قلعه‌نویی: پس از برد کره به مردم دروغ گفتیم/ تلویزیون 10 تا 12 برنامه علیه من ساخت

ایسنا نوشت:

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: امیدوارم برابر پیکان بازی خوبی ارائه دهیم و مانند بازی با سپاهان به نتیجه خوبی دست پیدا کنیم.
امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر پیکان گفت: پیش از آنکه بخواهم درباره این بازی صحبت کنم، دو نکته را باید بیان کنم؛ اول اینکه صحبت‌هایم در نشست خبری بازی با سپاهان انگار به برخی افراد برخورده است. منظور من از آن صحبت‌ها این بود که فوتبال باید به دست فوتبالی‌ها باشد. نباید حرف من به کسی بربخورد. هرچند افرادی مثل سردار رویانیان یا سرهنگ جعفری در فوتبال زحمت کشیده‌اند و هر کاری که به عنوان مدیر لازم بوده انجام داده‌اند، اما حرف من این است که هر کسی باید سر جای خودش باشد. دولت 98 درصد پول فوتبال را می‌دهد پس بهتر است که این بودجه را در اختیار اهل فن قرار دهد.
وی ادامه داد: مسئله دوم درباره تیم ملی است. حالا که کفاشیان درباره کی‌روش اعلام موضع کرده است می‌گویند که او پس از باخت برابر ازبکستان مظلوم واقع شده است. کفاشیان هر کاری که یک مدیر لازم بوده را انجام داده، هم مربی بزرگ خارجی آورده و هم همه چیز از جمله تعطیلی لیگ را در اختیار او قرار داده است. اما با این حال کفاشیان ایرادهای زیادی در کارش دارد و این در حالی است که او مدیری از جنس ورزش است. کفاشیان پس از پیروزی برابر کره آدم خوبی بود و حالا که تیم ملی برابر ازبکستان باخته، بد شده است؟ خودم این تجربه تلخ را دارم. وقتی ما زیر باران به حریف باختیم من محاکمه شدم، اما وقتی مربی خارجی زیر باران باخت گفتند استوک کفش‌ها خراب بوده است!
وی در ادامه درباره بازی فردای تیمش برابر پیکان هم گفت: ویسی هم از دوستان خوب من است و هم از سرمایه‌ها و مربیان آینده فوتبال ماست. طبیعتا بازی سختی برابر پیکان خواهیم داشت، اما خوشحالم که برابر تیمی بازی می‌کنیم که نگرش مربی و بازیکنانش بازی هجومی است. همچنین بازیکنان خودم را ستایش می‌کنم که جلوی سپاهان یک بازی معرفتی، فنی، تاکتیکی داشتند و امیدوارم که فردا هم بازی خوبی برابر پیکان داشته باشند. بازی قبلی پیکان را برابر ملوان دیدم. آن‌ها تغییراتی در بازی خود داشتند.
قلعه‌نویی ادامه داد:‌وقتی آدم مسئولیتی را بر عهده می‌گیرد باید خدا را در نظر داشته باشد. کما اینکه یک بار درباره حرمت قلم این حرف را زدم و برخی بدون اینکه منظور من را بفهمند از من شکایت کردند، این حرف درباره گزارشگران بازی‌ها هم صدق می‌کند. من وقتی بازی پیکان و ملوان را دیدم از گزارش گزارشگر بازی لذت بردم. او هر جا هر کدام از دو تیم لیاقت داشتند تعریف می‌کرد و بیشتر کارشناسی فنی می‌کرد تا گزارش، اما زمانی که ما از جام ملت‌ها بازگشتیم کانال‌های مختلف تلویزیون 10 تا 12 برنامه علیه من پخش کردند و حتی من را در فراکسیون مجلس محاکمه کردند. این نشان می‌دهد که برنامه‌ای علیه من داشتند وگرنه من در کارهایم همیشه خدا را در نظر گرفته‌ام و برای کارم هیچ گاه به هیچ مدیری زنگ نزدم و پشت هیچ دری بست ننشستم.
