مهرداد میناوند:تیم جام ملت ها 2000 پرحاشیه بود/سر ترکیب تهدید هم شدیم!/بازیکن ساعت 3 برمی گشت هتل!

مهدی مهدوی‌کیا دوشنبه شب در برنامه‌90 حرف‌های مهمی درباره تیم ملی ایران در جام ملت‌های2000 زد.

به گزارش ستاره ها؛او حواشی این تیم را بسیار زیاد دانست و گفت، بازیکنان مدام به خاطر حضور در ترکیب، حاشیه درست می‌کردند. مهرداد میناوند یکی از بازیکنان آن تیم که معمولا کاملا در جریان همه چیز قرار دارد، حرف‌های جالب‌تری درباره آن جام می‌زند.
 
حرف‌های مهدوی‌کیا را درباره جام ملت‌های 2000 و آن تیم پرحاشیه شنیدید؟
بله، به جرات می‌گویم بدترین تورنمنت و بدترین حادثه زندگی من بود.
چرا؟
حرف‌هایی بود که آدم نمی‌توانست در آن زمان بگوید. من به خاطر تیم ملی اخراج شدم. مسئولان اشتروم‌گراتس به من گفتند اگر برای این جام بروی، اخراجی. یادم هست در لیگ قهرمانان بازی داشتیم. یک مسابقه حساس با موناکو و بعد گالاتاسرای بود. ولی من رفتم که بعد اوسیم سرمربی تیم گفت فرش ایرانی می‌خرم ولی بازیکن ایرانی دیگر نه. شرایط روحی‌ام خیلی خراب بود.
البته اگر اشتباه نکنیم تو را اخراج نکردند.
من وظیفه‌ام بود برای تیم ملی بیایم. به همین خاطر به لبنان رفتم. اتفاقا اشتروم دو بازی‌اش را برد و ما صعود کردیم. یادم هست فقط بازی با گلاسکو‌رنجرز مانده بود. وقتی من برگشتم دیدم در فرودگاه چند خبرنگار و عکاس هستند. گفتم چه آدم معروفی در هواپیما هست که آن‌ها آمده‌اند ولی متوجه شدم به خاطر من بود. چون اخراج شده بودم. وقتی از هواپیما پیاده شدم یک صحنه عجیب دیدم. اوسیم سرمربی تیم به فرودگاه آمده بود و بعد از این‌که من را دید گفت تو اخراج نیستی، به خانه‌ات برو و فردا ساعت 11 به اردوی تیم‌ بیا. فردا رفتم دیدم در ترکیب ثابتم. گفتم نمی‌توانم از اول بازی کنم که نیمه دوم رفتم به زمین و پاس گل دوم را دادم و تیم برد. بغضم بعد از بازی کره جنوبی و آن شکست در جام ملت‌ها، همان شب شکست و کلی گریه کردم که تلویزیون اتریش هم نشانم داد.
قبول داری تیم‌ سال2000 پرحاشیه‌ترین تیم تاریخ بود؟
بله، نمی‌توانم درباره باندها توضیح بدهم و اسم بیاورم ولی هر کسی گروهی داشت. دو نفر این‌طرف، سه نفر آن‌طرف و… خلاصه هر کسی رفیقش در ارنج نبود کلی درگیری راه می‌انداخت.
تقصیر چه کسی بود؟
جا دارد‌ من از آقای طالبی سرمربی آن‌وقت تیم تشکر کنم. خیلی حرف‌ها درباره او زدند ولی او روح بزرگی داشت. او به بچه‌ها می‌گفت تا فلان ساعت شب بیرون باشید ولی می‌رفتند و 3 صبح می‌آمدند. یکسری از بچه‌ها خیلی سوء‌استفاده کردند. فقط می‌توانم بگویم اردوی عجیبی بود. خیلی‌ها می‌گفتند چرا میناوند،‌ مهدوی‌کیا،‌ دایی، باقری و… باید بروند اروپا و ما نرویم. پس ما باید فیکس بازی کنیم که ترانسفر شویم. هر کاری هم می‌کردند که ترکیب را عوض کنند.
شفاف‌تر توضیح می‌دهی؟
همه چیز از اردوی هامبورگ شروع شد. فعلا نمی‌توانم شفاف حرف بزنم ولی یک روز همه چیز را می‌گویم. من هم اشتباه کردم. ولی کلا اگر ما این حرف‌ها را می‌زنیم به خاطر این است که نسل جوان چیز تازه‌ای یاد بگیرند.
اختلاف سر ترکیب جدی بود.
اختلاف که هیچ، خشونت و حتی تهدید هم داشتیم.
واقعا؟
بله، خود من از سوی برخی‌ها تهدید شدم که نباید بازی کنی و باید فلانی در ترکیب باشد.
مهدوی‌کیا در آن دوران بدجور از دست اسماعیل حلالی شاکی بود.
بالاخره گذشته و الان این دو نفر دوست هستند. اسماعیل حلالی از کوره در رفته بود که چرا فیکس نیست. بهتر است فعلا زیاد درباره آن تورنمنت حرف نزنیم.
 
 
 
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.