میناوند: استاد اسدی لباس من را با دو یخچال معامله کرد!/بلند شدن قد دین محمدی را تبریک می گویم!

فردا تولد مهرداد میناوند است؛ بازیکن سابق تیم ملی، پرسپولیس و اشتروم گراتس اتریش.

علیرضا جوادی
مهرداد میناوند در این باره می گوید: «9 آذر روز تولد من است. شب قبل از بازی معروف با استرالیا یک جشن تولد کوچک برای خودم گرفتم. عجب شبی بود.» او درباره آن مسابقه تاریخی توضیح می دهد: «هر چی بگویم کم گرفته ام. تک تک بچه های آن تیم همین حس را دارند. ما اصلا فکر نمی کردیم به جام جهانی برسیم. فقط رفته بودیم استرالیا را بببینم و برگردیم خانه!»
میناوند ادامه می دهد: «5 دقیقه اول باید 30 بر صفر عقب می افتادیم! در گینس هم باید رکوردش را می نوشتند. ولی به کمک خواند توانستیم این بازی را ببریم. خدا حماسه ملبورن را خلق کرد.»
او اشاره می کند به حسی که بعد از بازی داشت: «باورم نمی شد. نمی دانستم این واقعیت است یا خواب. این جام جهانی مزه دیگری داشت.»
میناوند درباره خاطره ای که از بازی دارد می گوید: «از دقیقه یک تا 90 اینقدر گرم کردم که سوختم!» او درباره استقبال مردم از آنها می گوید: «باور کردنی نبود. 70 هزار نفر به آزادی آمده بودند. در محله ما کلی آدم بود. نزدیک به 7،8 هزار نفر. خانه ما 30 متری جی بود و پر از آدم.»
او در ادامه یکی دو خاطره هم تعریف می کند. ابتدا به سیروس دین محمدی یک تبریک می گوید: «از قول من بنویسید آقای دین محمدی بلند شدن قد شما را به وسیله یک کفش پاشنه دارد سه سانتی تبریک می گویم!»
میناوند سپس از استرالیا یک خاطره تعریف می کند: «قبل از بازی دیدم لباسم نیستم. هی گشتیم پیدا نشد. نگو استاد اسدی پیراهن را برداشته بود که بدهد به یکی از طرفداران و دو تا یخچال بگیرد. دقیقا سر معامله ما ظاهر شدیم! با بدبختی لباس را گرفتم. یک طرف را استاد گرفته بود، یک طرف را آن طرفدار و یک طرف را من که در نهایت آستین لباس پاره شد و من یک آستینه گرم کردم!»
او بعد از شنیدم اسم علی منصوریان هم می گوید: «اتفاقا من در آن بازی خودم را به معده درد زدم که علیرضا بازی کند! به هر حال آدم باید یک جاهایی به خاطر رفیقش گذشت کند.» میناوند با خنده می گوید: «راستی به علیرضا بگوئید قیافه اش را عوض کند خسته شدیم از بس این شکلی دیدیمش.» مهرداد در ادامه می گوید این حرف ها را به شوخی زد و امیدوار است کسی این حرف ها را به دل نگیرد. 
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.