حیا کن، رها کن به همه می‌رسد

در استقلال امثال حجازی و پورحیدری حیا کن، رها کن شنیدند و در همین روز‌ها و هفته‌های گذشته هم جواد زرینچه و فرهاد مجیدی دو نفر از سرشناس‌ترین چهره‌های ۲۰، ۳۰ سال گذشته استقلال با واکنش هواداران مواجه شدند.

به گزارش ستاره ها؛ فرهاد اشراقی| در نگاه اول می‌توان این‌طور تحلیل کرد که این شعار‌ها به خاطر استراماچونی است و اینکه هوادار استقلال، چون تیمش با او خوب بازی می‌کرد و خوب می‌برد، دوست دارد او برگردد که البته منطقی هم هست، ولی به هر حال این تحلیل هم وجود دارد که در فوتبال ایران واژه حیا کن، رها کن دیر یا زود به همه می‌رسد و سوخت و سوز ندارد!

حتی در پرسپولیس هم زمانی علی پروین این شعار را در ورزشگاه آزادی شنید.

پروین به مراتب از قدیمی‌ها و سوپراستار‌های استقلال محبوب‌تر بود، اما در لیگ ۸۴ شعار حیا کن… رها کن را حداقل در ۲ بازی با فجرسپاسی و ذوب‌آهن شنید و کلی هم ناراحت شد.

یکسری از شعار‌های منفی علیه ستاره‌ها و مربیان ریشه در گذشته‌ها و اتفاقات سال‌های قبل دارد، اما یکسری خیلی خودجوش و خلق‌الساعه است.

طرفداران پرسپولیس و استقلال عموماً آدم‌های خوب و فوتبال‌فهمی هستند، ولی خب عده‌ای هم از این و آن خط می‌گیرند و شعار‌هایی می‌دهند که معمولاً (نه همیشه) به سود منافع آدم‌هاست، نه منافع تیم.

الان حمایت از استراماچونی برای منافع تیم است، ولی مثلاً در همین استقلال خیلی وقت‌ها شعار‌ها و موضع‌گیری‌ها به خاطر آدم‌ها بوده و حتی تیم به خاطر یک شخص خاص له شده است.

هوادار اگر تیم محبوبش را دوست داشته باشد، خیلی خوب است، ولی عمدتاً «شخص‌پرستی» را شاهد هستیم که ارتباط مستقیم با جیب یکسری آدم‌ها و بوقچی‌ها دارد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.