گفت و گوی متفاوت با مجتبی محرمی/دستم سوخته و تاول زده/گاز نشت کرد، آتش گرفتم!

پیراهن کریمی را پوشیدم که به او روحیه بدهم، همین!/ده سال پرسپولیسی بودم عکسی از من در باشگاه نیست/کروش شبیه به استانکو محتاط است/کسی که یک میلیارد می گیرد باید دو میلیارد عرق بریزد/پروین به فلانی گفت باید پول بدهی و بیایی پرسپولیس/تا نیم فصل فرصت دهید بعد مانوئل را محاکمه کنید

کاوه علی اسماعیلی
هر بار که با مجتبی محرمی صحبت می کنیم، بیشتر به حال نسل قبل از خود غبطه می خوریم که چه نمادی داشت فوتبال شان. شماره 8 و کاپیتان اسبق پرسپولیس با آن حاشیه های ریز و درشتش که فوتبال را یک تنه به هم می ریخت. دیگر نسل این بازیکنان را ملخ خورده انگار چون نباید منتظر کسی مثل محرمی باشیم. یک بازیکن بی نهایت جسور و مبارز در میدان و یک حاشیه باز واقعی. با مجتبی که صحبت می کنیم، غم دنیا می نشیند در دل مان که چرا باید چنین الماسی، خبری از فوتبال نگیرد و جایگاهی در این فوتبال نداشته باشد. و دل مان بیشتر می گیرد وقتی می بینیم چه کسانی در این فوتبال پست دارند و با شهرت بادآورده شان، با آن پول های درشت، چه کارها که نمی کنند… 
*آقامجتبی چه خبر؟ چه کار می کنید؟
خدا را شکر، اوضاع و احوالم خوب است.
*فکر می کردیم شما را در مهمانی علی انصاریان و بهروز رهبری فرد می بینیم. چرا نیامدید؟
واقعا شرمنده این دو دوست خوبم شدم. نتوانستم بیایم. البته یک دلیل بزرگ داشت که نیامدم و از این بابت بسیار متاسفم. من مدتی است که از تهران اسباب کشی کردم و به شهریار آمده ام. چند روز قبل می خواستم شومینه منزل را روشن کنم که یک دفعه گاز نشت کرد و با اولین جرقه، دچار آتش سوزی شدم. حالا هم دست هایم سوخته و تاول زده به همین دلیل فکر کردم اگر در جشن انصاریان و رهبری فرد نیایم بهتر است.
*بگذریم، با شما تماس گرفتیم در مورد پرسپولیس کمی گپ بزنیم.
پرسپولیس که فوق العاده شده. بازی با پیکان را شش بر صفر برد و دیگر غمی ندارد. چرا حالا با من تماس گرفتید؟
*فکر کردیم بهتر است بعد از یک برد شیرین، حرف های شما را بشنویم!
خب، سوالات تان را بپرسید.
*به نظرتان پرسپولیس پیشرفت کرده که توانسته به پیکان شش گل بزند یا آن بازی فقط یک اتفاق بود؟
من هیچ کدام از این دو را قبول ندارم. ببینید، پرسپولیس همیشه پرسپولیس است. همیشه بزرگ و دوست داشتنی می ماند. مگر ما می توانیم بگوییم تخت جمشید، تخت جمشید نیست؟! پرسپولیس اگر به پیکان شش گل زده کار شاقی نکرده. اصلا پرسپولیس باید همیشه این قدر خوب بازی کند و بازی هایش را ببرد. حالا شما بگو پیشرفت کرده یا اصلا بگو یک اتفاق بوده. پرسپولیس باید همیشه این کارها را انجام دهد و فرقی نمی کند که پیروزیش را به پیشرفت تیم ربط بدهیم یا اتفاقات فوتبالی.
*پس چرا قبلا امتیاز نمی گرفت؟
چون حاشیه داشت. پرسپولیس پر از حاشیه است و همیشه هم حاشیه داشته. اگر این حواشی کم شود، پرسپولیس هم نتیجه می گیرد.
*یعنی شما می گویید تا قبل از بازی با پیکان، شرایط تیم بهتر شده و حاشیه ها کمتر شده بود؟
حتما این طور است وگرنه تیم نمی توانست بازیش را ببرد.
*اما به نظر می رسد که تعداد ستاره ها در پرسپولیس کاهش یافته و دیگر مثل قبل نیست که این تیم روی انگشت دست چند بازیکن بچرخد؟
بالاخره فوتبال امروز با گذشته فرق دارد. قبلا فوتبال این طور بود که یک ناصر محمدخانی می توانست هر حریفی را یک تنه به آتش بکشد یا حمید علیدوستی در هما یک تنه تیمش را جلو می برد ولی حالا دیگر همه چیز متفاوت شده است. از طرفی، فوتبال که کشتی نیست! یک نفر بدون کمک دیگران در فوتبال امروز کاری از پیش نمی برد. آن موقع، یک عده بازیکن بودند که تیم شان را نجات می دادند اما حالا تعداد این بازیکنان خیلی کم شده است.
*شما سراغ دارید؟
بله، همین مهدی مهدوی کیا. این پسر چقدر آقاست! او فصل قبل که به تیم ما آمده بود، همه می گفتند فوتبال بازی کردن یادش رفته اما حالا ببینید که چطور بار پرسپولیس را به دوش می کشد. حتی می گفتند مهدوی کیا با “من بمیرم، تو بمیری” برگشته پرسپولیس ولی حالا کسی جرات نمی کند از او بد بگوید چون آقامهدی با بازی های خوبش، دهان همه را بست. الان شده ستاره پرسپولیس.
*نظرتان در مورد مانوئل ژوزه چیست؟
به نظر شما همین مانوئل که می گویید، مربی خوبی است یا بدی؟
*من باید جواب بدهم؟!
نه اما روزنامه ها با یک باخت می گویند ژوزه باید برود، با یک برد از او تعریف و تمجید می کنند! این که نمی شود. بگذارید او کارش را بکند. ما کشورهای عربی را مسخره می کنیم و می گوییم با یک باخت مربی عوض می کنند ولی خودمان بدتر شده ایم. این بابا(!) یک قراردادی با باشگاه بسته و باید در تیم بماند. تا وقتی مطمئن نشده ایم که خوب است یا بد، باید بگذاریم به کارش بپردازد.
*یعنی شما هنوز مطمئن نشده اید که خوب است یا بد؟
نه. هنوز زمان می خواهد تا بفهمیم این طرف چه کاره است. فوتبال، دیمی که نیست. باید کار شود. باید زمان داد، فضا داد که مربیان کار کنند.
*اما این را قبول دارید که هواداران پرسپولیس به مانوئل به عنوان یک مربی محبوب نگاه نمی کنند؟
من برای هواداران احترام قائلم ولی می گویم مربیان حرفه ای همین طوری هستند. آنها نمی خواهند محبوب باشند. از طرفی، وقتی یک مربی در پرسپولیس چند بازی را با پیروزی های بزرگ مثل همین شش بر صفر ببرد، محبوب نمی شود؟ می شود دیگر! اگر مانوئل می خواهد هواداران او را قبول کنند باید مدام در بازی های پیش رو ببرد.
