رییس انجمن سینماداران: فیلمهای پخش‌شده دراینترنت را اکران نمی‌کنیم

رییس انجمن سینماداران تأکید کرد: اگر فیلم‌های سینمایی قبل از اکران عمومی در اینترنت عرضه و یا وارد شبکه نمایش خانگی شوند، در آینده دیگر سینماداران از اکران این فیلم‌ها بر پرده معذورند.

به گزارش ستاره ها و به نقل از مهر؛ روز گذشته در تصمیمی غیرمنتظره از سوی ابراهیم حاتمی‌کیا و سازمان سینمایی «اوج»، فیلم سینمایی «خروج» پیش از اکران عمومی، وارد عرصه نمایش خانگی و اینترنت خواهد شد. براساس این تصمیم محمد قاصداشرفی رئیس انجمن سینماداران گفت:

صاحبان آثار سینمایی مجاز هستند که فیلم‌های خود را به هر نحوی که تمایل دارند در اختیار مخاطبان سینما قرار دهند، اما فیلمی که در فضای مجازی و یا شبکه نمایش خانگی ارائه شده باشد، قطعاً در آینده در سینماها اکران عمومی نخواهد شد.

زمانی که یک فیلم سینمایی در شبکه نمایش خانگی و یا فضای مجازی نمایش داده شود، دیگر لزومی ندارد در سینما اکران عمومی داشته باشد، چرا که مخاطب فیلم موردنظر را پیش از اکران عمومی دیده و دیگر برای تماشای آن فیلم به سینما نخواهد رفت.

قاصد اشرفی در پاسخ به این پرسش که اگر نسخه متفاوتی از فیلم‌های پخش‌شده در اینترنت برای اکران عمومی در سینماها در نظر گرفته شود آیا احتمال اکران فیلم‌ها در سینماها وجود دارد هم گفت: کافی است که مخاطبان مطلع شوند که یک فیلم قبل از اکران عمومی در شبکه نمایش خانگی و یا فضای مجازی منتشر شده است، حتی اگر نسخه متفاوتی از آن برای اکران عمومی فراهم شود، به کمیت و کیفیت فیلم توجه نمی‌کنند و دیگر تمایلی به دیدن فیلم در سینماها ندارند.

دیگر مطالب
درج نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد!