شاهرودی: ابرام چرخی هم سرمربی بود تهامی را در ترکیب نمی گذاشت!این بابا چی می گه؟!

صحبت های جنجالی ابراهیم تهامی مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان راجع به اتفاقات صعود به جام جهانی 1998 فرانسه در برنامه 90 پنجشنبه شب گذشته، فوتبال ایران را در یک جو عجیب فرو برد.

به گزارش ستاره ها؛ او در بخشی از حرف هایش، به بازیکنی اشاره کرد که با پای شکسته راهی جام جهانی شد و جانشین او در لیست ملی پوشان بود. این حرف تهامی، باعث شد انگشت اتهام به سوی رضا شاهرودی برود اما…
 
*آقارضا! شما مصاحبه عادل فردوسی پور با ابراهیم تهامی با برنامه 90 را دیدید؟
بله. به نظر من همه چیز خیلی عجیب بود. اصلا فضای این مصاحبه ایراد داشت. نمی دانم چرا عادل بعد از این همه سال، کسی را به برنامه اش آورد که می خواست با حرف هایش فوتبال را خراب کند.
*عادل که در این مورد توضیح داد و…
بله اما به نظر من در رسانه ملی که این همه بیننده دارد، نباید کسی به دوستان سابقش این طور اتهام بزند. این آقای تهامی، به جام جهانی نرفت چون سلیقه مربیان آن زمان تیم ملی این طور بود که ایشان را نبرند اما چرا باید بیاید و پشت سر رفقای سابقش، این گونه حرف بزند. به کسی چه مربوط که مربیان آن وقت، تهامی را نبرده اند به جام جهانی و مثلا بهنام سراج را برده اند؟ حالا سراج باید می آمد و به مربیان می گفت مرا نبرید چون حقم نیست و تهامی را ببرید؟ کدام بازیکن این کار را می کند؟
*البته می گویند موضوع عدم دعوت از تهامی به قضایای اردوی هنگ کنگ برمی گردد. شما می دانید دقیقا در آن اردو چه اتفاقی رخ داد و تهامی و میناوند کجا رفته بودند؟
من در آن اردو حاضر نبودم چون به همراه تیم دالیان در چین حضور داشتم. نمی دانم چه شده ولی اگر چیزی هم بود، نباید در رسانه ملی گفته می شد.
*ماجرای ترکیب تیم ملی در بازی برگشت چه بود؟ واقعا در آخرین لحظات ابراهیم تهامی را از ترکیب خارج کرده بودند؟
نه بابا این حرف ها چیه؟! اصلا واقعیت نداشت. ترکیب از اول هم مشخص بود. در بازی رفت هم ما با همین ترکیب مقابل استرالیا به میدان رفتیم و بازی را یک – یک کردیم. دلیلی نداشت ویرا دست به ترکیب تیم بزند. همان هایی که در بازی رفت به میدان رفته بودند، در بازی برگشت هم بازی کردند. حالا من نمی دانم تهامی چطور مدعی شده که باید بازی می کرد.
*گویا بخشی از حرف هایش در مورد شخص شما بود. آنجایی که گفت یک بازیکن مصدوم را بردند به جام جهانی و او را نبردند؟
اتفاقا می خواستم به عادل زنگ بزنم و بگویم این بابا چی می گه؟ بعد از بازی با استرالیا، تا ماه ها که خبری نبود. بعد هم رفتیم به اردوی بروجرد. اردوی ایتالیا هم داشتیم و سپس 15 روز قبل از شروع اولین بازی مان، به فرانسه سفر کردیم. من در این مدت هرگز مصدوم نشدم. بعد هم یادم نیست فرشاد فلاحت زاده، ستار همدانی یا فرهاد مجیدی بود که از اردو خط خوردند و رفتند. اصلا بعد از بازی با استرالیا، نامی از تهامی نبود. او نیمکت نشین بود و در نهایت هم خط خورد. طبیعی است، سلیقه مربیان این طور بود. من که یادم نمی آید کسی در این مدرت مصدوم شود.