*و اگر نبرد؟
باید برود. من هنوز حرفم تمام نشده است. این کارلوس کروش که سرمربی تیم ملی مان است، مگر محبوب نیست؟ به خدا قسم اگر دو، سه بازی ببازد همه محبوبیتش را از دست می دهد. به نظر من در فوتبال، فقط کسب پیروزی است که یک نفر را محبوب می کند. هر کسی که قدرت بیشتری در برتری مقابل حریفان داشته باشد محبوب می شود. همین جوری نیست که یک نفر بیاید و به این خاطر که روی نیمکت پرسپولیس نشسته مورد قبول هواداران قرار بگیرد. این که دلیل نمی شود. روی نیمکت پرسپولیس این همه آدم نشستند و رفتند. شما چند نفر از آنها را به یاد دارید که محبوب دل مردم شدند؟ مانوئل هم باید تا نیم فصل بماند و کارش را انجام دهد، بعد از آن، مسئولان باشگاه بنشینند و در مورد عملکردش تصمیم بگیرند. طرف یا این کاره است و می تواند پرسپولیس را نجات دهد یا نیست. اگر هست که بگذارید کارش را بکند، اگر نبود هم بگویید هر چه زودتر برود. شما ببینید اگر پرسپولیس هر سه بازی باقی مانده تا پایان نیم فصل را ببرد و باقی تیم ها ببازند، باز هم نمی تواند صدرنشین شود. این برای پرسپولیس خیلی خوب نیست که این همه امتیاز از استقلال عقب بیفتد.
*شما چقدر از ماجرای علی کریمی و قضیه اخراجش اطلاع دارید؟
به خدا در این مورد چیز زیادی نمی دانم فقط این را می دانم که برخی بازیکنان به تیم ها شخصیت می دهند. مثلا وحید هاشمیان مگر چند سال در پرسپولیس بازی کرده؟ ولی همین آدم وقتی به پرسپولیس آمد، شد محبوب هواداران. چرا؟ چون شخصیت داشت. به تیم ما شخصیت داد. این واقعیت است که کریمی یا مهدوی کیا و بازیکنان بزرگ شبیه به اینها، شخصیت تیم را بالا می برند. البته من به کادر فنی هم حق می دهم ولی به طور کلی نظرم این است که کریمی باید در تیم بماند. من کریمی را آن قدر دوست دارم که حتی پیراهنش را هم پوشیدم و فصل قبل رفتم سر تمرین پرسپولیس.
*البته همه می دانند که بین شما و علی کریمی فاصله بسیار زیادی است و برای ما خیلی سخت است محرمی و کریمی را کنار هم بگذاریم.
این لطف شماست ولی من با این کار خواستم به او انگیزه و روحیه بدهم وگرنه پیراهنش را نمی پوشیدم. پرسپولیس مال هیچ کس نیست ولی کسی که می داند در این تیم از همه بزرگ تر شده، باید بیشتر از بقیه به تیم کمک کند. باید بازیکنان دیگر بفهمند که در کنار بزرگانی چون مهدوی کیا بازی می کنند. این مساله خیلی مهم است. اما حالا اگر مهدوی کیا، نتواند در تیم بزرگی کند چه؟ آن وقت تیم خراب می شود چون شخصیت خود را از دست می دهد.
*اگر شما جای مانوئل بودید، بازیکنی که علیه تان موضع بدی گرفته را به تیم برمی گرداندید؟
لطفا قضاوت نکنید، از کجا معلوم کریمی علیه مانوئل موضع گرفته؟!
*بعد از بازی با کره جنوبی کریمی گفت پس از دیدار با نفت تهران به همراه چند بازیکن دیگر در رختکن پرسپولیس در مورد اخراج مانوئل حرف هایی زده است. حالا چی؟
من قبلا هم گفتم که نمی دانم چه شده اما بهتر است اگر مساله ای وجود دارد را حل و فصل کنند. همین مهدی مهدوی کیا که کاپیتان پرسپولیس است باید برود با رویانیان جلسه ای بگذارد و تکلیف را روشن کند. باشگاه یا کریمی را می خواهد که در این صورت او را برمی گرداند و یا نمی خواهد که اگر این طور است، قطعا باید بگویند کریمی از پرسپولیس برود. من حتی شنیده ام برخی بازیکنان جدا از مانوئل ژوزه، با سعید شیرینی هم نتوانسته اند ارتباط برقرار کنند. خب، مهدوی کیا برود به رویانیان همه این مشکلات را بگوید.
