ظریف :جلسه کمیسیون امنیت بدون سانسور از تلویزیون پخش شود

الف ادعا کرد دکتر ظریف به کامنت یکی از کاربرانش پاسخ داده است

 
پس از انتشار مطلب «صداقت ظریف و ترویج بی اخلاقی» در قالب کشکول «الف»، که در آن نسبت به رفتارهای غیراخلاقی برخی از نمایندگان مجلس در عدم رعایت امانت در جلسه کمیسیون امنیت ملی و نقل سخنان وزیر امورخارجه -که عواقب غیراخلاقی دیگری هم در پی داشت- نقد شده بود، دکتر محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان در یادداشتی که در بخش نظرات کاربران همان مطلب درج کرده بود به بخشی از مطلب الف پاسخ داد.
 «الف» به احترام اهتمام وزیر امورخارجه کشورمان به ارتباط دوسویه با رسانه‌ها و مردم این کامنت را به صورت جداگانه و مستقل منتشر می کند.
صحت انتساب این کامنت به وزیر امورخارجه کشورمان از طریق تماس خبرنگار الف با سخنگوی وزارت امورخارجه تایید شد.
محمدجواد ظریف در پاسخ به «صداقت ظریف و ترویج بی اخلاقی» نوشته است:
« با سلام و تشکر از بزرگواری نویسنده محترم.
در چند خط آخر مقاله، به شکلی بنده را هم به پیروی از روش بی صداقتی دیگران -البته از روی ناچاری- متهم کرده‌اند. بنده با کمال احترام فکر می کنم قدری زود به قضاوت پرداخته اند.
آنچه من در تکذیب فرمایشات سخنگوی محترم کمیسیون و تیتر روزنامه کیهان گفته و نوشته‌ام عین واقعیت است.
بنده آمادگی دارم که کل جلسه سه ساعته بنده با کمیسیون امنیت ملی (که توسط کمیسیون ضبط شده است) بدون هیچ ویراستاری و کم و کاستی از رسانه ملی پخش شود و مردم خود قضاوت کنند تا سیه روی شود آنکه در او غش باشد.»
«الف» ضمن تشکر از پاسخ وزیر امورخارجه مبنای قضاوت خود در این زمینه را سخن وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران قرار می دهد. با این حساب پاسخ آقای ظریف نشان می دهد جدای از اینکه خلاف عهدی در نقل سخنان وی در جلسه با کمیسیون امنیت ملی مجلس صورت گرفته است، خبر منتشر شده در برخی رسانه های نیز خلاف واقع بوده است.
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.