نتانیاهو و شلوار ایرانی ها!

محمد رضا نوروزپور در وبلاگ خود در خبرآنلاین نوشت :

صدها کاربر ایرانی در یکی دو روز گذشته با به نمایش در آوردن شلوارهای جین خود و یا شلوارهای جین دوستان و آشنایانشان در صفحات فیس بوک و توئیتر مشت محکمی بر دهان بنیامین نتانیاهو زدند.
نتانیاهو که هرچقدر پیش می رود رفتارش بیشتر آدم را به یاد رفتارهای معمر قذافی می اندازد- که منشور سازمان ملل را به سمت هیئت رئیسه پرتاب کرد- در تازه ترین اظهار نظر درباره وضعیت آزادی در ایران گفته است: من فکر می‌کنم اگر مردم ایران آزاد بودند، شلوار جین می‌پوشیدند، به موسیقی غربی گوش می‌دادند و انتخاباتی آزاد داشتند
او سال گذشته با نشان دادن نقاشی یک بمب در مجمع عمومی سازمان ملل که انگار خودش کشیده بود همگان را شگفت زده کرد و بعد که با یک ماژیک قرمز روی بخشی از آن بمب نقاشی شده خط کشید تا مثلا برای ایران خط قرمزی تعیین کرده باشد خود را مدت ها مضحکه رسانه ها کرد.
این بار اما کاربران ایرانی در فیس بوک و توئیتر با شلوارهای جین خود نتانیاهو را به تمسخر گرفتند و پاسخ دندان شکنی به او دادند. حملات شلواری کاربران ایرانی در فیسبوک و توئیتر به بی بی، از نگاه فعالان غیر ایرانی این دو شبکه بزرگ اجتماعی پنهان نماد و آنها نیز به یاری کاربران ایرانی آمدند.
نکته حائز اهمیت این حمله شلواری به نخست وزیر رژیم صهیونیستی، خودجوش بودن و غیرسازماندهی شدن آن است. تقریبا هر ایرانی فعال در فیس بوک و توئتیر با شنیدن این نقل قول نتانیاهو موضعی گرفته است که قابل ذکر ترین و مبرزترین آن انتشار عکس های زیادی از ایرانی ها با شلوار جین بوده است.
این مبارزه دو روزه نرم از طریق فیس بوک و توئیتر با نخست وزیر اسرائیل پیام دیگری نیز در بر داشت و اینکه ابزارهای جنگ نرم به همان اندازه که برای تخریب و هدف گرفتن ایران ( آنگونه که در دفاع از فیلترینگ گفته می شود) موثرند به همان اندازه هم فرصت هایی طلایی به منظور دفاع و بیان حقایق و رسواکردن دروغگویان فراهم می کنند و از قضا مردم خود سازمان دهنده آن خواهند بود که البته تاثیر گذاری آن از ده ها برنامه سازمان یافته دولتی بیشتر خواهد بود.
از این منظر، اگر دسترسی ایرانی ها به توئیتر و فیس بوک فراگیر و آزاد بود، آن وقت کاربران ایرانی قادر بودند به نتانیاهو چیزهایی بیشتر از شلوارهای جین نشان دهند تا خوب متوجه شود که حتی قادر نیست با شلوار ایرانی جماعت در بیفتد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.