*سرپرست تیم نباید یک پیشکسوت باشد؟
وقتی نمی گذارند که یک پیشکسوت برود روی نیمکت پرسپولیس، چه می شود کرد؟ باید همین شیرینی را قبول کنیم دیگر! این مشکل از بازیکنان است. اگر واقعا شیرینی را نمی خواهند، رک و روراست به مسئولان باشگاه بگویند. این طور که بهتر است. یک زمانی محمود خوردبین سرپرست تیم بود و با همه بچه ها رفاقت می کرد اما من نمی دانم شیرینی هم با بازیکنان رفیق است یا نه.
*در مورد ژوزه چی؟
اگر او را هم نمی خواهند به رویانیان بگویند تا شاید با کمیته فنی تصمیم به برکناری ژوزه بگیرد. این طور خوب نیست که بازیکنان برای اخراج کردن سرمربی با هم جلسه بگذارند.
*شما گفتید از تهران رفته اید به شهریار. چرا این قدر از تهران که مرکز فوتبال است، دور شده اید؟
دور نشدم، مرا دور کردند. وقتی هیچ کس در این فوتبال مرا دوست ندارد، چه کار کنم؟ چطور می توانم به همه بگویم من مجتبی محرمی هستم؟ من که نمی توانم آبرو و حیثیتم را بگذارم کنار و بروم برای گرفتن یک پست، دیگران را التماس کنم. چگونه باید از کسانی بخواهم به من جایگاه بدهند که خودشان هرگز در این فوتبال جایگاه نداشته اند؟ من چه گناهی داشتم که فوتبالی ها مرا این طور کنار زدند؟ نمی توانستم در کنار یک تیم معمولی باشم؟ باز خدا پدر و مادر مسئولان راه آهن را بیامرزد که یادشان آمد کسی به اسم مجتبی محرمی هم در فوتبال بوده و کار کرده است. اینها همه دست به دست هم داده که بگویم گور پدر تهران و بیایم شهریار زندگی کنم! از قول من بنویسید مجتبی محرمی با هیچ کس مشکلی نداشت و ندارد اما گویا همه با من مشکل دارند و کسی نیست که مرا دوست داشته باشد.
*ولی مردم که دوست تان دارند.
بله. برای من همین بس است. اگر در دل مردم باشی، مهم نیست که چه سرنوشتی برایت پیش می آید. من رفتم برنامه 90 و در مورد فوتبال صحبت کردم، تا یک ماه خبرنگاران به من زنگ می زدند و مردم در کوچه و خیابان که مرا می دیدند، می گفتند حرف هایم خیلی خوب بود.
*البته ما یک خاطره چند روز قبل منتشر کردیم از رهبری فرد که در آن گفته بود برخی مسئولان باشگاه پرسپولیس حتی شما را نمی شناختند!
قرار نیست مرا بشناسند! این بنده های خدا که در فوتبال نبوده اند. حق دارند مرا نشناسند. این همه سال برای پرسپولیس و تیم ملی بازی کردم، در این ساختمان پنج طبقه یک عکس سه در چهار از ما کار نکردند که خودمان به یاد بیاوریم روزی بازیکن پرسپولیس بوده ایم. حالا از اینها چه توقعی باید داشت. من، محمدخانی، پیروانی، میناوند، شاهرودی، عزیزی، عابدزاده، گل محمدی، دایی و… عکس کدام یک را در باشگاه می بینید؟ حالا پیله کنیم به این قضیه که چرا مرا نمی شناسند. ای بابا!
*آن زمان که پولی در باشگاه نبود شما بازی می کردید اما حالا…
هر کدام از این بازیکنان امروزی، هر چقدر پول می گیرد، نوش جانش. من حسود نیستم که بگویم چون به مجتبی محرمی پول نداده اند، پس هر کسی پول بگیرد کوفتش شود!
