علی کریمی: قدرتی تمرین می کنم تا به شرایط بازی برسم

سایت گل- حضور علی کریمی در تراکتورسازی تبریز خیلی از معادلات و پیش‌بینی‌ها را بر هم زد. بعضی‌ها بر این باور بودند که او و مجید جلالی کارشان به هفته ششم و هفتم نمی‌رسد، عده‌ای فکر می‌کردند بحث کاپیتانی شاید مساله‌ساز شود و در این میان هم بودند کسانی که فکر می‌کردند او به لحاظ فنی خیلی به کار تراکتورسازی نمی‌آید اما غیر از بازی هفته اول مقابل پرسپولیس که همه تیم خوب نبودند، او در بقیه بازی‌ها یکی از تاثیرگذارترین بازیکنان مجید جلالی بود.

از وضعیت مصدومیت‌تان بگویید.
خیلی بهترم و زیر نظر پزشک متخصص مداوا می‌شوم و در حال حاضر تمرینات قدرتی را پشت سر می‌گذارم. از روزی که این مصدومیت پیش آمد به‌طور منظم پیگیر شدم تا هر چه سریع‌تر به شرایط بازی برسم.
از کی دویدن را آغاز می‌کنید؟
طبق دستور پزشک، روز پنج‌شنبه یک‌بار دیگر. MRI می‌گیرم و اگر مشکلی نباشد از روز شنبه دویدن را آغاز می‌کنم
تا پایان نیم‌فصل سه بازی با فولاد، استقلال خوزستان و استقلال تهران در پیش دارید..
ما برای اینکه در کورس قهرمانی بمانیم به امتیاز این سه بازی نیاز داریم چون بسیار تاثیرگذار است. خوشبختانه دو بازی مقابل فولاد و استقلال تهران که از مدعیان هستند را در خانه برگزار می‌کنیم و این فرصت خوبی برای کسب امتیاز کامل است، هرچند بازی با این دو تیم به هیچ وجه آسان نیست.
یک بحثی که در مورد بازی‌های تراکتورسازی مطرح بوده استقبال کمتر تماشاگران نسبت به فصل گذشته است.
ببینید ما الان در شرایطی هستیم که بیش از هر زمان دیگر به حمایت هواداران نیاز داریم. همانطور که شما گفتید مثل سال گذشته استقبال نشده اما من شخصا در این دو بازی خانگی تا پایان فصل منتظر حضور 70 هزار تماشاگر هستم.
و نیم فصل دوم..
اصرار من برای کسب حداکثر امتیازها در سه بازی باقیمانده به دلیل سخت‌تر شدن بازی‌ها در نیم‌فصل دوم است. به‌هرحال تعدادی از تیم‌ها برای قهرمانی و کسب سهمیه آسیایی و چند تیم هم برای بقا در لیگ تلاش می‌کنند که خواه ناخواه همه بازی‌ها سخت می‌شود.
قهرمان می‌شوید؟
هیچ تیمی از الان نمی‌تواند در مورد قهرمانی صحبت کند اما هواداران بدانند که ما همه تلاشمان را می‌کنیم. البته برای موفقیت همه باید دست به دست هم بدهیم، از مدیریت باشگاه گرفته تا سرمربی، بازیکن، تدارکات، هوادار و …. در نهایت هم امیدوارم هر تیمی حقش بود قهرمان شود، ضمن اینکه آرامش تیمی خیلی به قهرمانی کمک می‌کند.
در بازی با سورینت، محسن ربیع‌خواه دچار پارگی رباط صلیبی شد و….
واقعا متاسف شدم چون ربیع‌خواه از فوتبالیست‌های آینده‌دار است که می‌تواند پیشرفت زیادی کند، امیدوارم هر چه زودتر سلامتش را به دست آورد تا در راهی که پیش روی ماست به تیم کمک کند.
حامد لک و احمدزاده در مصاحبه‌های‌شان از اینکه با شما همبازی هستند بسیار ابراز خوشحالی کرده‌اند.
لطف دارند. احمدزاده باید قدر فرصتی که نصیبش شده را بداند. حامد لک هم می‌تواند خیلی بیش از اینها پیشرفت کند.
از تیم شما، دو نفر به اردوی تیم ملی دعوت شدند در حالی‌که مثل خیلی از دفعات گذشته به لیست کروش انتقاد شد..
