نکونام: رویم نمی‌شود از خانه بیرون بیایم/در بدترین موقع باختیم/عزم ملی برای شکست ازبک نداشتیم

جــواد نکونام، کاپیتان تیم ملی چهارشنبه شب مقابل ازبکستان نمایش خوبی داشت.

به گزارش ستاره ها؛ یک روز بعد از این مسابقه تلخ، جواد نکونام می‌گوید: «از ناراحتی بیش از حد نمی‌دانم چه‌کار کنم.»
 
کار برای تیم ملی تمام شده؟ این احساس بعد از شکست در مردم دیده می‌شد.
واقعا شرمنده مردم شدیم. نمی‌توانم بگویم چه اندازه ناراحتم. اصلا رویم نمی‌شود از خانه بیرون بروم. نمی‌توانم توصیف کنم چه شرایطی دارم. در بدترین موقع باختیم. باورم نمی‌شود. نمی‌دانم چه بگویم….
الان مردم دوست دارند از زبان تو که کاپیتان تیم هستی بدانند می‌توانیم صعود کنیم؟
طبیعتا با شکستی که داشتیم کار بسیار سخت‌تر شده ولی قطعا این پایان کار نیست. قبل از بازی کره آن عزم ملی را برای برد دیدیم ولی خود من به شخصه این عزم را در بازی با ازبکستان ندیدم. فکر می‌کنم این یکی از دلایل باخت ما بود ولی هنوز کار تمام نشده است. الان همه در گروه مدعی هستند و شرایط غیرقابل پیش‌بینی است.
کمی توضیح می‌دهی؟
کره در فروردین با قطر بازی دارد که به احتمال زیاد می‌برد. ازبکستان هم احتمالا مقابل لبنان برنده خواهد شد. پس ازبکستان 11 امتیازی می‌شود و کره 10 امتیازی. ما با قطر بازی داریم که اگر ببریم 10 امتیازی می‌شویم. کره هم بازی دشواری با لبنان دارد. سپس ما به دیدار لبنان می‌رویم و ازبکستان با کره. یعنی اگر ما ببریم 13 امتیازی می‌شویم در حالی که ازبک‌ها در خانه کره کار سختی دارند و شاید برنده نشوند. در هفته آخر هم که 28 خرداد است ازبکستان با قطر بازی دارد. اگر قطر بتواند از کره امتیاز بگیرد که غیرممکن نیست، برای این مسابقه بی‌انگیزه نخواهد بود. ما هم باید تلاش کنیم در سئول از کره امتیاز بگیریم. آن بازی، مهم‌ترین بازی ماست.
در دوره قبل هم در کره صعود را از دست دادیم.
مگر در همان مسابقه نمی‌توانستیم برنده باشیم؟ اگر دقایق آخر آن گل را نمی‌خوریم به جام‌جهانی 2010 می‌رفتیم. چیزی که هست می‌خواهم بگویم ما جام‌جهانی را از دست نداده‌ایم. نباید فکر کنیم همه‌چیز تمام شده. خود من به شخصه خیلی امیدوارم و مطمئن هستم که می‌توانیم به این هدف برسیم.
حرف خاصی مانده؟
در این راه رسانه‌ها خیلی می‌توانند کمک کنند. به خاطر مردم باید به جام‌جهانی برویم. مردمی که یکی از دلخوشی‌هایشان تیم ملی است. خود من اگر ناراحتم، اگر رویم نمی‌شود از خانه بیرون بروم به خاطر مردم است. تا به حال این‌قدر احساس نکرده بودم که مردم به این برد و صعود نیاز دارند.
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.