*اما یک زمانی علی پروین اعتقاد داشت پیراهن پرسپولیس آن قدر قیمتی است که همه باید بابت بازی در این تیم پول بدهند. قبول دارید؟
بله. نمونه عینی اش را هم دیدم. پروین به فلان بازیکن گفت بیا به من پول بده تا در پرسپولیس بازی کنی اما طرف قبول نکرد. رفت جای دیگری و قرارداد حرفه ای بست. همان زمانی که ما فوتبال بازی می کردیم، آن آقا در خیابان زعفرانیه و کامرانیه آپارتمان خرید اما ما که می گفتیم با پرسپولیس باید قرارداد سفید امضا کنیم، سرنوشت مان شد این که می بینید. من موافق این قضیه هستم که هر کسی، هر تیمی می رود باید پول حسابی بگیرد و باید وجدانش را بگذارد برای کمک به آن تیم. ما پول خوب به بازیکنان مان می دهیم اما فرهنگ استفاده از آن بازیکن را نداریم. طرف از دهات های دوردست به پرسپولیس آمده. بلد نیست اسم خودش را روی کاغذ بنویسد اما یک میلیارد تومان پول می گیرد و یک فصل روی نیمکت می نشیند. بهتر نیست این پول را جای دیگری خرج کنیم؟ این بازیکن می خواهد چه گلی به سر پرسپولیس بزند. من با این مخالفم. طرف یک میلیارد و خورده ای پول می گیرد، خوب تمرین نمی کند، خوب بازی نمی کند آن وقت بر سر همه مردم ایران منت دارد که به خاطر پرسپولیس قید فلان قرارداد را زده است. من نمی گویم بازیکنی بیاید و مجانی برای پرسپولیس بازی کند اما اگر دوزار هم پول می گیرد، به اندازه هزار تومان فوتبال بازی کند تا پولش حلال شود. اگر کسی یک میلیارد می گیرد، به اندازه دو میلیارد تومان بدود و عرق بریزد.
*چند سوال هم از فوتبال بپرسیم. در این فصل گفته اند جام حذفی برگزار نشود. نظر شما چیست؟
نمی دانم این قانون و برنامه ریزی را از کجای شان در آورده اند. مگر می شود جام حذفی را حذف کرد. این جام قانون دارد، گذشته دارد، شرایط دارد، انگیزه دارد. اگر جام حذفی نباشد، چه زمانی پرسپولیس برود و با نماینده یاسوج بازی کند؟ کی باید استقلال برود با نماینده زابل بازی کند؟ چرا همه اش می خواهند فوتبال را ضعیف کنند. برنامه ریزی برای جام حذفی یعنی تا این حد سخت است؟ برای یک بازی تیم ملی، لیگ را دو هفته تعطیل می کنند. من نمی فهمم دلیل این قضیه چیست. همه چیز که نباید به سلیقه یک نفر باشد.
*منظورتان کارلوس کروش است؟
هم او و هم کسانی که نمی گذارند لیگ منظم باشد و جام حذفی داشته باشیم.
*ماجرای مصاحبه های مانوئل ژوزه و کارلوس کروش علیه یکدیگر را شنیده اید؟
بله اینها قبل از اینکه به ایران بیایند با هم مشکل داشتند و روزنامه خودتان همه این مسائل را نوشته بود. البته نمی دانم مشکل دقیقا چیست ولی فکر می کنم به اختلاف سلیقه دو طرف ربط دارد.
