سرمربی تیم ملی نمی خواست به جلسه با وزیر برود/کروش: چرا برای پول من باید پیش وزیر بروم؟!

کارلوس کروش از چندی پیش یک جمله تکراری به زبان می آورد: «چرا مسولان قول می دهند و پولی نمی دهند؟» او بارها و بارها در گفت و گوهای خود تاکید کرده بود، مسولان ایران باید به تیم ملی و فدراسیون فوتبال کمک کنند.

به گزارش ستاره ها؛ ولی کروش یکشنبه صبح متوجه شد هیچ خبری نمی شود و قرار نیست کسی پولی به تیم ملی بدهد. به همین دلیل، وقتی علی کفاشیان از جلسه ناگهانی با وزیر ورزش خبر داد و گفت که کروش هم بیاید، او سریعا چنین واکنشی نشان داد: «من نمی آیم.» دلیل سرمربی تیم ملی نیز بسیار روشن بود: «مشکلات مالی فدراسیون فوتبال را خود شما حل کنید. من سرمربی تیم ملی هستم و وظایف دیگری دارم. از من توقع نداشته باشید به حل مشکلات مالی شما کمک کنم.» کروش در بین نزدیکان خود گفت: «بارها و بارها گفته ام از تیم ملی حمایت کنید ولی وقتی حمایتی صورت نمی گیرد، من نمی توانم وقتم را تلف کنم.» سرمربی تیم ملی و دستیارانش از ابتدای سال تا به حال، هیچ پولی از فدراسیون فوتبال دریافت نکرده اند. این موضوع باعث دلخوری و ناراحتی شدید سرمربی شده است. او اعتقاد دارد، به خاطر فدراسیون فوتبال همه کار کرده و دیگر دلیلی ندارد، پا پیش بگذارد. اما کفاشیان که اصرار داشت سرمربی تیم ملی در جلسه حضور داشته باشد، گفت: «ما در حال حاضر مشکلات مالی فراوانی داریم. قرار است به این جلسه برویم تا پول شما را بگیریم…» کروش هم پاسخ جالبی به رئیس داد: «این دیگر مشکل شماست. من به تعهدات خود عمل کرده ام. شما هم باید پول من را بدهید. این شما هستید که باید حقوق من را پرداخت کنید چون تعهد داده اید.» منظور سرمربی تیم ملی کاملا روشن بود. «او» وظیفه ندارد که خودش، حقوقش را جور کند بلکه این وظیفه فدراسیون فوتبال است که پول را به فوتبال بیاورد.
اما سرانجام اصرارهای رئیس فدراسیون فوتبال جواب داد و کارلوس کروش پذیرفت که به جلسه با وزیر ورزش برود. او در این نشست، بار دیگر از محمد عباسی خواست که به حمایت از تیم ملی بپردازد. او حرفی از پول به میان نیاورد ولی گفت، ایران برای حضور در جام جهانی و همچنین کسب نتیجه نیاز به حمایت بیشتر دارد. علی کفاشیان نیز توضیحاتی درباره مشکلات مالی فدراسیون فوتبال داد و تاکید کرد، آنها حتی نمی توانند پول مربیان خارجی را بدهند. جالب اینجاست که کفاشیان پس از خروج از این جلسه، به خبرنگارها گفت آنها اصلا درباره مسایل مالی هیچ حرفی نزده اند بلکه او و کروش تنها گزارشی از کار تیم ملی و فدراسیون فوتبال ارایه داده اند.
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.