کارنامه ضعیف خارجی‌ها در پرسپولیس/6 خارجی بدون جام، 4 ایرانی‌4 جام‌

پرسپولیس بار دیگر نتوانست نتیجه بگیرد؛ با بازیکنان میلیاردی و یکی از بهترین مربیان قاره آفریقا.

به گزارش ستاره ها؛ مانوئل ژوزه، پرتغالی پس از گذشت یک نیم‌فصل نتوانست این تیم را به رده‌ای بهتر از دوازدهمی برساند و همین امر باعث نارضایتی مسئولان باشگاه پرسپولیس شد‌ تا وی را از حضور در تمرینات این تیم منع کنند. با نگاهی به مربیان گذشته‌‌ پرسپولیس متوجه این موضوع می‌شویم که سرخ‌پوشان با مربی خارجی حداقل در یک دهه اخیر نتوانسته‌اند نتیجه‌ چندان خوبی کسب کنند و نا‌موفق بودن خارجی‌ها در نتیجه‌گیری کاملا مشهود است. هر‌چند نباید از کم‌تحمل بودن مدیران پرسپولیس در این زمینه و حتی دیر آمدن مربیان خارجی یا از اواسط فصل اضافه شدن آن‌ها نیز به راحتی بگذریم.
در‌12 دوره‌ای که لیگ برگزار می‌شود، پرسپولیس‌ دو قهرمانی لیگ داشته و دو بار هم در جام حذفی قهرمان شده است. این قهرمانی‌ها یک بار در لیگ توسط علی پروین کسب شده و یک بار هم قطبی این تیم را قهرمان لیگ هفتم کرده است. پرسپولیس دوبار پیاپی هم با علی دایی موفق شده تا به قهرمانی جام حذفی برسد اما در تمام این سال‌ها حضور مربیان خارجی روی نیمکت پرسپولیس بیشتر به چشم خورده است. در این میان وینگو بگوویچ، راینر زوبل، آری هان، مصطفی دنیزلی (دو بار)، نلو وینگادا و زلاتکو کرانچار هیچ‌کدام نتوانستند با پایان یافتن فصل برای پرسپولیس جامی بیاورند و یا این‌که پیش از این‌که قهرمان مشخص شود‌ با کسب نتایج ضعیف از این تیم کنار گذاشته شدند یا پرسپولیس را ترک کردند.
حضور 6 مربی خارجی در ادوار مختلف لیگ در پرسپولیس با قراردادهای نجومی اما بدون حتی یک جام نشان می‌دهد که مربیان خارجی در پرسپولیس نتیجه نگرفته‌اند، در حالی که علی پروین، افشین قطبی، افشین پیروانی (موقت)، علی دایی و حمید استیلی با پرسپولیس نتیجه‌ بهتری گرفته‌اند و گرفتن 4 جام نشان می‌دهد که پرسپولیس با مربی ایرانی موفق‌تر عمل می‌کند. 4 جامی که بدون در نظر گرفتن افشین پیروانی که به صورت موقت و چند هفته‌ای تا آمدن وینگادا در پرسپولیس سرمربی بود با حضور‌4 مربی به دست آمده است. کارنامه ایرانی‌ها در پرسپولیس موفق‌تر بوده اما تماشاگران این تیم به جز زمان قطبی و پروین دست از شعار دادن علیه سرمربی ایرانی‌شان بر نداشته‌اند و زمانی‌که مربی این تیم خارجی بوده حمایت کامل از او انجام شده است. این بار نیز رویانیان قصد دارد با کنار گذاشتن ژوزه هدایت پرسپولیس را به یک مربی ایرانی بدهد تا شاید پرسپولیسی‌ها با یک ایرانی بتوانند نتیجه بگیرند.
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.