بانوی ایرانی با حجاب در مسابقات 3 گانه لندن ظاهر شد / عکس

شیرین گرامی نخستین زن ایرانی که موفق به شرکت در مسابقات بین المللی در رشته 3 گانه شده است به سایت فدراسیون بین المللی 3 گانه گفت: خواستن، توانستن است. وی در مسابقات بین المللی هاید پارک لندن با پوشش کامل اسلامی در گروه سنی ۲۵ تا ۲۹ سال شرکت کرد.

شیرین گرامی نخستین زن ایرانی که موفق به شرکت در مسابقات بین المللی در رشته 3 گانه شده است به سایت فدراسیون بین المللی 3 گانه گفت: خواستن، توانستن است. وی در مسابقات بین المللی هاید پارک لندن با پوشش کامل اسلامی در گروه سنی ۲۵ تا ۲۹ سال شرکت کرد. سایت فدراسیون بین المللی این رشته در گزارش خود از این زن ایرانی آورده است: گرامی برای اینکه بتواند با پوشش در مسابقات شرکت کند به شرایط ویژه ای نیاز داشت و فدراسیون بین المللی نیز امکانات لازم را برای او فراهم کرد. مثلا او را در هنگام ورود و خروج از آب یاری رساند و چادر مخصوصی را برای تعویض لباس وی تعبیه کرد.
گرامی در این خصوص اظهار داشت: یک چادر داشتم که برای تعویض لباس های خیسم از آن استفاده کردم. کمی کند بودم به همین دلیل باید بیشتر تمرین کنم. پیشنهاد شرکت گرامی در مسابقات بین المللی لندن اولین بار در یکی از جلسات تمرینی او از سوی کمیته برگزاری مسابقات مطرح شد. وی پس از آن تصمیم گرفت که تأیید حضور در مسابقات به عنوان نماینده ایران را بگیرد و به همین دلیل برای کسب مجوز به ایران رفت و یک روز پیش از آغاز مسابقات به لندن بازگشت.
گرامی در این خصوص افزود: هنوز کارهای اداری انجام نشده بود و به همین دلیل مطمئن نبودم بتوانم در مسابقات شرکت کنم. اما بالاخره ۹ یا ۱۰ شب قبل از مسابقه بود که تأییدیه آمد. وی در پاسخ به سوالی در مورد احساس ایرانی ها در مورد این اتفاق تاریخی گفت: اینبار عملکرد خیلی خوبی نداشتم ولی امیدوارم با حمایت مردم در دوره بعد روی سکو بروم. امیدوارم نه فقط از ایرانی ها بلکه از تمامی کسانی که می خواهند با پوشش در مسابقات شرکت کنند، حمایت شود.
شیرین گرامی
ماریسول کاسادو، رییس فدراسیون بین المللی 3 گانه و عضو کمیته بین المللی المپیک نیز در این باره اظهار داشت: حضور گرامی در مسابقات لندن یک روز تاریخی برای ایران، فدراسیون بین المللی و قطعا خود شیرین بود. خوشحالیم که او توانست در مسابقات شرکت کند. امیدوارم عملکرد او منجر به حضور بیشتر زنان ایرانی در مسابقات 3 گانه شود چون همانطور که شیرین نشان داد 3 گانه ورزشی است هر فردی بدون توجه به سن و جنسیتش می تواند در آن شرکت کند.
گرامی به همراه ۲۳۰۰ نفر از ورزشکاران دیگر در مسابقات زنان سه گانه قهرمانی جهان شرکت کرد. بعد از مسابقه زنان، رقابت های مردان آغاز شد و در پایان خاویر گومز اسپانیایی قهرمان شد.

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.