همه فعالیت‌های تجاری پرسپولیس‌/قرارداد اقتصادی قرمزها با منچستر، میلان و بایرن!‌

محمد رویانیان، شرکت جدید پرسپولیس را در دبی راه‌اندازی کرد. او وعده داده بود در راستای گسترش فعالیت‌های تجاری این باشگاه، نمایندگی امارات را نیز افتتاح کند که در سفر اخیر به این کشور، توانست تمام مقدمات را فراهم کند.

به گزارش ستاره ها؛ بدین ترتیب، به صف شرکت‌های تجاری پرسپولیس در اربیل عراق، مالزی و‌‌ ترکیه، باید امارات را نیز اضافه کرد. رویانیان که با هدف راه‌اندازی کارهای تجاری و گسترش آن به پرسپولیس آمد، بعد از گذشت نزدیک به یک‌ سال، توانسته گام‌های بزرگی در این راه بردارد. شرکت تجاری پرسپولیس در مالزی، در‌ حال حاضر فعال‌ترین به حساب می‌آید. رویانیان از طریق آن، دست به واردات و صادرات روغن، برنج و… زده است. البته حجم فعالیت‌های این شرکت گسترده‌تر است و شامل صنعت‌های دیگر از جمله واردات و صادرات میل‌گرد و آهن و مصالح ساختمانی نیز می‌شود! وظیفه اصلی نمایندگی این شرکت در اربیل عراق نیز، واردات خودروست. خودروهایی که برای آن‌ها قیمت زیادی ندارد ولی در ایران، سود بالایی نصیب‌شان می‌کند. نمایندگی ترکیه نیز فعالیت‌های خود را آغاز کرده است. محمد رویانیان در روزهای تحریم، از طریق فوتبال، توانسته به گسترش مبادلات و همچنین واردات و صادرات کمک زیادی کند. او وعده داد تا نیم فصل، فعالیت‌های این شرکت‌ها روی روال انجام می‌شود و شاید آن زمان، کار را به فرد دیگری بسپارد. مهم‌ترین ماموریت او از زمان حضور در پرسپولیس همین فعالیت‌های اقتصادی بوده است. رویانیان در محفلی دوستانه تاکید کرده: «بهانه‌ای غیر از این برای حضور در فوتبال ندارم. به همین دلیل وقتی کارم تمام شود و از درست انجام شدن فعالیت شرکت‌ها مطمئن شوم، کار را به دیگران می‌سپارم و می‌روم. چون از رفتارهایی که در فوتبال می‌شود، خسته شده‌‌ام. به هر کسی کمک کردم، مقابل خودم قرار گرفت.» البته به خوبی پیدا بود که طرف حساب اصلی این جمله او، علی فتح‌ا…‌زاده مدیر‌عامل استقلال است که اخیرا با پاره‌ای از گفت‌و‌گوها، رویانیان را به خشم آورده بود.
 
*فعالیت‌های اقتصادی با ورزشی‌ها
اما رویانیان در راه انجام فعالیت‌های اقتصادی تنها به سراغ واردات و صادرات غیر‌فوتبالی نرفته. او اخیرا با مسئول اقتصادی باشگاه میلان ایتالیا جلسه مهمی برگزار کرد. در این جلسه، مدیر‌عامل پرسپولیس از طرح‌های اقتصادی خود گفت و تاکید کرد، فقط می‌خواهد پول در بیاورد. موضوعی که باب میل باشگاه میلان نیز بود. قرار شد باشگاه میلان به واسطه رویانیان نمایندگی خود در تهران را راه بیندازد و سالیانه، درآمدی داشته باشد. رویانیان تضمین داد که میلان و پرسپولیس می‌توانند با یک کار مشترک، هر دو به درآمدزایی زیادی در تهران برسند. این جلسات با مسئولان اقتصادی باشگاه منچستر‌یونایتد نیز برگزار شده است. این باشگاه پرطرفدار دنیا که در ایران نیز محبوبیت زیادی دارد، نسبت به پیشنهاد رویانیان نظر مثبتی داشته است. رویانیان‌ این پیشنهاد را به بایرن‌مونیخ آلمان نیز داده است. به همین دلیل، در آینده‌ای نه چندان دور احتمال حضور این تیم‌ها در ایران نیز زیاد است. رویانیان قصد دارد در یکی دو ماه آینده، سریعا استارت این همکاری را بزند‌ و‌ تا پیش از پایان احتمالی ماموریتش، فعالیت‌های اقتصادی و ورزشی این باشگاه را سر و سامان دهد.
 
 
 

دیگر مطالب

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.