*فکر می کنید چه کسی مقصر است؟
هر دو نفر. بگذارید یک مثالی بزنم. من فوتبال آلمان را همیشه دوست داشتم. یک زمانی فرانتس بکن باوئر شد سرمربی تیم ملی آلمان و به همه مربیان لیگ این کشور گفت باید 2-5-3 بازی کنید. آن قدر همه این آدم را دوست داشتند که به حرفش گوش دادند و تیم ملی آلمان همان سال با 2-5-3 قهرمان شد. الان کروش می خواهد یک تیم هماهنگ داشته باشد اما مربیان کار دیگری می کنند. یک تیم 1-3-2-4 بازی می کند، یک تیم 2-4-4 و یک تیم دیگر 2-5-3. اگر مثلا همه شبیه به سیستم تیم ملی بازی می کردند، دیگر نیازی نبود که کروش دو هفته لیگ را تعطیل کند به خاطر بازی با ازبکستان. به نظرم الان خیلی از مربیان لیگی، کروش را قبول ندارند که یکی از آنها همین مانوئل است. اگر مانوئل می دانست چهار روز قبل از هر بازی تیم ملی باید بازیکنانش را به کروش بدهد، به خدا قسم این بحث ها هم پیش نمی آمد ولی الان طوری شده که تیم ملی از دو هفته قبل بازیکنان تیم ها را می گیرد و آنها را ضعیف می کند.
*ما کره جنوبی را در تهران بردیم اما قبل از آن، خاطره ای از آن پیروزی بزرگ مقابل کره جنوبی در مهرماه 1362 که با پاس شما و گلزنی سیروس قایقران به دست آمد، دارید؟
قبل از هر چیز، باید بگویم که من و سیروس نبودیم که آن گل به ثمر رسید و کره را شکست دادیم بلکه همه اعضای تیم دست به دست هم دادند تا این اتفاق بیفتد. هیچ پیروزی الکی به دست نمی آید. گاهی اوقات می شنوم که پرسپولیسی ها و استقلالی ها برای هم کری می خوانند و می گویند استقلال قهرمان آسیا شده یا پرسپولیس قهرمان جام درجام در صورتی که به نظر من ایران قهرمان شده و استقلال یا پرسپولیس فقط نماینده ایران بودند. آن سال، برد شیرینی به دست آوردیم. کره به تازگی از جام جهانی آمده بود و انگیزه های زیادی داشت تا ما را شکست دهد. همه می گفتند کره قهرمان می شود ولی کاری با آنها کردیم که بعد از 120 دقیقه، آمدند و پیراهن ما را گرفتند به عنوان یادگاری. به خدا قسم پرویز کماسی بدنساز وقت تیم ملی طوری بدن ما را آماده کرده بود که کره ای ها از دقیقه 60 کم آوردند اما بازیکنان تیم ملی ایران از آن دقیقه به بعد تازه راه افتاده بودند. خدا خواست ببریم و پس از آن، تلاش بازیکنان. همه تلاش کردند. آن پاس را همه دادند نه من و آن گل را همه با هم به ثمر رساندیم نه خدابیامرز سیروس قایقران.
*بازی آخر تیم ملی مقابل کره جنوبی را دیدید؟
بله. از اول تا آخر. ما بازی را بردیم اما حقیقت این است که اصلا خوب بازی نکردیم. فقط نتیجه رضایتبخش بود اما اگر به عقب بگردیم می بینیم که کره ای ها دو بار به تیر دروازه ما کوبیدند و چند بار هم مهدی رحمتی توپ را از درون دروازه بیرون کشید.
*پس شما هم موافقید که ما کمی ترسو بازی کردیم؟
بله خیلی ترسو بودیم. خیلی زیاد. البته این هم از اندیشه های یک مربی است. با همین ترس و احتیاط هم کروش تا به حال نتیجه گرفته و همین طور هم ادامه می دهد. یادم می آید زمان سرمربی گری استانکو در پرسپولیس به نوشهر رفته بودیم تا با شموشک بازی کنیم. قبل از شروع بازی، استانکو رفت پاس تخته و یک دیوار بتنی کشید. همه تعجب کرده بودیم. بعد از کشیدن نقاشی، رو کرد به بازیکنان و گفت: “من می خواهم در این بازی، یک دیوار بتنی از دفاع بسازید. تیم من اگر گل نخورد، حتما گل می زند.” استانکو آن قدر تیم را دفاعی چیده بود که حتی به من هم بازی نداد ولی رفتیم و بازی را بردیم. کروش هم شبیه به استانکو است. محتاط و نتیجه گرا.
