مارکو پروویچ: شاید من معجزه گر صرب پرسپولیس در دربی باشم/من یک کاشته زن حرفه ای هستم،​ ثابت می کنم

مارکو پروویچ حالا یکی از قابل اعتمادترین هافبک های پرسپولیس است. بازیکنی که توانایی هایش را در مدت زمانی کوتاهی نشان داد و به عنوان یکی از محبوب ترین بازیکنان تیم از سوی تماشاگران مورد تشویق قرار گرفت.

کاوه علی اسماعیلی
با کمک یک دوست قدیمی، برای دقایقی با مارکو به صحبت پرداختیم. او در هنگام مصاحبه نیز مانند زمان حضورش در زمین، با احساس و منطق حرف می زند که این قضیه می تواند شما را هم متعجب کند:
*مارکو! تو را این روزها مانند سایر ستاره های پرسپولیس با گرمای خاصی تشویق می کنند. می خواهیم مصاحبه را از همین جا شروع کنیم، نظرت در این مورد چیست؟
خودم هم از این ماجرا بی نهایت خوشحالم. می توانم احساس مردمی که برای حمایت از پرسپولیس به ورزشگاه می آیند را درک کنم چون خودم نیز قبل از شروع فوتبال، یک طرفدار پروپاقرص بودم و دقیقا می فهمم شرایط یک هوادار در آن زمان چیست. این برای من یک افتخار بزرگ محسوب می شود که می بینم هواداران برایم تا این حد اعتبار قائل هستند. من اعتماد به نفس زیادی از این تشویق ها گرفته ام و شرایطم خیلی خوب است. وقتی برای گرم کردن بدن مان به زمین بازی وارد شدیم، متوجه تشویق ها شدم و صدای مردم را شنیدم. در ابتدا برای آنهایی که روی سکو نشسته بودند دست تکان دادم اما وقتی دوباره تشویقم کردند، احساس کردم باید به سمت شان بروم و تعظیم کنم. این مسائل برای من خیلی مهم است چون می خواهم رابطه بسیار صمیمانه ای با هواداران داشته باشم. من این رفتار را از هواداران باشگاه ستاره سرخ بلگراد یاد گرفته ام. می دانم در این هوای سرد، چقدر مشکل برای تماشای یک مسابقه فوتبال وجود دارد.
*فکر می کنی بتوانی پس از پایان نیم فصل،​ محبوب ترین بازیکن پرسپولیس شوی؟
کار سختی است ولی باید تلاش زیادی کنم. من باید همیشه یکی از بهترین های تیمم باشم. متاسفانه ما در هفته های گذشته در حالی که می توانستیم همه بازی های مان را با برد پشت سر بگذاریم ولی دو دیدار را از دست دادیم و مساوی کردیم. این مساله شاید برای هوادارن کمی سخت باشد و بازیکنان در این نتایج، دیده نشوند ولی من سعی می کنم اول برای تیمم موثر باشم و بعد به فکر محبوبیت باشم. این را بگویم که تیم برنده، به صورت اتوماتیک بازیکنان محبوبی می سازد. اصلا بازیکنان قدرتمند،​ همیشه محبوب هستند. بازیکنانی مثل علی کریمی یا مهدی مهدوی کیا که می دانم در پرسپولیس چقدر محبوبیت دارند. این که تمام کیفیت من نیست، خودم را باید بیشتر از اینها نشان دهم.
*بازی آخر مقابل داماش را چطور دیدی؟
بازی مهمی بود. مهم و البته بسیار سخت. ما نیازمند سه امتیاز بودیم و به همه اهداف مان رسیدیم.
*اهداف تان چه بود؟
گلزنی، کسب پیروزی خانگی، خوشحال کردن هواداران و در نهایت از دست ندادن بازیکنان مان برای دربی بزرگ تهران.
*اما هواداران از نوع بازی پرسپولیس  چندان رضایتی نداشتند!