قلعه‌نویی ادامه داد: باید واقعیت‌ها را بپذیریم. آمار تماشاگران فوتبال ما به 3 هزار نفر کاهش پیدا کرده است. در حالی که توجه رسانه‌ای و هزینه‌ها در فوتبال بیشتر شده، چرا باید جمعیت تماشاگران اینقدر کم شود. بارها گفته‌ام که قداست‌ها نباید زیر پا گذاشته شود و مربیان، بازیکنان و مدیران رو در روی هم قرار بگیرند. بارها در تلویزیون این اتفاق رخ داده است. این مسائل دردی از فوتبال دوا نمی‌کند. اگر من علیه همکارم حرف بزنم یا داوران علیه یکدیگر مصاحبه کنند، هیچ مشکلی حل نمی‌شود. این شرایط را فقط فوتبالی‌ها می‌توانند بهبود دهند چون خاک فوتبال را خورده‌اند. آقایان در تلویزیون می‌خواهند از این کانال به آن کانال بروند تا مشهور شوند. در حالی که اگر این اتفاق هم بیفتد محبوب نمی‌شوند.
وی درباره تیم ملی و احتمال حضورش در کادر فنی این تیم هم گفت: تاکنون هیچ بحثی در این رابطه با من نشده است. کفاشیان هم که موضع خود را در حمایت از کادر فنی اعلام کرده است. همه فکرم در حال حاضر موفقیت با استقلال است چون به این تیم تعهد دارم. بارها نشان داده‌ام که کارم را نیمه کاره رها نمی‌کنم. اتفاقا جلسه‌ی خوبی با آقای فتح‌الله‌زاده داشتم که در آن برنامه خود را برای نیم فصل به ایشان ارائه دادم تا بتوانیم با اتخاذ تصمیم‌های مناسب و جذب بازیکنان جدید این تیم را تقویت کنیم. کفاشیان هم نظر خوبی درباره کادر فنی و ثبات آن داشت، اما سوال این است که چرا این حرف‌های خوب درباره کی‌روش هست ولی درباره دایی و امثال او نبود.
وی ادامه داد: من همیشه گفته‌ام که نباید مربیان به راحتی تغییر کنند و مدیران باید آرامش داشته باشند اما یکی از کارشناسان گفته است که فوتبال ما پیشرفت کرده و سوال اینجاست که کدام پیشرفت؟ آیا یک ربع فوتبال بازی کردن جلوی ازبکستان پیشرفت است؟ در بازی‌های گذشته تیم ملی فقط یک بازی برابر بحرین خوب بودیم که آن هم برابر 20 درصد بحرین بازی کردیم و مشکلات سیاسی آن کشور را هم همه می‌دانند. ما وقتی کره را بردیم به مردم دروغ گفتیم و حالا هم که از ازبکستان باخته‌ایم باز هم دروغ می‌گوییم. ما فوتبال را هم تهدید می‌دانیم و هم فرصت. اگر آن را یک فرصت بدانیم باید به شاخ و برگش نیز بپردازیم که همان برنامه‌ریزی و سپردن کار به اهل فن است.
وی درباره‌ی توجه به فوتبال پایه نیز گفت: اگر نگاه کوتاهی به فوتبال امیدهایمان بیندازیم می‌بینیم که مشکلات ما خیلی زیاد است. من از تیم خودم مثال می‌زنم ورزشگاه مرغوب‌کار به یک پارکینگ تبدیل شده است. کیفیت زمین، رختکن و سرویس بهداشتی‌اش اصلا مناسب نیست. ضمن اینکه کشورهای اروپایی از چند سال پیش برنامه‌های خود را تا سال 2020 تدوین کرده‌اند اما قانون ورزش ما قائم به فرد است. باید وزارت ورزش قانونی داشته باشد که وقتی آقای عباسی رفت، همه طرح‌ها را با خودش نبرد و همه چیز از نو شروع نشود. همین باشگاه استقلال تاکنون 30 بار چارت عوض کرده است.
قلعه‌نویی در پایان گفت: به عنوان یکی از مسائلی که باید به آن بپردازیم، باید بگویم که در حال حاضر همه باید دست به دست هم بدهیم و کسی مثل علی دایی را به عنوان کاندیدا برای ریاست AFC معرفی کنیم. او نباید در شرایطی کار کند که یک هفته در میان آنقدر حرص بخورد که رگش بیرون بزند.
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.