تصمیمات پشت پرده مجمع فدراسیون فوتبال/عزیزمحمدی جای نبی، نبی جای بهروان

علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال می‌گوید، اگر قرار است مهدی محمدنبی و غلامرضا بهروان، دبیر کل و نایب رئیس دوم فدراسیون برکنار شوند، ابتدا بهتر است او برود.

به گزارش ستاره ها؛ کفاشیان تاکید کرد که این 2 فرد را او انتخاب کرده، پس بهتر است پیش از آن‌که آنها بروند خودش فدراسیون فوتبال را ترک کند. اما شنیده‌های موثق حکایت از آن دارد که علی کفاشیان زیر فشارها و انتقادات با تغییرات در فدراسیون فوتبالش موافقت کرده و تنها سعی می‌کند در رسانه‌ها موضوع را به شکل دیگری نشان دهد. بعد از مشکلاتی که برای رئیس فدراسیون پیش آمد که حضور در دادسرای اوین، استارت آن را زد، برخی از اعضای مجمع تلاش کردند تا با حمایت از تغییرات، موقتا آرامش را به فدراسیون فوتبال بازگردانند. گفته می‌شود عابدینی، مدیرعامل باشگاه داماش که اخیرا جلساتی با علی کفاشیان داشته، در این تغییرات بسیار تاثیرگذار بوده است. او پس از حضور کفاشیان در اوین به همراه عزیزمحمدی و مهدی تاج، کفیل رئیس شدند تا او دوباره به فدراسیون فوتبال برگردد. در حال حاضر اغلب اعضای مجمع به این نتیجه رسیده‌اند که باید در مجمع فوق‌العاده‌ای که تشکیل خواهد شد، از علی کفاشیان حمایت کنند. این موضوع به او نیز منتقل شده اما در عین حال این اعضا از کفاشیان درخواست کرده‌اند که برای اداره بهتر فدراسیون فوتبال و همچنین برطرف کردن حساسیت اصلی مقام‌های قضایی، دست به تغییرات بزند. در روزی که کفاشیان به اوین رفت تا پاسخ‌گو باشد، بخش عمده‌ای از سوالات درباره انتخاب غلامرضا بهروان به عنوان نایب رئیس دوم بود. پیش از انتخاب او توسط مجمع، سازمان بازرسی کل کشور در نامه‌ای به علی کفاشیان، حضور این بازنشسته را به عنوان کاندیدای نایب رئیسی دوم و رئیس کمیته مسابقات، غیرقانونی دانست اما مجمع با رای‌گیری، بهروان را انتخاب کرد.
کفاشیان نیز در محافل دوستانه چنین موضوعی را تایید کرده است. در حال حاضر مشکل اصلی، بهروان است. اعضای مجمع نیز به کفاشیان توصیه کردند با تغییرات، موقتا فشارها را از روی خود و فدراسیون فوتبال بردارد. معادلات نوشته شده به این شکل است که در مجمع فوق‌العاده آتی 2 تغییر مهم رای خواهد آورد که اولین تغییر، عزل مهدی محمدنبی از دبیر کلی فدراسیون فوتبال است. گفته می‌شود از کفاشیان درباره او نیز سوال‌هایی پرسیده شده است. با برکناری نبی، عزیزمحمدی گزینه احتمالی برای جانشینی او خواهد بود. رئیس اتحادیه فوتبال که در فدراسیون گذشته کفاشیان، نایب رئیس دوم بود بعد از پایان دوره اول، به دلیل اختلافاتی که با رئیس داشت، نتوانست در فدراسیون بماند. با این حال، اعضای تصمیم‌گیرنده مجمع که رای و نظر آنها بسیار مهم است، مذاکرات مثبتی برای بازگشت او به فدراسیون فوتبال داشته‌اند.
دومین تغییر قطعی نیز، برکناری بهروان خواهد بود. او می‌رود تا نبی پس از برکناری از دبیر کلی، به سازمان لیگ منتقل شود. بدین ترتیب، تنها یکی از دوستان نزدیک کفاشیان از فدراسیون فوتبال خواهد رفت و در مقابل عزیزمحمدی دوباره به ساختمان مشکی‌رنگ سئول بازخواهد گشت. هنوز زمان برگزاری مجمع فوق‌العاده فدراسیون فوتبال مشخص نشده است ولی به احتمال فراوان در بهمن ماه، این مجمع برگزار می‌شود.
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.