منصوریان: خیلی زشت است که فیفا به مسائل داخلی فوتبال ایران ورود کند

تیم ملی زیر 22 سال کشورمان که آخرین اردوی خود را در کشور ایتالیا برگزار کرده بود این روزها منتظر بازگشت تیم ملی کشورمان از بازی‌های غرب آسیاست چراکه تعدادی از بازیکنان این تیم همراه تیم ملی بزرگسالان راهی کشور کویت شده‌اند.

به گزارش ستاره ها؛ با این همه علیرضا منصوریان سرمربی این تیم می‌گوید که تمام برنامه‌های این تیم با کروش هماهنگ است!
از تیم زیر 22 سال چه خبر؟ این روزها در سکوت خبری مطلق هستید انگار!
خب ما اردوی خوبی را در سکوت خبری برگزار کردیم تا بتوانیم روی کارمان تمرکز داشته باشیم. اردوهای ما معمولا هم‌زمان با اردوی‌های تیم بزرگسالان تشکیل می‌شود و سعی می‌کنیم با این تیم هماهنگ باشیم.
برنامه‌های اردویی‌تان را مشخص کرده‌اید؟
در جلسه‌ای که با آقای کروش خواهیم گذاشت تکلیف اردوهایمان را تا قبل از عید مشخص می‌کنیم.
تعدادی از باشگاه‌ها به برگزاری اردوهای ممتد تیم‌های ملی اعتراض دارند. نظر شما در این رابطه به عنوان یکی از مربیان تیم‌های ملی چیست؟
باید مربیان ما بدانند که هرچه اردوهای بیشتری داشته باشیم می‌توانیم تیم‌های ملی قوی‌تری داشته باشیم. به نظرم باشگاه‌ها باید در این زمینه کمی طاقت‌شان را بالاتر ببرند!
قرار بود برای مسابقه‌های غرب آسیا تیم زیر 22 سال اعزام شود پس چرا این اتفاق نیفتاد؟!
از اول هم قرار نبود این اتفاق بیفتد. قرار بود تیم بزرگسالان راهی این مسابقه‌ها شود البته تعدادی هم از بازیکنان تیم زیر 22 سال همراه‌شان باشد که همین اتفاق هم افتاد.
گفته می‌شد شما هم در این بازی‌ها روی نیمکت ایران می‌نشینید!
نه این موضوع هم صحت ندارد.
قبول دارید که امسال یکی از بی‌نظم‌ترین لیگ‌های فوتبال کشورمان را شاهد هستیم؟! منظورم تعطیلات بی‌شمار این بازی‌هاست!
ببینید این طبیعی است که هر 4 سال یک‌بار که مسابقه‌های جام‌جهانی را در پیش داریم مسابقه‌های لیگ با مشکل مواجه شود. به نظرم حضور ایران در جام‌جهانی آن‌قدر اهمیت دارد که باشگاه‌ها کمی از موضع‌شان کوتاه بیایند. حالا این وسط اگر لیگ هم آسیب جزیی دید نباید خیلی به آن اعتراض کرد!
اما برگزاری جام حذفی هم یکی دیگر از چالش‌های این روزهای فوتبال ماست. اول که قرار نبود برگزار شود و حالا هم که بنا بر برگزاری آن گذاشته شده تعدادی از تیم‌ها انصراف می‌دهند
به نظرم در بحث برگزاری جام حذفی باید اولویت با تیم ملی بزرگسالان باشد! باشگاه‌ها باید به تیم ملی کمک کنند اما من هم قبول دارم که برگزاری بازی‌های جام حذفی این شانس را به بازیکنان جوان‌تر و تیم‌های گمنام‌تر می‌دهد تا خودی نشان دهند. هر چند باید این را در نظر داشته باشیم که براساس صلاح فوتبال حرکت کنیم. متاسفانه بعضی افراد مصالح فوتبال را فدای منافع شخصی می‌کنند و هر کاری که دوست دارند انجام می‌دهند. با این کار وجهه بین‌المللی فوتبالمان را زیر سوال می‌بریم.
منظورم شما دقیقا چه کسانی است؟
شخص خاصی مدنظرم نیست. روی صحبت من به تمام فوتبالی‌هاست. ما باید یاد بگیریم که مسائل داخلی فوتبال خودمان را در خودمان حل کنیم. مهم حفظ سکان فوتبال ایران است و خیلی زشت است اگر فیفا مسائل داخلی فوتبال ما را حل کند.
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.