افخم خبر برخی رسانه ها درباره جلسه دکتر ظریف با نمایندگان کمیسیون امنیت ملی را تکذیب کرد

سخنگوی وزارت امور خارجه اخبار برخی رسانه ها درباره جلسه روز یکشنبه «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه با اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی را تکذیب کرد.

 
به گزارش ایرنا، «مرضیه افخم» در پاسخ به سوالی درباره مطالب منتشره در برخی رسانه ها درباره جلسه دکتر «محمدجواد ظریف» با اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: برداشت های نمایندگان محترم از سخنان وزیر امور خارجه در جلسه غیر علنی روز یکشنبه با اعضای محترم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی دقیق منتشر نشده و تیترهای برخی جراید فاقد صحت بوده و تکذیب می شود. 
رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه افزود : انتظار می رفت، اظهارات دقیق وزیر امور خارجه در جلسه غیر علنی و در پاسخ به سؤالات خصوصی نمایندگان کمیسیون در چارچوب مطرح شده، صادقانه مد نظر قرار می گرفت ولی متأسفانه در برخی موارد، مطالب منتشره کاملاً در مغایرت با اظهارات وزیر امور خارجه در این نشست بوده است .
برخی از رسانه ها و روزنامه ها امروز مدعی شده بودند که دکتر ظریف در دیدار با اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفته است مکالمه تلفنی حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی با باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا و همچنین دیدار وزیران امور خارجه ایران و آمریکا «نابجا» بوده است.
این در حالی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی از تحرک دیپلماسی هیات بلندپایه ایرانی در نیویورک برای شرکت در شصت و هشتیمن اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد تقدیر کردند.
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.