بابک زنجانی:حاضرم تمام ملکهای اطراف را بخرم!

بابک زنجانی تاکید کرد : با مشاهده این آب ، دیگر ریزش پروژه را پیش بینی کردیم و به همین دلیل محل مورد شناسایی تخلیه شد و الحمدالله در این رابطه به کسی آسیبی نرسید. ، ٣ یا ٤ منزل در نزدیکی پروژه واقع است که برای احتیاط هتل استقلال وآزادی برای آنها رزرو شد و این همسایگان در این هتل ها اسکان داده شدند .

ابک زنجانی در گفت و گو با ایران خبر در خصوص ریزش خیابان ایران زمین گفت : پروژه بزرگ ایران زمین در زمینی به متراژ ١٧٠٠٠ متر مربع در خیابان ایران زمین شهرک غرب واقع شده و حدود ٤ سال پیش این محل که یک مخروبه بود به هلدینگ سورینت واگذار گردید و هلدینگ سورینت مدیریت پروژه را به یکی از زیر مجموعه های مدیریتی خود بنام شرکت ستسا واگذار کرد.؛ مصوب شده بود در این محل مرکز تجاری عظیمی با ٤٠٠٠ پارکینگ و ٣١٧٠٠٠ متر مربع بنا ایجاد شود، این محل تجاری- تفریحی نه تنها اقتصاد این محل را متحول میکرد بلکه محلی برای یک زندگی مدرن برای مردم بود .
وی با بیان اینکه طرح و اجرای این پروژه با کشور اسپانیا منعقد شده است ، گفت : مقرر شد حفاری این محل توسط یک شرکت مهندسی پیمانکاری با تجربه و قوی به پیمان گذاشته شود و با توجه به اینکه حجم گودبرداری به علت تراکم زیاد بود ،چندین شرکت مهندسی با همفکری و امکانات یکدیگر آن را جلو بردند و از مشاوره شهرداری و نظام مهندسی و هر ارگان ذی ربطی استفاده کردیم . تا چند روز پیش هیچ نگرانی ای از گود برداری دیده نمی شد، حتی نیلینگهای این پروژه تا عمق ٣٠ متر در دیواره ها صورت گرفته بود و فاصله نیل ها بسیار نزدیک به هم اجرا شد و بررسی های مکرری هم انجام می دادیم تا امکان ریزش و حرکت زمین به صفر برسد .
وی در ادامه گفت : چون اطراف این پروژه نهر و آبهای زیرزمینی زیادی وجود دارد ، سعی کردیم با زهکشهای متعدد این آبها را کنترل کنیم ، حد رانش زمین هم نرمال محاسبه شده بود.
از 4 روز قبل در ضلع شمالی آب زیادی مشاهده کردیم
زنجانی افزود: مهندسین ما از ٤ روز قبل احساس کردند در ضلع شمالی پشت دیوارها آب زیادی دیده میشود ، نشانه های ترکیدگی لوله های زیرزمینی و یا فاضلاب در خیابان وجود داشت و ما این علائم را به اداره آب و فاضلاب گزارش کردیم، اما متاسفانه نتوانستیم آنها را به رسیدگی مجاب کنیم. تا اینکه حجم خروج این آب پشت دیوارهای ایجاد شده این پروژه آنقدر زیاد شد که دیوارهای ما را منفجر کرد، خیابان تخریب شد و پروژه نیز فروریخت .
همسایه ها در هتل استقلال و آزادی مستقر شدند
بابک زنجانی تاکید کرد : با مشاهده این آب ، دیگر ریزش پروژه را پیش بینی کردیم و به همین دلیل محل مورد شناسایی تخلیه شد و الحمدالله در این رابطه به کسی آسیبی نرسید. ، ٣ یا ٤ منزل در نزدیکی پروژه واقع است که برای احتیاط هتل استقلال وآزادی برای آنها رزرو شد و این همسایگان در این هتل ها اسکان داده شدند .

وی با بیان اینکه مهندسین ما شبانه روز پی گیر حل این مشکل هستند گفت: در هر صورت حادثه و خطر هر چقدر هم که محاسبه شود قابل پیش بینی نیست و همه ما هم در محلی زندگی میکنیم که همه چیز ماشینی شده و از زندگیهای سنتی بیرون است ، ما برای رفاه خانواده وآیندگان و هموطنانمان مجبور به ایجاد پروژهای مناسب هستیم و در این راه بروز چنین حوادثی عجیب نیست.
هرکس از ملک خود در اطراف پروژه نگرانی دارد ، آن را به قیمت کارشناسی به ما واگذار کند

زنجانی درباره نگرانی های ساکنین محل گفت: من به مسولین شرکتهایم گفتم کار گروه ویژه ایجاد کنند و استرس را از مردم به درستی دور کنند و هر امکانی برای همسایگانمان هست محیا سازند ، هر کس هم نگرانی از محل خود دارد با قیمت کارشناسی ملک خود را به ما واگذار کند ، هرچند می دانم ایجاد این پروژه اقتصاد املاک آن محل را متحول خواهد کرد و ان شاءالله تلافی این روزهای سخت خواهد شد و خستگی از تن همسایگان و هموطنانم بیرون خواهد امد.
وی در پاسخ به این سوال که ایا مراحل ساخت و گود برداری از این مجموعه قانونی بوده است ، گفت: کلیه مدارک و مجوزات لازم در این خصوص اخذ شده و تمام مراحل ، اصولی و قانونی پیش رفته است.
زنجانی در پایان از از مسولین شهرداری، آتش نشانی ، نیروی انتظامی ، بسیج ، نظام مهندسی و همسایگان پروژه ایران زمین تشکر کرد.
گفتنی است : صبح پنج شنبه پروژه ایران زمین در شهرک غرب تهران متعلق به هلدینگ سورینت بابک زنجانی ، در مرحله گودبرداری فروریخت.
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.