نمودار صعود دانشگاه شریف در دنیا

.

مجله آموزش عالی تایمز رتبه بندی دانشگاه های جهان را در سال ۲۰۱۳ – ۲۰۱۴ توسط موسسه تامسون رویترز منتشر کرد تا به عنوان یک جدول ارزیابی عملکرد بتوان سطح دانشگاه ها را با معیارهای مختلف بررسی کرد، امسال دانشگاه صنعتی شریف در رتبه ۲۵۱ تا ۲۷۵ قرار گرفته است.
به گزارش مهر، رتبه بندی دانشگاه های برتر دنیا ۱۳ شاخص عملکرد را برای فراهم کردن مقایسه های متعادل و جامع در نظر گرفته است که این شیوه مورد پذیرش دانشجویان، شخصیتهای آکادمیک، روسای دانشگاه ها قرار دارد.
این فهرست ۴۰۰ دانشگاه در سراسر جهان را به ترتیب به عنوان دانشگاه های برتر را از چشم انداز تدریس، تحقیق، انتقال دانش و وجه بین المللی معرفی کرده است که در این رتبه بندی دانشگاه صنعتی شریف ایران در رده ۲۵۱ – ۲۷۵ قرار گرفته است.
مجله آموزش عالی تایمز نوشته است: دانشگاه صنعتی شریف یکی از بزرگترین دانشکده های مهندسی جمهوری اسلامی ایران است که در سال ۱۹۶۶ تأسیس شد و در حال حاضر ۸ هزار دانشجو دارد. در رتبه بندی سال گذشته مجله آموزش عالی تایمز دانشگاه صنعتی شریف را در رده ۳۰۱ تا ۳۵۰ قرار داده بود. دانشگاه صنعتی شریف امسال در این رتبه بندی در بخش تدریس ۲۹.۷، در بخش چشم انداز بین المللی ۲۰.۷ ، در بخش درآمد صنعتی ۹۸.۳، در بخش تحقیقات ۳۷.۲ و در بخش ارجاعات ۴۹.۰ نمره بدست آورده است.
موسسه فناوری کالیفرنیا در رتبه بندی امسال با نمره کلی ۹۴.۹ از آمریکا در صدر این فهرست قرار دارد. دانشگاه هاروارد با نمره کلی ۹۳.۹ از آمریکا و دانشگاه آکسفورد با همان نمره از بریتانیا در رده دوم جدول ایستاده اند. از این رو این جدول دانشگاهی را در رده سوم معرفی نکرده است. عنوان چهارمین دانشگاه برتر جهان به دانشگاه استنفورد از آمریکا با نمره کلی ۹۳.۸ اختصاص یافته است، موسسه فناوری ماساچوست یا ام آی تی با نمره کلی ۹۳ در رده پنجم و دانشگاه پرینستون با نمره کلی ۹۲.۷ در رده ششم جدول قرار گرفته اند.
مجله آموزش عالی تایمز دانشگاه کالیفرنیا برکلی را با نمره کلی ۸۹.۸ در رده هشتم جدول و دانشگاه شیکاگو را با نمره کلی ۸۷.۸ در رده نهم جدول معرفی کرده است. کالج امپریال لندن با نمره کلی ۸۷.۵ از بریتانیا دهمین مورد این جدول است.
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.