فرصت‌طلب مثل پرسپولیس

پرسپولیس هفتمین برد پیاپی را هم کسب کرد و اگر امروز سپاهان در آبادان صنعت نفت را نبرد، قهرمانی نیم‌فصل قرمز‌ها قطعی می‌شود.

به گزارش ستاره ها؛  فرهاد اشراقی|در حالی که ماجرای استقلال – استراماچونی خسته‌کننده‌تر از روز‌های اول ادامه دارد، دیروز پرسپولیس هفتمین برد پیاپی را هم کسب کرد و اگر امروز سپاهان در آبادان صنعت نفت را نبرد، قهرمانی نیم‌فصل قرمز‌ها قطعی می‌شود.

قهرمانی نیم‌فصل البته مهم نیست، ولی برای پرسپولیسی‌ها این مهم است که بدون بیرانوند هم صاحب یک گلر خوب دیگر شدند و از طرفی با ۷ پیروزی پیاپی در لیگ و جام حذفی کاملاً از بحران درآمدند.

همیشه این‌طوری نیست که یک تیم فقط به خاطر قدرت خودش صدرنشین یا قهرمان شود. پرسپولیس البته در این هفته‌های اخیر واقعاً بهتر شده و خوب کار می‌کند.

تیم کالدرون بعد از ۱۶ هفته درست به اندازه پرسپولیس برانکو (فصل گذشته همین وقت‌ها) امتیاز دارد، اما همین پارسال هم قرمز‌ها در ۶، ۷ پایانی لیگ به شدت افت کردند و نان امتیازاتی که ابتدای فصل جمع کرده بودند را خوردند در همین ۱۶ هفته استقلال با بحران استراماچونی مواجه شد و تراکتور با دنیزلی به مشکل خورد و کلی امتیاز از دست داد.

شهرخودرو هم که ۵، ۶ هفته است نمی‌برد، اما پرسپولیس نشان داد که خوب بلد است از ضعف رقبا و مشکلات آن‌ها استفاده کند.

به طور کلی وقتی شما به عنوان یک مدعی قهرمانی در لیگ ۵ بازی پیاپی را می‌برید حتماً رقبا در این ۵ هفته امتیازات زیادی را از دست خواهند داد و این اتفاق امسال هم مثل آخر لیگ پارسال برای پرسپولیس افتاد.

در همین ۳ هفته اخیر استقلال ۵ امتیاز حساس را از دست داد و شهر خودرو هم که اصلاً نبرد. حتی سپاهان هم مقابل شهرخودرو امتیاز از دست داده بود.

سپاهانی که اگر امروز در آبادان امتیاز بدهد پرسپولیسی‌ها بیشتر خوشحال می‌شوند و حتی اگر ببرد هم پرسپولیس چیزی را از دست نخواهد داد، چون ۳۴ امتیازی شده و حداقل از سایر مدعیان فاصله گرفته است.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.