موفقیت مجیدی در کلاس مربیگری B اروپا/تمجید مدرس انگلیسی از شماره 7

کاپیتان پیشین استقلال که بعد از خداحافظی غیررسمی از فوتبال، در کلاس مربیگری در انگلستان شرکت کرد، مرحله نخست از دوره کلاس مربیگری B اروپا را با موفقیت پشت سر گذاشت.

به گزارش ستاره ها؛ فرهاد مجیدی کاپیتان پیشین تیم فوتبال استقلال تهران و مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال کشورمان پس از خداحافظی غیررسمی از فوتبال، برای شرکت در دوره مربیگری پیشرفته اروپا به انگلستان رفت، دوره‌هایی که زیر نظر اتحادیه فوتبال انگلستان برگزار می‌شود.
فرهاد مجیدی که در 3 ماه گذشته مدرک دوره ابتدایی و مقدماتی مربیگری پیشرفته اروپا را با کسب نمره A بدست آورده بود، دوره نخست کلاس مربیگری B که در مدت 75 ساعت  در کمپ آکادمی حرفه ای لندن برگزار شد، را با موفقیت پشت سرگذاشت. در این کلاسها علاوه بر مباحث فنی ، تاکتیکی و استعدادیابی ، دستاوردهای جدید علمی در موضوعات علوم تغذیه ، روانشناسی ، پزشکی و بدنسازی آموزش داده شد .
مجیدی ضمن قبولی در آزمون تئوری ، در مرحله عملی این کلاس با نو آوری در انجام تمرینات و پیاده کردن مباحث آموزش داده شده، با تحسین تام یولدن مدرس این کلاس مواجه شد و این مدرس مطرح انگلیسی، از عملکرد کاپیتان پیشین استقلال اعلام رضایت کامل کرد. یولدن در چندین سال گذشته به مدت سه سال بعنوان مدیر آکادمی جوانان باشگاه چلسی مشغول بکار بوده و دارای مدرک حرفه ای  A یوفا می باشد . طی دوره های قبل کلاس مربیگری تام یولدن ، گری نویل بازیکن نامدار اسبق تیم ملی انگلیس و کاپیتان سابق تیم فوتبال منچستر یونایتد از جمله شاگردان وی بوده است. یولدن از جمله مدرسین باسابقه انگلیسی است که از سال 1989 بعنوان مدرس در آکادمی فوتبال انگلیس (FA) فعالیت دارد.
مرحله نهایی کلاس مربیگری پیشرفته B اروپا شامل دوره‌ 15 روزه در مرکز آکادمی اتحادیه فوتبال انگلیس و به صورت تئوری و عملی ، در ابتدای سال جدید میلادی در شهر لندن برگزار می‌شود.
در دهه اخیر ، فرهاد مجیدی اولین بازیکنی است که برای گذراندن دوره های پیشرفته مربیگری و کسب مدرک معتبر و مورد تایید یوفا در انگلیس حضور یافته است . پیشتر وحید هاشمیان در دوره های پیشرفته مربیگری آلمان شرکت کرده بود.
 
 
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.