رویانیان: هم رنگ قمار بازها نمی شوم/این جماعت فوتبالی فاسدند/جادوگر می خرند!

پرسپولیس با تعویض کادر فنی‌اش توانست تحول خوبی در تیمش ایجاد کند اما حاشیه‌ها یکی پس از دیگری بر این تیم سایه افکنده و مدیرعامل این تیم هر روز باید با این حواشی بجنگد.

به گزارش ستاره ها؛ با مدیرعامل پرسپولیس گفت‌وگویی اختصاصی انجام دادیم تا با او در خصوص حاشیه‌های بیرونی این تیم حرف بزنیم. او در این مصاحبه خیلی تند علیه ناپاکی‌های مورد نظرش در فوتبال موضع می‌گیرد. صحبت‌های محمد رویانیان را می‌خوانید.
شرایط پرسپولیس بعد از پشت سر گذاشتن بازی حساسی مثل داربی چطور است؟
خب تیم ما شرایط خیلی خوبی دارد و بازیکنان‌مان این روزها کاملا منسجم و همدل هستند و خوش‌بختانه همه‌چیز هم خوب پیش می‌رود. البته بعضی از کارها روی تیم ما تاثیر گذاشته.
مثلا کدام کارها؟!
راستش نمی‌دانم چرا چند سالی هست که اینقدر به پرسپولیس جفا می‌شود. نمی‌دانم این چه سیاستی است که هر زمان پرسپولیس اوج می‌گیرد این تیم را می‌زنند. باید دید سیاست در این‌باره چه می‌گوید!
سیاست دولتی؟!
بعید است که سیاست دولتی در این‌باره دخیل باشد. من خودم مرد دولت و نظام جمهوری اسلامی هستم و می‌دانم که این موضوع ربطی به سیاست دولت ندارد. تمام این موضوعات از سیاست‌های پشت پرده مافیای فوتبال سرچشمه می‌گیرد.
خب چرا فقط برای پرسپولیس این اتفاق می‌افتد؟
برای این‌که پرسپولیس بزرگ است. اگر این تیم به اوج برسد جا برای خیلی‌ها تنگ می‌شود!
برای جلوگیری از این سیاست‌های مافیایی چه کاری کرده‌اید؟
حرف که می‌زدیم فکر می‌کردند دعوا داریم. حرف هم نزدیم و سکوت کردیم که نتیجه‌اش شد همین‌ها که دیدید و سر پرسپولیس را خیلی راحت می‌برند. به نظرم باید به تنهایی قیام کنم!
از دست‌های پشت‌پرده صحبت کردید. این دست‌های پشت پرده در انتخاب میزبانان جام‌حذفی هم دخیل بود؟
میزبانی جام‌حذفی را از ما می‌گیرند. بازیکن می‌آوریم می‌گویند نمی‌توانید در داربی بازی‌اش دهید اما برای بقیه تیم‌ها قانون یک شبه عوض می‌شود. قانون یک ماهه، 15 روزه می‌شود، زمین بازی جابه‌جا می‌شود، میزبان جا‌به‌جا می‌شود و… ما برای داربی بازیکن آوردیم اما اجازه استفاده از او را به ما ندادند. بعد آمدند داوری برای داربی انتخاب کردند که روی او حساسیت هست اما من می‌دانم که همه این ناپاکی‌ها از کجا آب می‌خورد. موضوع اینجاست که فوتبال ما پاک نیست.
به خاطر همین ناپاکی‌ها صحبت از رفتن کردید؟!
من هنوزم روی حرفم هستم. به خاطر فضای کثیف فوتبال روی استعفایم تاکید دارم.
اما هواداران پرسپولیس حمایت خوبی از شما کردند که در پرسپولیس بمانید.
من هم اگر ماندم برای همین هواداران است. اگر حرفی می‌زنم به خاطر همین‌هاست برای همین است که مرا مدتی است در باشگاه نمی‌بینید و فقط می‌آیم به تیم سر می‌زنم. چیزهای زیادی می‌دانم و قصد دارم به تنهایی از کثیفی‌های فوتبال پرده‌برداری کنم.
فکر نمی‌کنید چون هم‌رنگ همین جماعت نشدید این همه برایتان مشکل ایجاد می‌شود؟
من هم‌رنگ جماعت فوتبالی که فاسدند نمی‌شوم؛ هم‌رنگ ناپاکی‌ها نمی‌شوم؛ هم‌رنگ پارتی‌بازها نمی‌شوم؛ هم‌رنگ کسانی که جادوگر می‌خرند نمی‌شوم؛ هم‌رنگ کسانی که روی بازی‌ها قمار می‌کنند، نمی‌شوم. من را بکشند هم هم‌رنگ این جماعت نمی‌شوم.
فکر نمی‌کنید به تنهایی نمی‌توانید کاری کنید؟
ما فرهنگ اسلامی داریم. در همین فرهنگ اسلامی آمده که شما وظیفه دارید علیه ناپاکی‌ها قیام کنید حتی اگر تنها باشید. حتی اگر آبرو و حیثیت من را هم ببرند من قیام می‌کنم و دست به افشاگری خواهم زد. قرعه‌کشی‌های مورددار را می‌گویم. ارتباطات پنهانی را علنی می‌کنم.
استقلالی‌ها می‌گویند چرا شیرینی، سرپرست پرسپولیس این همه علیه این تیم و سرمربی‌اش صحبت می‌کند؟
کسی نباید درباره قلعه‌نویی صحبت کند. من به شیرینی هم تذکر دادم که کسی نباید علیه او حرف بزند چراکه قلعه‌نویی دوست من است.
اما همین دوست شما بارها علیه پرسپولیس شیطنت کرده!
قلعه‌نویی فوتبالی است و زحمت زیادی برای فوتبال کشیده و باید احترامش حفظ شود اما قبول دارم که گاهی کارهایی هم می‌کند.
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.