دفاع کورکورانه خیانت است، حمایت نیست

باور کنید راه جلوگیری از تجمع هواداران احساسی فوتبال، دفاع بی‌منطق از مدیریت پراشتباه نیست. عقل و منطق می‌گوید باید در انتخاب مدیران دقت بیشتری داشت.

به گزارش ستاره‌ها؛  مهدی هژبری؛ طولانی شدن مذاکرات استقلال و استراماچونی – که صدالبته می‌توانست از راه درست، خیلی زود به سرانجامی خوش منجر شود- از یک‌سو و اختلاف جدید مدیرعامل پرسپولیس و کالدرون از سوی دیگر باعث شده سوژه اول این روز‌های فوتبال ایران، اختلاف سرمربیان خارجی و مدیران ایرانی باشد.

این وسط اغلب هواداران دو تیم استقلال و پرسپولیس طرفدار سرمربی هستند و بازیکنان هم به نظر پشت کادر فنی ایستاده‌اند، اما برخی کارشناسان فوتبال معتقدند باید شأن ایران و ایرانی در این مجادله‌ها حفظ شود و اهالی فوتبال با خط‌دهی رسانه‌ها از مدیران ایرانی در دعوا با سرمربیان خارجی حمایت کنند.

با تمام احترامی که برای این دسته از کارشناسان فهیم فوتبال قائلیم و با اعتقاد راسخ به اهمیت حفظ شأن ایران و ایرانی، معتقدیم نباید در این اختلاف، یک‌طرفه پشت مدیران ایرانی رفت و با وجود آگاهی از نقشی که آن‌ها در عصبانی کردن و فراری دادن سرمربیان خارجی دارند، چشم‌بسته روبه‌روی خارجی‌ها ایستاد.

حس ناسیونالیستی و حمایت از هموطن یک بحث است و قواعد حرفه‌ای و رعایت حرفه‌ای‌گری یک بحث دیگر…

وقتی می‌دانیم متأسفانه در هر دو دعوا حق با سرمربیان خارجی است، چرا باید بی‌دلیل از کسانی که در تنظیم روابط‌شان با خارجی‌ها دچار اشتباه شده‌اند و با بی‌تفاوتی یا کم‌توجهی، فریاد اعتراض آن‌ها را بلند کرده‌اند، حمایت کنیم؟

می‌دانیم احتمال دارد طبق معمول باز هم متهم به اجنبی‌پرستی و حمایت از خارجی‌ها شویم، اما انصاف حکم می‌کند حقایق را ببینیم و طرف حق را بگیریم.

در هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، مربیان حرفه‌ای که ملیت ایرانی ندارند و از کشور‌های صاحب فوتبال می‌آیند، به همکاری دعوت شده‌اند. هر دو مربی هم از روز اول به اندازه توان خود برای موفقیت باشگاه‌هایشان تلاش کرده‌اند و در کمال تأسف – مطابق آنچه بازیکنان هر دو تیم که از نزدیک شاهد ماجرا بودند، می‌گویند- در قبال هر دو مربی، رفتار‌های غیرحرفه‌ای صورت گرفته و واکنش هر دو باشگاه به خواسته مربیان‌شان چیزی غیر از وعده‌های انجام نشده نبوده است.

انصافاً در چنین شرایطی چرا باید از مدیریت پراشتباه حمایت شود؟ چرا رسانه باید به هوادار خط بدهد به جای توقع حرفه‌ای‌گری از باشگاه، سرمربی تیم را زیاده‌خواه بداند؟

باور کنید راه جلوگیری از تجمع هواداران احساسی فوتبال، دفاع بی‌منطق از مدیریت پراشتباه نیست.

عقل و منطق می‌گوید باید در انتخاب مدیران دقت بیشتری داشت و باید شرایط اقتصادی باشگاه‌ها را به سمت و سوی بهتری سوق داد تا شاهد این قبیل اتفاقات تلخ نباشیم.

لطفاً از ما نخواهید به جای کمک به حل مسئله، صورت مسئله را پاک کنیم.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.