نوروزی: اگر زانوی جانواریو جراحی بخواهد کاری از ما ساخته نیست/فابیو زیر تیغ؟!

فابیو جانواریو هافبک برزیلی استقلال در حال حاضر دوران درمان مصدومیتش را پشت سر می‌گذارد.

به گزارش ستاره ها؛ شاید طی شدن مراحل درمانی و نزدیک شدن به شرایط بازی برای هر فوتبالیستی خوشایند باشد ولی جانواریو این روزها چنین حسی ندارد چرا که هنوز تکلیف بهبود مصدومیت او مشخص نیست و باید منتظر ماند و دید که چه اتفاقاتی در هفته‌های آینده رخ خواهد داد. او بعد سفر به برزیل با یک بدشانسی بزرگ مواجه شد و از ناحیه رباط صلیبی آسیب دید و حالا کابوس عمل جراحی فابیو را آزار می‌دهد.
وقتی خبر مصدومیت جانواریو در رسانه‌ها پخش شد، کادرپزشکی استقلال اعلام کرد که تلاش می‌کند تا فابیو بدون عمل جراحی به میادین فوتبال برگردد. آنها سعی می‌کنند تا شرایط را طوری پیش ببرند که کار این بازیکن به جراحی کشیده نشود ولی هر لحظه این نگرانی در بین استقلالی‌ها و خصوصا کادرفنی این تیم وجود دارد که جانواریو به دلیل جراحی زانو تا پایان فصل غایب باشد و این خبر برای امیر قلعه‌نویی که اعتقاد خاصی به هافبک برزیلی تیمش دارد به هیچ عنوان خوشایند نیست.
این روزها خبرهای مختلفی در خصوص زمان بازگشت فابیو به میادین فوتبال مطرح است. برخی سایت‌ها و روزنامه‌های ورزشی از بازگشت او در یک ماه آینده خبر می‌دهند و بعضی هم خبر داده‌اند که جانواریو باید پایش را به تیغ جراحان بسپارد و تا پایان فصل نمی‌تواند استقلال را همراهی کند. در این مورد به طور حتم امین نوروزی نفر اول کادرپزشکی استقلال می‌تواند به صورت شفاف و روشن در مورد وضعیت جانواریو صحبت کند. او در مورد شایعه عمل جراحی بازیکن استقلال می‌گوید:«هنوز هیچ چیز مشخص نیست و ما فعلا در حال کار کردن روی زانوی این بازیکن هستیم تا التهاب درون مفصل را از بین ببریم. او در حال حاضر به صورت مرتب فیزیوتراپی می‌کند و هنوز به جایی نرسیدیم که بخواهیم تمرینات را شروع کنیم.»
از نوروزی در مورد خبرهایی که مبنی بر عمل جراحی فابیو می‌شود سوال می‌کنیم که او اینگونه جواب می‌دهد:« این شایعات همیشه وجود دارد ولی ما هنوز در این زمینه به نتیجه نرسیدیم.  نهایت تلاش ما این است که کار فابیو به عمل جراحی کشیده نشود تا این بازیکن بتواند به میادین فوتبال برگردد.»
نوروزی در پاسخ به این سوال که آیا براساس تجربیات خودتان نمی‌توانید حدس بزنید که چه اتفاقاتی خواهد افتاد خاطرنشان می‌کند:« این موضوع هیچ ربطی به تجربه ندارد. بازیکنان زیادی داشتیم که چنین شرایطی داشتند و کار بعضی از آنها به جراحی کشیده شد و برخی هم بدون عمل جراحی مراحل درمانی را پشت سر گذاشتند. ما قرار است از زانوی فابیو عکس بگیریم تا ببینیم تورم مفصل تا چه حدی برطرف شده و باید از این بازیکن تست‌های بالینی هم بگیریم. البته بعید به نظر می رسد که این ام آر آی تکلیف را به طور قطعی مشخص کند و فعلا باید صبر کنیم.»
نوروزی در قسمتی از حرف‌هایش می‌گوید:« ما باید وزنه زدن، کارهای قدرتی و حرکات تعادلی را هم آغاز کنیم تا ببینیم شرایط چگونه پیش خواهد رفت. تمام تلاش ما این است که کار فابیو به جراحی کشیده نشود ولی اگر هم زانوی او نیاز به جراحی داشت کار از دست ما خارج است ولی تلاش می‌کنیم که کار سخت را ابتدا انجام ندهیم.»حالا استقلالی ها منتظر مشخص شدن وضعیت این بازیکن هستند و اگر کار او به جراحی بکشد،آبی ها یکی از بهترین بازیکنان خود را از دست خواهند داد.
 
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.