هزینه یک شب رفتن به کنسرت در برج میلاد

یک قطعه زمین خاکی بی‌در و پیکر همان چیزی است که در هفته‌های اخیر به جای پارکینگ طبقاتی به استقبال برخی از مخاطبان کنسرت‌های برج میلاد می‌رود.

ایسنا: یک قطعه زمین خاکی بی‌در و پیکر همان چیزی است که در هفته‌های اخیر به جای پارکینگ طبقاتی به استقبال برخی از مخاطبان کنسرت‌های برج میلاد می‌رود.
یکی از معتبرترین سالن‌های همایش تهران که به آن عنوان سالن کنسرت اطلاق می‌شود، سالن همایش‌های برج میلاد تهران است که با ظرفیت 1600 نفر در دو طبقه بالکن و همکف میزبان حجم عظیمی از کنسرت‌های پاپ و تعدادی از کنسرت‌های کلاسیک و سنتی است.
بگذارید، این طور شروع کنیم؛ شما 90 هزار تومان برای خرید بلیت کنسرت هنرمند مورد علاقه‌تان هزینه کرده‌اید و تهیه‌کننده کنسرت هم موظف است در قبال هزینه‌ای که از شما دریافت کرده است، در عین حال امکانات قابل قبولی را ارائه دهد.
برای همین پارکینگ کنسرت را به طور کامل اجاره می‌کند و هزینه لازم را برای رفاه مشتریانش فراهم می‌کند.
بهتر است بدانید که تهیه‌کننده برای هر سانس کنسرت موظف است، 2 میلیون تومان پرداخت کند تا پارکینگ برج میلاد را اجاره کند و با یک محاسبه سرانگشتی متوجه می‌شویم، هزینه ورود هر ماشین به پارکینگ 4 هزار و 127 تومان است.
از این موضوع که بگذریم، شما وارد مسیر اختصاصی برج می‌شوید. هنگام ورود مسوولان مربوط از شما نمی‌پرسند که آیا به کنسرت می‌روید یا برای بازدید برج آمده‌اید؟ و ورودی مجزایی هم برای مخاطبان کنسرت در نظر گرفته نشده است.
این به هوشمندی شما برمی‌گردد که بلیت کنسرت را نشان دهید تا هزینه پارکینگی که تهیه‌کننده یک بار آن را پرداخت کرده از شما دوباره گرفته نشود اما اگر شما ندانید که باید هدفتان را از ورود به برج اعلام کنید باید 3 هزار تومان هزینه پارکینگ را پرداخت کنید.
هر چند نگهبانان ورودی برج مواردی هم پیش می‌آید که انصاف به خرج دهند و این سوال را بپرسند که «برای کنسرت می‌روید یا بازدید از برج؟»
از این موضوع هم می‌گذریم؛ شما از ورودی اول عبور می‌کنید و قصد ورود به پارکینگ طبقاتی برج را دارید اما جدیدا البته نه همیشه با یک پاسخ جدید روبرو می‌شوید و آن هم این است: «ظرفیت پارکینگ تمام شده است!»
شما به سمت یک خاکریز هدایت می‌شوید که حداقل 30 دقیقه‌ای برای آن در ترافیک می‌مانید؛ 40 دقیقه از کنسرت گذشته است اما شما همچنان در جستجوی یک جای پارک مناسب هستید. وضعیتی که حتی در شأن برج میلاد تهران هم نیست.
از این هم بگذریم؛ خود را به سالن همایش‌های برج می‌رسانید. تهیه‌کننده به شما اجازه ورود نمی‌دهد. حق هم دارد. چون عبور و مرور بیش از حد در سالن تمرکز مردم و اعضای گروه را به هم می‌ریزد. باید صبر کنید تا قطعه در حال اجرا تمام شود و بعد وارد شوید اما در واقع سانس اول کنسرت را از دست داده‌اید.
همان کنسرتی که برای بلیتش از 30 تا 100 هزارتومان هزینه‌ کرده‌اید!
محمدحسین توتونچیان شخصی است که چند باری در کنسرت‌هایش این اتفاق افتاده است.
او می‌گوید: 2 میلیون تومان اجاره پارکینگ برای هر سانس کنسرت عضو لاینفک قراردادهای برج میلاد است و هیچ تهیه‌کننده‌ای اجازه ندارد که این مبلغ را پرداخت نکند. برای مثال من برای دو سانس کنسرت در یک شب 4 میلیون تومان هزینه پارکینگ برای مخاطبان پرداخت می‌کنم.
مدیر عامل شرکت «ققنوس» ادامه می‌دهد: در کنسرت‌های من که همیشه سر وقت شروع می‌شوند، این اتفاق که جدیدا رخ می‌دهد، مشکل‌ساز است زیرا مردم به اجرا نمی‌رسند که بنده هم در حین اجرای قطعات کسی را به سالن راه نمی‌دهم.
وی می‌افزاید: این اتفاق باید سازماندهی شود. کسی که برای تفریح به برج میلاد می‌آید برایش فرقی نمی‌کند که 10 دقیقه دیر یا زود به محل تفریحش برسد اما فردی که به کنسرت می‌آید و برای آن هزینه کرده است باید به موقع به سالن همایش‌ها برسد.
توتونچیان همچنین بیان می‌کند: پیشنهاد من این است که ورود و خروج جدایی برای افرادی که به کنسرت می‌آیند در نظر گرفته شود تا تداخل‌های اینچنینی پیش نیاید. حتی در کنسرت «هم‌آوایان» و حسین علیزاده، استاد محمدرضا شجریان بابت همین موضوع 20 دقیقه دیر به کنسرت رسید.
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.