ببینید همیشه این مساله وجود داشته و معمولا در لیستی که حتی در سال‌های گذشته هم از سوی مربیان تیم ملی اعلام می‌شد، یکسری به‌خاطر توانایی‌های فنی‌شان ثابت بودند، چیزی حدود دو سوم و چند نفری هم به دفعات دعوت می‌شدند که در نهایت تعدادی از آنها در فهرست نهایی قرار گرفتند. زمان برانکو هم همینطور بود.
چطور؟
تقریبا 11 نفر مشخص بودند. با همان تیم در جام ملت‌ها سوم شدیم و بعد به جام جهانی رفتیم. باید به نظر سرمربی تیم ملی احترام گذاشت چون هر مربی سیستم خودش را دارد. همین الان اگر شما از پنج نفر بخواهید لیست بنویسند شک نکنید با هم متفاوت خواهد بود. ما امروز باید به مسائل دیگری در فوتبال فکر کنیم.
چه مسائلی؟
اینکه از فکر صعود به جام جهانی فاصله بگیریم و به حضور در مرحله دوم جام جهانی فکر کنیم و آنجا نتایجی را به‌دست آوریم که در خور نام ایران باشد. این هم میسر نخواهد شد مگر با حمایت و همدلی همه و به‌خصوص رسانه‌ها که مثل همیشه می‌توانند در روحیه دادن و کمک‌های فکری به تیم ملی نقش داشته باشند. امروز خیلی‌ها منتظر شروع بازی‌های جام جهانی هستند، عده‌ای هم در تدارک سفر به برزیل، امیدوارم در نهایت نتایج تیم ملی باعث خوشحالی دل مردم شود.
و در مورد دعوت دو نفر از تراکتورسازی، حامد لک و انصاری‌فرد…
این دو نفر امسال خیلی خوب بودند. هر دو پیش از این هم بارها به تیم ملی دعوت شدند و حالا دعوت دوباره روحیه‌شان را چند برابر می‌کند.
اما لک برای پوشیدن پیراهن شماره یک کار سختی دارد….
حامد لک خیلی با استعداد است و برای رسیدن به این مرحله زحمت کشیده اما تازه اول راه است. به‌نظرم خیلی جای پیشرفت دارد و حالا که رقابت نزدیکی با مدعیان دارد دیگر همه چیز دست خودش است.
چطور؟
ببینید، حامد لک و هر فوتبالیست جوان دیگری باید بداند که پوشیدن پیراهن تیم ملی و بازی در جام جهانی افتخار بسیار بزرگی است. به همین دلیل برای رسیدن و حفظ این موقعیت باید بیشتر تلاش کنند. خیلی از لذت‌های بودن در کنار خانواده و تفریحات را می‌توان بعد از دوران فوتبال هم انجام داد و هیچ‌وقت حسرت نخواهند خورد اما اگر تلاش نکنند و تیم ملی را از دست بدهند آن‌وقت از همین امروز تا آخر عمر حسرت می‌خورند. به‌هرحال امیدوارم به هدفش در تیم ملی برسد چون توانایی‌اش را دارد.
صحبتی مانده؟
در مورد همه چیز صحبت کردیم و سوال پرسیدید غیر از مهم‌ترین اتفاق ورزشی که روز یکشنبه افتاد.
والیبال؟
بله، من به همه بچه‌های تیم ملی کادر فنی و ریاست فدراسیون والیبال تبریک می‌گویم. بدون اغراق بزرگترین قاره جهان هم دیگر برای آنها کوچک است. من به سهم خودم از آنها تشکر می‌کنم که دل همه را شاد کردند. باور کنید شکست دادن کره و ژاپن آن هم با نتیجه صفر-3 کار بسیار سختی است. از این به بعد منتظر موفقیت‌های آنها در بازی‌های جهانی، لیگ جهانی و المپیک هستیم اما….
اما چه؟
اما یک نکته خیلی برایم جالب بود. بازیکنان تیم ملی والیبال پس از دریافت جوایزشان به سمت مربی تیم ملی می‌رفتند که این نشان از رابطه خوب میان آنها دارد. این نکته ارتباط مستقیم با موفقیت و قهرمانی دارد و بسیار کلیدی است.
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.