“پدر” تهمینه “قربانی اسید پاشی” در ایستگاه محاکمه/عکس

پدر و برادر تهمینه که با اسید او را سوزاندند، فردا در دادگاه جزایی استان قزوین محاکمه می‌شوند.

 
به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ 2 خرداد ماه امسال در شهر قزوین در ساعت 14 دختر جوانی به نام تهمینه یوسفی مورد اسید پاشی توسط پدرش قرار گرفت.
به دنبال این اتفاق تهمینه توسط برادر بزرگترش با خودروی شخصی به بیمارستان قزوین رسانده شده ولی به دلیل این که دختر از ناحیه صورت و دست و پا دچار سوختگی شدید شده به بیمارستان سوانح و سوختگی تهران منتقل شد.
تهمینه بخت برگشته 20 روز در بیمارستان بستری بود و پزشکان چهار عمل پوست بر روی وی انجام دادند.
خواهر بزرگ تهمینه که خود نیز چند سال پیش به ضرب چاقوی پدرش زمانی را در بیمارستان سپری کرده بود و یکی از شاهدان عینی ماجرا بود در خصوص این جنایت هولناک گفت: خواهرم تازه با پسری جوان عقد کرده بود و در دوره نامزدی متوجه شد که شوهرش اعتیاد به مواد مخدر دارد.
خواهرم که از این موضع بسیار آزرده خاطر شده بود قصد جدا شدن از شوهرش را داشت که پدر و مادرم با کار او مخالفت شدیدی کردند، چند روزی زندگی خواهرم با پدرم با جر و بحث گذشت و پدرم از آن جایی که می‌دانست خواهرم بسیار روی جهیزه‌اش حساس است اقدام به فروش لوازم جهیزه‌اش کرد تا این که 2 خرداد ماه ساعت 13 وقتی خواهرم به خانه آمد متوجه شد که فرش جهیزه اش را پدرم برده و فروخته است.
جر و بحث خواهرم با پدرم بالا گرفت تا جایی که مادرم برای حل مشکل به برادر کوچکم که متولد 1369 است تماس گرفت برادرم بدو ورود به خانه خواهرم را مورد ضرب و شتم قرار داد و سپس پدرم به برادرم گفت: صورتش را بگیر تا اسیدی را که از قبل آماده کرده ام بیاورم در این لحظه بود که من از خانه فرار کردم چرا که می ترسیدم بلایی نیز سر من بیاورند.
در این میان قربانی اسید پاشی درباره روز حادثه و ماجرای بعد از فرار خواهرش از خانه گفت: ابتدا خواستم فرار کنم ولی برادرم درب خانه را پس از خروج خواهرم قفل کرد و صورتم را محکم در دستانش گرفت و پدرم نیز اسید را روی صورت و بدنم ریخت سپس یک طناب دور گردنم حلقه کردند و پدرم از یک طرف و برادرم از طرف دیگر آن را کشیدند تا از فشار خفگی و ضرب و شتم بی هوش شدم.
قربانی اسید پاشی ادامه داد: چند ساعت بعد که به هوش آمدم از شدت سوختگی بلافاصله وارد حمام شدم و سپس در حالی که پدرم قصد کشتن من را داشت با التماس های مکرر من از اقدامش صرف نظر کرد و مادرم به برادر بزرگترم تماس گرفت تا من را به بیمارستان برساند.
تهمینه یوسفی در خصوص درمانش گفت: تا حال حاضر هیچ کمکی از سوی پدرم دریافت نکردم و مخارج چهار عمل پوستم را با فروش طلاهایم تامین کردم و تنها دغدغه ام بعد از بین رفتن کامل زیبایی صورتم و عمل ها میلیونی آینده ام و نداشتن سرمایه کافی این است که بعد از مرخصی با خواهرم کجا بروم، در چه خانه ای زندگی کنم چرا که اگر به خانه پدرم بازگردم به طور حتم کشته خواهم شد و در حال حاضر نیز تحت پوشش بهزستی هستیم.
محمد هادی نجفی وکیل فعلی تهمینه یوسفی که وکیل آمنه بهرامی نیز می‌باشد، درباره روند رسیدگی به این پرونده به باشگاه خبرنگاران؛ گفت: بعد از رسیدگی بازپرس به ابعاد مختلف پرونده و جمع آوری اطلاعات دقیق پدر تهمینه با قرار 200 میلیون تومانی راهی زندان شد که بعد از دو ماه آ‍زاد شد و برادر تهمینه نیز با وثیقه 120 میلیون تومانی آزاد و فردا شخصا در دادگاه حاضر می‌شوند.
این وکیل پایه یک دادگستری از اشراف کامل رضانژاد قاضی رسیدگی به این پرونده خبر داد و گفت: خوشبختانه قاضی به طور کامل بر روی این پرونده اشراف و به طور دقیق از جزئیات آن مطلع است که این موضوع رسیدگی عادلانه به این اقدام را آسان می‌کند.
به گفته نجفی این دادگاه به صورت غیر علنی در شعبه 102 دادگاه جزایی استان قزوین برگزار می‌شود.
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.