بله من هم با آنها موافقم چون ما چندان جالب توجه بازی نکردیم. باید همه ما منطقی باشیم و این مساله را قبول کنیم که در روز دیدار با داماش، روز خوبی نداشتیم. این مساله را سرمربی تیم هم به بازیکنان گوشزد کرد ولی به نظر من،​ در این وضعیتی که داریم، سه امتیاز مهم بود. کمی زمان می خواهیم تا پس از ثبات تیم در یک جایگاه مطمئن، دوباره نمایش خوب و دیدنی از خود نشان ددهیم. البته این لذبتخش است که در روز بدمان هم پیروز شویم.
*تو در مورد دربی هم صحبت کردی. چقدر در مورد دربی تهران اطلاعات داری؟
چیزهای زیادی شنیده ام. اینکه دربی تهران یکی از دربی های جذاب قاره آسیاست و شرایط ویژه ای دارد. می دانم بین پرسپولیس و تیم صدرنشین جدول یعنی استقلال برگزار می شود و تاریخچه ای 44 ساله دارد. دربی در همه جای جهان جذاب است و می تواند در ایران به خاطر هوادارانی که می آیند، جذاب تر باشد. تا به حال تجربه دربی های زیادی را داشته ام ولی بازی در ایران می تواند برایم تجربه ای شیرین و جالب توجه باشد.
*می دانی در دربی دور برگشت فصل قبل،​پرسپولیس با یک معجزه برنده بازی شد؟
بله این را شنیدم و برایم بسیار جالب است که هواداران پرسپولیس هنوز و با گذشت حدود یکسال از آن ماجرا، از این دیدار با هیجان خاصی حرف می زنند. از کجا معلوم،​شاید این بار من معجزه صربستانی دربی تهران باشم و برای پرسپولیس کار بزرگی انجام دهم که در حافظه تاریخ دربی ها حک شود؟! آن قدر روحیه و انگیزه دارم که هر اتفاقی را ممکن است در دربی رقم بزنم.
*پس دوست داری یک بازیکن محبوب و جذاب برای هواداران باشی؟
همان طور که گفتم،​ در پرسپولیس ممکن است هر اتفاقی برایم رخ دهد. دوست دارم تمام این اتفاقات مثبت باشد و مرا به وجد بیاورد. بدون هیچ ترسی به پرسپولیس آمدم و می خواهم از حضور در این تیم لذت ببرم. اینجا، هر روز ماجراهایی رقم می خورد که می تواند برایم شیرین باشد،​ حالا اگر بتوانیم استقلال را در بازی جمعه آینده شکست دهیم،​ همه چیز زیبا و شفاف تر خواهد شد.
*تو این قدر راحت راجع به دربی حرف می زنی در حالی که در بازی قبل، به سادگی از ترکیب تیم کنار رفتی و تعویض شدی. در این مورد چه نظری داری؟
من یک بازیکن حرفه ای هستم و به عنوان یک حرفه ای به ایران آمده ام. وقتی مربی از من خواست به میدان بروم،​ بدون اینکه کوچکترین حرفی بزنم آن را پذیرفتم و وقتی گفت باید از زمین بیرون بیایی، اعتراضی نکردم. این را می دانم که اگر قرار است به تیم کمک کنم، نباید اعتراضی داشته باشم. تصمیمات سرمربی تیم را می پذیرم و می دانم او یک مربی جوان است که تحت فشارهایی قرار دارد. اگر من و سایر بازیکنان هم بخواهیم او را در داخل تیم آزار دهیم، شرایطش سخت تر از قبل می شود.
*در نیمه اول بازی، یک موقعیت بسیار خوب برای زدن ضربه کاشته نزدیک به دروازه داشتی. در این مورد صحبت می کنی؟
موقعیت خوبی بود که متاسفانه از دست رفت. من یک ضربه کاشته زن حرفه ای هستم و این قضیه را در طول فصل ثابت می کنم ولی برای شروع، باید چند موقعیت دیگر در اختیارم قرار گیرد. فکر می کنم اگر بیشتر به من اعتماد شود، بتوانم به زودی ضربات سمت چپ را تصاحب کنم و گل های حساسی به ثمر برسانم. ضربات کاشته یکی از راه های آسان رسیدن به گل است ولی فقط با اعتماد بازیکنان و کادر فنی به یک بازیکن به دست می آید.
منبع: روزنامه خبرورزشی
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.