ ما ناشی از مقاومت است و لذا ما نباید کوچکترین ضعفی از خود به دشمن نشان دهیم.
وی مطرح کرد: دومین دلیل این نگاه این است که آمریکا ۲۰۰ سال است که با خوی سلطه‌گری در دنیا بر رفتار کدخدامنشانه حرکت می‌کند و در نتیجه ما باید به همین طریق در مقابل او اقدام کنیم. نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در پایان تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب تنها مذاکره با آمریکا را در حیطه حل مشکلات هسته‌ای آن هم با تاکتیک نرمش قهرمانانه نظر دارد و نرمش قهرمانانه به معنای انعطاف در عین اتکا به قدرت و عزت است.
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.