*اما شما در جام جهانی به خاطر مصدومیت بازی نکردید، درست است؟
بله چون درست یک روز قبل از بازی اول مان مقابل یوگسلاوی، رفتیم یک تمرین سبک و عرق گیری انجام دهیم که یادم نیست من با حمید استیلی برخورد داشتم یا بازیکن دیگری که مصدوم شدم. به خاطر این مصدومیت، دیگر نتوانستم بازی کنم. بدشانسی من هم بود. یک فوتبال 10 دقیقه ای بازی کردیم که مصدوم شدم. شاید منظور تهامی، اصغر مدیرروستا، علی لطیفی یا بهنام سراج باشد؟ من که با او هم پست نبودم.
*البته تهامی در مصاحبه اش گفت که در هر پستی بازی می کرد و پس از خودش، بازیکنی روی دستش نیامده؟
خب، بد است که آدم این طور از خودش در آن برنامه تعریف و تمجید کند. مردم باید در مورد بازیکنان قدیمی نظر بدهند نه خود بازیکنان. احتمالا تهامی به خاطر حضور در برنامه 90 از خود بی خود شده بود وگرنه آن حرف ها را نمی زد. من اگر جای عادل بودم به او می گفتم آخه آدم خوشحال، چرا باید پشت سر دیگران حرف می زنی؟ آدم از دشمنش شاید بد بگوید اما چرا باید از همشهری هایش هم بدگویی کند؟ سراج، لطیفی، میناوند، سعداوی، خدادادو… اینها چه گناهی داشتند که تهامی علیه شان صحبت کرد؟ تهامی از حضور در برنامه 90 بدجوری جوگیر شده بود و این حرف ها را زد. از طرفی، سن و سالش هم زیاد است و آدم نمی تواند با او سرشاخ شود!
*یعنی باور کنیم که صعودمان به جام جهانی 1998 پاک بود؟
بله صد در صد. آن تیم ملی را به ابرام چرخی هم می دادید، تهامی را در ترکیب قرار نمی داد! ما بهترین نسل فوتبال ایران بودیم و توانستیم به جام جهانی برویم. حالا تهامی بعد از این همه سال آمده بود که خاطرات خوب مردم را خراب کند. مایلی کهن، ایویچ، جلال طالبی و ویرا سرمربی تیم ملی بودند، کدام شان تهامی را در ترکیب اصلی گذاشتند؟
*گویا بدجوری از دست تهامی ناراحت هستید؟
ای بابا! هر کسی که می رسد یک زخمی به ما می زند! این بنده خدا هم یکسری حرف ها در دلش مانده بود و در 15 سال گذشته جایی را نداشت که حرف هایش را بزند. ما هم به این برنامه 90 رفتیم و روی همان صندلی نشستم، اتفاقا خیلی هم دل مان گرفته بود ولی چیزی نگفتیم. برنامه 90 که جای تسویه حساب های شخصی نیست. الان شما به من بگویید این حرف های تهامی، چه کمکی به فوتبال ایران کرد؟
*بالاخره نگفتید شما جای ابراهیم تهامی رفتید جام جهانی یا نه؟
نه آقا! برای خودم هم معماست که چه کسی را جای تهامی بردند جام جهانی. من که می گویم قسمت نبود همراه ما باشد ولی درم ورد خودم باید بگویم نه کسی بود که سفارشم را بکند و نه کسی را داشتم که در تیم ملی بمانم. فنی ام قوی بودو رفتم تیم ملی. هر وقت هم سرحال بودم، به عنوان بازیکن فیکس به میدان می رفتم. این حرفها و این وصله ها به من یک نفر که نمی چسبد، اگر منظور تهامی من بودم، او دچار اشتباه وحشتناکی شده است.
منبع: روزنامه خبرورزشی
 
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.