قوچان نژاد: می خواستیم شانسی شانسی گل بزنیم!/دل مردم را شکستیم، دیگر راهی جز برد نداریم

کروش هم بود، نمی توانست کاری برای تیم کند/تیم ملی به من و بازیکنان باخت نه ازبکستان/ضربه سرم گل می شد، 3 گل به ازبکستان می زدیم

به گزارش ستاره ها؛ رضا قوچان نژاد هم گره از کار ایران باز نکرد. او هر چه زد، به در بسته خورد. حالا که بازی تمام شده، از خودش ایراد می گیرد و می گوید: «اگر آن ضربه هد را گل می کردم، بازی را حتما می بردیم.» قوچان نژاد در طول مصاحبه چند بار خودش را سرزنش می کند، به خاطر گلی که نزد.
او همچنین معتقد است تیم ملی بعد از گل ازبکستان، می خواست شانسی دروازه این تیم را باز کند. گوچی به این سیستم ایراد نمی گیرد و می گوید، در همه جای دنیا همینطور است: «بله وقتی تیم عقب می افتد هی توپ سانتر می کند که شاید شانسی بزند. البته ما بدشانس بودیم.»
*تو چند بار گفته ای که فوتبال ایران را دنبال می کردی. تیم ملی معمولا با اما و اگر به جام جهانی می رود. الان هم اینطور شده. قبول داری عادت کردیم با اما و اگر برویم؟
ببیند تیم ها الان همه خوب هستند و صعود برای تیم ها سخت است. الان خود کره هم راه دشواری برای صعود به جام جهانی دارد. تیم ها همه حرفه ای شده اند…
*ایران چطور؟ ایران به نظر تو حرفه ای شده است؟
خب این نظر شماست و من به آن احترام می گذارم. ولی آیا بازی قبلی را که بردیم حرفه ای بودیم و الان که به ازبکستان باختیم، حرفه ای نیستیم؟ به نظر من تیم ملی ایران حرفه ای است و اگر باختیم شانس با ما یار نبود.
*واقعا دلیل باخت به ازبکستان چه بود؟
به نظر من ازبکستان اصلا تیم خوبی نبود و خوب بازی نکرد. یک کاشته داشت و همان را گل کرد. ما به خودمان باختیم نه تیم ازبکستان. شانس های خوبی در نیمه اول و دوم برای گلزنی داشتیم. من خودم را هم مقصر می دانم چون یک سانتر خوب شد روی سرم ولی نتوانستم آن را تبدیل به گل کنم. اگر همان را می زدم، ممکن بود که بازی را 2 یا 3 بر صفر از ازبکستان ببریم. من و دیگر مهاجم های تیم موقعیت هایمان را گل نکردیم…
*تیم ملی مدام سعی می کرد با سانتر به گل برسد. به نظرت روی زمین بازی می کردیم، بهتر نبود؟
وقتی بازی را عقب می افتی و زمان زیادی نداری، هی تلاش می کنی که گل بزنی و بازی را مساوی کنی. یعنی دوست داری توپ را زود روی دروازه حریف برسانی. بازی روی زمین در در این شرایط سخت می شود. ما هم دنبال این بودیم که سانتر کنیم و شانسی شانسی گل بزنیم ولی نشد. روز بد ما بود و هر چی زدیم، نرفت توی دروازه.
*الان شرایط جدول خیلی پیچیده شده. ازبکستان در صدر است. ایران، کره و قطر هم امتیاز هستند. پیش بینی تو از آینده چیست؟
همه چیز نزدیک است. ازبکستان 8 امتیازی شده و ما 7 امتیازی هستیم. باید دو بازی بعدی را ببریم. دیگر راهی جز این نداریم. تازه در بازی آخر جلوی کره هم نباید امتیازی از دست بدهیم. در سه بازی آینده، فقط باید ببریم. یک باخت یا یک مساوی کار ما را تمام می کند. اگر می خواهیم به جام جهانی برویم، حق نداریم یک موقعیت هم از دست بدهیم.
*می توانیم کره را در سئول ببریم؟
چاره ای جز این نداریم. اصلا نمی توانیم کار دیگری کنیم. ما باید از 3 بازی آینده 9 امتیاز بگیریم.
*تو در بلژیک خوب گل می زنی. چرا در تیم ملی موفق به گلزنی نشده ای؟
من اگر گل نزدم، تقصیر خودم بود. هم در بازی کره شانس داشتم و هم این بازی. اگر دقت می کردم، حتما برای تیم ملی گل می زدم.
*فکر کنیم از خودت به خاطر هدی که گل نکردی ناراحتی.
دیگر آدم باید اینطور موقعیت ها را گل کند. اگر آن توپ را گل می کردم آسانتر بازی می کردیم. حالا نمی دانم چرا داور هم گل محمد نوری را نگرفت.
قوچی
*اتفاقا درباره داوری بحث زیاد است. ظاهرا روی گل ازبکستان هم ابهاماتی وجود دارد.
بله، ما اصلا نفهمیدیم که چرا داور به آنها کاشته داد. ما فکر می کردیم توپ به اوت رفته ولی ازبکستان کاشته زد. من دلیل این کار را نفهمیدم. ولی خب داور هم انسان است و شاید بعضی وقت ها اشتباه کند. خیلی وقت ها هم کار درست انجام می دهد. نباید با چند اشتباه از داور انتقاد کرد.
*نبود آقای کروش روی نیمکت چقدر تاثیرگذار بود؟
وقتی او نبود کار سخت تر شد ولی ما باید تلاش می کردیم بدون او هم ببریم. ما فقط به خودمان باختیم نه ازبکستان. ما به خود من و به بازیکنان باختیم. فکر کنم اگر آقای کروش هم کنار زمین بود، نمی توانست کاری کند. ما بد گل خوردیم و سخت بود که بتوانیم دوباره به مسابقه برگردیم…
*الان مردم ناراحت هستند. همه توقع برد و یک جشن ملی داشتند. پیغامی برایشان نداری؟
از طرف خودم و بازیکنان از همه مردم عذرخواهی می کنم و می گویم ببخشید که یازی را باختیم. لازم نبود که ببازیم. هوای خیلی بد بود ولی مردم آمدند و از ما حمایت کردند. خیلی زحمت کشیدند. باید از آنها عذرخواهی کنیم. فکر کنم الکی باختیم و دل مردم را شکستیم. تنها راهی که داریم این است که بازی های بعدی ببریم و دوباره دل مردم شاد شود.
 
 
 
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.