*حالا به نظرتان ما به جام جهانی می رسیم یا نه؟
اگر بخواهم احساساتی شوم می گویم حتما می رویم جام جهانی. الان من می بینم برخی بازیکنان مدام می گویند تیم ملی می رود جام جهانی. البته من هم جای آنها بودم این طور حرف می زدم اما مساله که این نیست. ما تا به حال دو بازی را برده ایم آن هم با نتیجه یک بر صفر مقابل ازبکستان و همین کره جنوبی. یک باخت داریم و یک تساوی. اگر همین روند را هم ادامه دهیم به جام جهانی می رویم ولی به نظر من اگر این طور باشیم، صعودمان شانسی است. یعنی با شانس و اقبال راهی جام جهانی خواهیم شد نه لیاقت. با این حساب، در جام جهانی برزیل زنگ تفریح تیم های دیگر می شویم و هیچ لذتی از حضور در این تورنمنت نمی بریم. سنگال هم به جام جهانی صعود می کند، این که مساله مهمی نیست، اما همین سنگال می رود و فرانسه را شکست می دهد. ما باید حرفه ای فکر کنیم تا راه و دیدگاه مان تغییر کند.
*شما به شخصیت تیمی خیلی اهمیت می دهید. آیا کارلوس کروش توانسته به تیم ملی شخصیت بدهد؟
او آدم کوچکی نیست. شاید از نظر بازی، تیم ملی خیلی پیشرفت نکرده باشد ولی انصافا به لحاظ شخصیتی ما خیلی جلو افتادیم و تیم ملی را در جهان با کروش بهتر می شناسند.
*یک شایعه وجود دارد. اینکه اگر کروش تیم ملی را به جام جهانی ببرد، از ادامه همکاری با ایران استعفا می دهد. به نظرتان این شایعه به واقعیت بدل می شود؟
شاید هم این طور شد. کروش هم می داند با این وضعیت به جام جهانی برویم، فقط زنگ تفریح هستیم. شاید این شایعه درست باشد و این بنده خدا، جانش را بگیرد و فرار کند. در آن صورت هم پولش را می گیرد و هم ما مجبوریم یک مربی دیگر و البته گران تر بیاوریم. ان شالله هر چه خیر است برای تیم ملی پیش بیاید ولی بهتر است ما هم ثبات داشته باشیم. الان تیم ملی ایران در مکان دوم است و می تواند با همین نتایج هم به جام جهانی برود اما من می بینم که خیلی ها از کروش ایراد می گیرند. نه اینکه کروش ایرادی در کارش نداشته باشد، بلکه الان وقت ایراد گرفتن نیست. این مساله در پرسپولیس هم بوده، هم می خواهند در بدترین شرایط، به پرسپولیس حمله کنند. افشین پیروانی 12 بازی سرمربی پرسپولیس بود، خیلی ها علیه او کارهایی انجام دادند که فرار کند. بعد هم حمید استیلی آمد و همین طور شد.
*به عنوان آخرین سوال، پرسپولیس در این فصل می تواند قهرمان شود یا نه؟
من که آرزویم است پرسپولیس قهرمان شود اما تیم های بزرگ و سرسختی در لیگ هستند. همین استقلال که با امیر قلعه نویی صدرنشین شده یا تراکتورسازی و سپاهان که همیشه قدرتمند هستند. پرسپولیس هم باید خودش را پیدا کند. هواداران باید کمک کنند. انصاری فرد و قاضی باید گل بزنند و کمتر گل بخوریم. امیدوارم با این پشتوانه ای که داریم، اول از همه در جدول صعود کنیم و بعد به فکر قهرمانی باشیم. 
 
منبع: روزنامه خبرورزشی

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.