عابدینی: هم سیگاری ام هم قلیونی/عابدزاده با شلنگ، قلیونی های تیم را زد!

عابدینی یکی از قدیمی ترین مدیر های فوتبال ایران است. سال های سال در پرسپولیس مدیریت کرد و حالا نیز مدیر عامل باشگاه داماش است.

به گزارش ستاره ها؛ وقتی با او درباره سوژه قلیان کشی بازیکنان حرف می زنیم، شروع می کند به تعریف کردن خاطره های جالب. عابدینی با خنده می گوید: «من خودم جزو دوپینگی ها هستم.»
*آقای عابدینی با توجه به اینکه از سال 2013 نیکوتین هم جزو مواد ممنوعه خواهد بود، الان از فوتبالیست ها تست بگیرند چند نفر دوپینگی می شوند؟!
البته خود من هم جزو مدیران دوپینگی فوتبال هستم!(خنده) ولی این قانون برای فوتبال ایران نوشته نشده. رضا شاهرودی وقتی در ترکیه بود، به من گفت نمی توانم بمانم اینها سیگار می کشند. وسط نیمه بازیکنان به یک اتفاق دیگر می روند و یک دودی می گیرند. اتفاقا خیلی از بازیکنان خارجی هم که به فوتبال ایران آمدند و می آیند، سیگاری هستند. مثلا ساشا ایلیچ سیگار می کشید. من به او گفتم چرا سیگار می کشی، با این ضربان قلب و فشاری که داری خیلی ضرر است ولی می گفت من اگر سیگار نکشم نمی توانم بدوم!
*پس بین خارجی ها زیاد سیگاری است.
بله در اروپا این چیزها هست. در فوتبال ما هم این موضوع خیلی نگران کننده است. به هر حال من 12 سال مدیر فوتبالی بوده ام و خودم هم فوتبال بازی کرده ام. یکجورهایی 22 سال است که در فوتبال ایرانم. در زمان خود ما اگر سیگاری در تیم پیدا می کردی، نهایتا یک نفر بود. در زمان مدیریت من در پرسپولیس یکی از بازیکنان سیگار می کشید که من هم می دانستم. او هم خیلی ملاحظه می کرد و هر حایی نمی کشید.
*الان قلیان کشی یکجورهایی در فوتبال ایران اپیدمی شده. این را قبول دارید؟
بگذارید یک خاطر تعریف کنم. یک شب رفتیم تولد بچه یکی از بازیکنان پرسپولیس که احمد رضا عابدزاده هم بود. آن وقت دیگر بازی نمی کرد. دیدیم چند بازیکن تیم شلنگ قلیان را انداخته اند لب دهانشان و کام می گیرند. احمد رضا شلنگ قلیان ها را کشید و با همان شلنگ ها بچه ها را زد که شما غلط کرده اید قلیان می کشید، مگر فوتبالیست قلیان هم می کشد. آن بچه ها هم گفتند چشم آقا احمد رضا.
*البته خود شما هم ظاهرا دستی در قلیان کشی دارید.
من رفته بودم قطر. سفره خانه های این کشور را خیلی دوست دارم. واقعا قلیان های جالبی داشتند. گنده و عجیب بودند. می شد انها را گذاشت سانتر فورارد! یک قلیان بود و 60 تا شلنگ! خلاصه قلیان هایشان مکانیکال بود!
*در بین مربیان هم انگار قلیان کش زیاد است.
من فقط یک نفر را بین مربیانم دیدم که قلیان می کشد. بقیه خیلی هوس قلیان کشی نمی کردند. می دانید، متاسفانه قلیان کشی مد شده. بد مدی هم هست.
*فوتبالی ها هم علاقه زیادی به راه اندازی سفره خانه دارند.
بله، ببیند فوتبالیست ها یکدفعه پول خوبی در می آوردند و می ببیند اگر بخواهند یک کاری راه بیاندازند که پرسود باشد، چه کاری بهتر از افتتاح سفره خانه. مدیریتش هم زیاد سخت نیست. هزینه زیادی هم ندارد. تبدیل به پاتوق جوان ها هم می شود. خوب شد که الان قلیان کشی شده خلاف ورزشی.
*ظاهرا یک خاطره جالب هم از چین دارید.
بله، من رفته بودم چین و داشتیم از کاخ های امپراطوری این کشور دیدن می کردیم. من سیگار کشیدم و دیدم یک آقایی خاک انداز آورد جلویم و گفت ته سیگارتان را در این بیاندازید. وقتی انداختم یک قبض به من داد که به خاطر سیگار کشیدن باید 5 یوان جریمه می دادم. من هم 10 یوان به او دادم گفت الان بقیه اش را نمی دهم. گفتم نمی خواهم چون می خواهم یک سیگار دیگر بکشم!(خنده) به قول معروف ما خودمان جزو دوپینگی ها هستیم ولی به هر حال من فوتبال بازی نمی کنم. به همه هم می گویم سیگار کشیدن یا قلیان کشیدن خوب نیست. الان هم واقعا خوشحالم که قرار است نیکوتین جزو مواد ممنوعه باشد چون واقعا به ورزشکار آسیب می زند.
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.