برهانی: با فرهاد مجیدی هیچ مشکلی ندارم/می‌خواهید مثل مهاجمان دیگر موقعیت نسازم؟!

آرش برهانی، مهاجم استقلال رکورد گلزنی در این تیم را با زدن 91 گل در 6 فصل شکست.

به گزارش ستاره ها؛ او از علی جباری، مهاجم افسانه‌ای استقلالی‌ها نیز پیشی گرفت. برهانی می‌گوید، رکوردشکنی برایش اهمیتی ندارد. او توضیح می‌دهد: «برای من موفقیت تیم مهم‌تر است.» جمله‌ای کلیشه‌ای که اغلب مهاجمان آن را به زبان می‌آورند. آرش در گفت‌وگو با ما یک روز پس از بازی با مس، درباره زدن 2 گل و شکستن رکورد جباری، صحبت می‌کند.
رکورد گلزنی در استقلال را شکستی. در این‌ خصوص چه صحبتی داری؟
خدا را شاهد می‌گیریم در این سال‌هایی که برای استقلال بازی می‌کنم، هیچ‌وقت به دنبال موفقیت فردی نبوده‌ام. شاید این جملاتی که می‌گویم برایتان کلیشه‌ای باشد ولی من همیشه دوست داشته و دارم که استقلال موفق شود. اگر این تیم موفق نشود و حتی من بهترین گلزن دنیا هم شوم به چه درد می‌خورد. این‌گونه افتخارها با قهرمانی شیرین‌تر می‌شود. از طرفی یک مهاجم وظیفه گلزنی دارد. وقتی من گل بزنم و بتوانم رکورد بشکنم اجازه ندارم سر کسی منت بگذارم چون مهاجم هستم و در واقع تنها وظیفه‌ام را انجام داده‌ام.
قبول داری اگر در این 6 سال کمی بیشتر دقت می‌کردی، پیش‌تر از این‌ها چنین رکوردی را زده بودی و شاید الان رکوردی دست نیافتنی داشتی.
من این حرف را قبول ندارم. به نظر خودم شاید در این صورت تنها می‌توانستم 10 گل بیشتر بزنم و شاید هم کمتر. متاسفانه خیلی‌ها بیرون گود نشسته‌اند و نظر می‌دهند در حالی که وقتی داخل زمین باشی شرایط خیلی فرق دارد. ممکن است شما ببینی که توپ دارد مستقیم به سمت من می‌آید ولی میزان چرخش آن، تکان‌هایی که در هوا می‌خورد و شرایط زمین روی ضربه زدن تاثیر زیادی دارد. شما فقط یک لحظه می‌بینی و می‌گویی این را باید گل می‌کرد. پس باید شرایط داخل زمین و بازی را هم در نظر گرفت.
البته با این‌که موقعیت‌های خوبی را خراب می‌کنی هواداران همچنان به تو می‌گویند آرش آقای گل!
من یک سوال از شما می‌پرسم. مهاجمی که برای خودش موقعیت درست می‌کند، خوب است یا نه؟
قطعا خوب است ولی به هر حال همه از مهاجم توقع گلزنی هم دارند. این را خودت گفتی.
خب من برای استقلال گل هم می‌زنم ولی واقعا بدشانس هستم. 20 بازی برای شما مثال می‌زنم که فوق‌العاده بازی کردم، موقعیت ساختم اما فردا نوشتند که برهانی بدترین بازیکن زمین بود!(خنده) اتفاقا یکی از دوستان به من گفت تو اشتباه می‌کنی. تو هم مثل مهاجم‌های دیگر موقعیت نساز، یک گل بزن تا همه از تو تعریف کنند. خیلی‌ها می‌گویند موقعیت از دست می‌دهی. من نفهمیدم یک مهاجم در موقعیت گل قرار بگیرد خوب است یا نه. اظهارنظر و عقیده در این مورد متفاوت است. هیچ‌وقت قرار نیست یک مهاجم تمام توپ‌هایش را گل کند. خیلی‌ها در گزارش‌های تلویزیونی هم حتی در گزارش بازی‌های خارجی وقتی مهاجم توپ از دست می‌دهد، می‌گویند برهانی‌وار موقعیت را خراب کرد.
از این حرف‌ها ناراحت می‌شوی؟
نه، عادل فردوسی‌پور که چون همشهری ماست این حرف را می‌زند. من از دست دیگر گزارشگرها هم ناراحت نمی‌شوم ولی بهتر است کمی به آمار گل‌های من توجه کنند. هر وقت گل می‌زنم می‌گویند برهانی سنت‌شکنی کرد در حالی که من امسال 8 گل در لیگ برتر زده‌ام.
حضور جباری هم به گلزنی تو خیلی کمک می‌کند، درست است؟
پاس فوق‌العاده‌ای داد. به نظر خودم این یکی از زیباترین گل‌های تاریخ فوتبالم بود. شما به پاس جباری توجه کنید. بیشتر از این خوشحالم که دقیقا مشابه همین صحنه را در تمرینات کار کرده بودیم. حتی گل دوم را هم تمرین کرده بودیم. این نشان می‌دهد تمرینات ما بیهوده و الکی نیست.
فرهاد مجیدی هم برای استقلال بازی کرد. تو با او ابتدا مشکل داشتی؟
نه من با فرهاد مجیدی هیچ مشکلی ندارم. متاسفانه رسانه‌ها خبرهایی می‌نوشتند که درست نبود ولی درباره بازگشت آقا فرهاد باید بگویم که او بازیکن بزرگی است. ما برای رقابت‌های دشواری که در پیش داریم، به تجربه آقا فرهاد و بازیکنان دیگر نیازمند هستیم. او محبوبیت خاصی هم دارد که می‌تواند به پرتماشاچی شدن بازی‌های ما کمک زیادی بکند.
برای امیر قلعه‌نویی خوب گل می‌زنی، چرا؟
امیرخان می‌داند که مسائل روحی روی کار من تاثیر زیادی دارد. به خاطر همین بیشتر روی این بخش تکیه دارد. من با اعتماد به نفس زیادی برای تیم او بازی می‌کنم. اگر نگاه کنید من همیشه برای قلعه‌نویی خوب گل می‌زنم. در واقع او می‌داند چطور از من بازی بگیرد. نه این‌که مربیان دیگر نمی‌دانستند. مثلا پرویز خان می‌دانست من شرایطم چطور است ولی با من درباره‌اش حرف نمی‌زند اما امیرخان با آدم حرف می‌زند.
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.