احتمال بازگشت آیت الله هاشمی به نماز جمعه

دختر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌گوید که احتمال بازگشت پدرش به نمازجمعه تهران وجود دارد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی که به مدت نزدیک به سه دهه در نماز جمعه تهران به ایراد خطبه می‌پرداخت، در اولین نمازجمعه خود در حوادث پس از انتخابات مواضع متفاوتی نسبت به دیگر ائمه جمعه تهران اتخاذ کرد که سبب شد تا به آخرین نماز جمعه وی (تاکنون) تبدیل شود.
در چهار سال گذشته پس از آخرین نمازجمعه این خطیب باسابقه نماز جمعه تهران بارها سخن از بازگشت وی به میان آمد.
موضوعی که البته تاکنون محقق نشد، اما فائزه هاشمی دختر وی می‌گوید با توجه به عوض شدن شرایط سیاسی و اجتماعی کشور، احتمال حضور دوباره وی به این جایگاه عبادی سیاسی وجود دارد.
فائزه هاشمی در مشهد مقدس گفت: در همین مدت کوتاه که سرپرستی وزارت علوم به توفیقی سپرده شده مشکل برخی از دانشجویان ستاره‌دار و اساتید حل و در این شرایطی که پیش رو داریم امیدوارم این مسئله به طور کامل حل شود. فائزه هاشمی شامگاه پنج‌شنبه در مجمع زنان اصلاح‌طلبان مشهد مقدس که در محل دفتر این مجمع برگزار شد، اظهار کرد: با حمایت اصلاح‌طلبان و اصولگرایان روحانی به پیروزی رسید و خوشبختانه در حال حاضر شرایط مساعدی حاکم است و هر روز خبر خوشی را می‌شنویم. به مسائل داخلی و خارجی خوشبین هستیم، امیدوارم روحانی و تیمش موفق شوند و هر روز خبری خوشی را به ملت بدهند.
به گزارش تسنیم،فرزند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با تأکید بر اینکه امیدواریم زندانیان سیاسی آزاد شوند، تصریح کرد: امیدوارم شرایط فعلی ایران را به کشوری آبادتر تبدیل کند و ایران مانند گذشته جایگاه حقیقی خود را در عرصه بین‌المللی کسب کند چرا که نیازمند این هستیم در عرصه بین‌المللی به جایگاه حقیقی خود برسیم.این فعال سیاسی افزود: از این به بعد باید عاقلانه تصمیم بگیریم، البته تاکنون حرکاتی که از طرف دولت و طرفداران دولت انجام شده خیلی عالی بوده است.
پرونده مهدی شایعات غیرمستند است
وی با تأکید بر اینکه در پرونده مهدی هاشمی برادرم شایعات غیرمستند وجود دارد اظهار کرد: چیزی که در واقع در مورد پرونده مهدی شنیدیم پرونده قطور از اتهامات غیرمستند بوده است.هاشمی افزود: حتی شایعات را به عنوان اتهامات در پرونده وی ضمیمه کردند تا آنجایی که ما خبر داریم قاضی، این پرونده را به دلیل غیرمستند بودن آن برگرداند، یکی از این شایعات غیرمستند مطلبی قطور به زبان آلمانی و یا یک زبان خارجی دیگر بوده که در پرونده مهدی فقط برای قطور شدن آن گذاشته‌اند.وی تاکید کرد: هیچ چیز جدی در پرونده مهدی وجود ندارد و تمام آنها شایعات غیرمستند بوده است.
از سعید تاجیک شکایت نمی‌کنم
فرزند آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به اتهاماتی که سعید تاجیک به وی وارد کرده است، گفت: در مورد سعید تاجیک باید بگویم که ما نه از وی شکایتی می‌کنیم و نه با وی برخوردی خواهیم کرد چرا که باید تفاوتی بین ما و آنها وجود داشته باشد.ا
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.