داریوش یزدانی مربی لس آنجلس بلوز شد/قبلا مربی بازیکن بودم، الان فقط مربی

داریوش یزدانی هافبک اسبق استقلال و تیم ملی که تجربه بازی در لورکوزن، شارلوای بلژیک و الامارات را هم دارد، این روزها در تیم ال ای بلو آمریکا حضور دارد.

به گزارش ستاره ها؛ او و احمد رضا عابدزاده دو عضو ایرانی کادر فنی این تیم هستند. یزدانی درباره شرایطش می گوید: «خدا را شکر وضعیت خوب است. من به این‌جا آمدم و با آقای منصوری مدیرعامل ال‌ای بلوز صحبت کردم که قرار شد در همین جا مشغول شوم. سال اولی است که در این‌جا هستم و قرارداد یک و نیم ساله‌ای با این باشگاه دارم. سال اول و تا به این‌جا مربی‌- بازیکن بلوز بودم اما اکنون عضوی از کادر فنی هستم و در کنار مربیان فعالیت می‌کنم تا اگر بتوانم کمکی به باشگاه کرده باشم.»
او که وضعیت فوتبال ایران را دورادور پیگیری می کند، درباره شرایط این روزهای تیم ملی می گوید: «فکر می‌کنم این سوال هم‌ آسان است هم سخت. به دلیل این‌که معتقدم فوتبال ما با‌ توانمندی‌ها و استعدادهایی که دارد، باید آرام آرام مسیرش را عوض کند. به نظرم‌ دیگر ما نباید به فکر رفتن‌ به جام جهانی باشیم و باید به این فکر کنیم که در جام‌جهانی چگونه موفق عمل کنیم. اگر این‌گونه نباشد رفتن به جام‌جهانی هیچ ارزشی ندارد‌‌ و هیچ دردی را از فوتبال ما دوا نمی‌کند. الان رفتن به جام‌جهانی برای جامعه فوتبالی ما و برای مردم هیچ ارزش و اهمیتی ندارد چون همه کشورها پیشرفت کرده‌اند و به فکر موفقیت در جام‌جهانی هستند.» اما پیشنهاد یزدانی چیست؟ «اکنون باید به چگونگی حضور در جام‌جهانی فکر کنیم و برای ما این مهم باشد که چه عملکردی می‌توانیم داشته باشیم. ایران استعداد و پتانسیل‌های خوبی دارد و فکر می‌کنم باید به این موضوع بپردازیم. الان وقتی فوتبال ما مقابل ازبکستان در تهران شکست می‌خورد‌ یا مقابل لبنان شکست می‌خوریم، بعد با سختی کره را می‌بریم، این صحبت‌ها اصلا خوب نیست که بیاییم و بگوییم پیروزی دراماتیک بود و … چون دیگر این صحبت‌ها کلیشه شده و ما باید بپذیریم که در برنامه‌ریزی‌هایمان شکست خوردیم. در طراحی و استراتژی شکست خوردیم.» 
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.